Graduate by Hilton Dallas

Hotel
4 stjerner
ons. 5.8
-
tor. 6.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
1.104 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Graduate by Hilton Dallas

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Graduate by Hilton Dallas, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 29. juli 2026.
ons. 5.8
-
tor. 6.8
Opholdstype
Bookinglink
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 ekstra stor seng
Dobbeltværelse, 1 ekstra stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Graduate by Hilton Dallas

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Graduate by Hilton Dallas for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en udendørs pool, en restaurant og et døgnåbent fitnesscenter. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en bar/lounge, en tagter...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in16:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 214 219 2400

Fordele og faciliteter på Graduate by Hilton Dallas

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Graduate by Hilton Dallas, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Parkeringsservice
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Allergivenlig
  • Ingen rygning
  • Rygeområde

Generelt

  • Familieværelser
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Telefon
  • Udsigt til pool
  • Bagageopbevaring

Parkering og transport

  • Opladning til elbiler
  • Parkering (tillæg)
  • Parkeringsservice
  • Privat parking

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Balkon
  • Have

Restauranter

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine

Sundhed og sikkerhed

  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Pengeskab

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Møde/banket-faciliteter
  • Døgnåben reception

Pool

  • Privat pool
  • Opvarmet pool
  • Udendørspool

Bad

  • Bruser
  • Hårtørrer

Vaskeri

  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Fitness

  • Fitnesscenter
  • Fitnesscenter

Soveværelse

  • Vækkeur

Aktiviteter

  • Cykeludlejning

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig

Anmeldelser af Graduate by Hilton Dallas

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Graduate by Hilton Dallas har haft. Rejsende har lavet 272 anmeldelser af Graduate by Hilton Dallas til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 29. juli 2026.
8,1
Meget god
272 verificerede bedømmelser
Fantastisk
108
Meget god
48
God
33
Okay
21
Rimelig
18
Middelmådig
12
Dårlig
31
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Graduate by Hilton Dallas

Find andre ejendomme i Dallas, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Graduate by Hilton Dallas. Der er i alt 2.654 hoteller for rejsende i Dallas. Prisdata blev senest opdateret den 29. juli 2026.

Udforsk Park Cities i Dallas

Graduate by Hilton Dallas ligger på 6101 Hillcrest Avenue i kvarteret Park Cities i Dallas. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Beliggenhed: Graduate by Hilton Dallas, 6101 Hillcrest Avenue

De mest populære seværdigheder

  • SMU0.5 km
  • Highland Park Shopping Village1.8 km
  • Northpark Center3.1 km
  • Dallas Market Center5.5 km
  • Dallas Teatercenter5.8 km
  • American Airlines Center6 km
  • Dallas Museum of Art6.1 km
  • Thanks-Giving Square6.6 km
  • Dallas World Aquarium6.6 km
  • Dallas Statler Hilton6.7 km
  • Renaissance Tower6.8 km
  • John Fitzgerald Kennedy Memorial7.2 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Graduate by Hilton Dallas

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Graduate by Hilton Dallas. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 29. juli 2026.

  • Er priserne på Graduate by Hilton Dallas sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Dallas?

    Hoteller i Dallas, der er vurderet til 4 stjerner, koster generelt 2.019 kr./nat, men i gennemsnit kan Graduate by Hilton Dallas bookes for 9% under områdets gennemsnitspris. Du kan normalt få et ophold på Graduate by Hilton Dallas for 1.837 kr./nat. Det er et virkelig godt tilbud for brugere af HotelsCombined, der gerne vil til Dallas.

  • Hvor tæt er Graduate by Hilton Dallas på den nærmeste lufthavn, Dallas Love Field Lufthavn?

    Blot 9,7 km mellem den nærmeste lufthavn, Dallas Love Field Lufthavn, og Graduate by Hilton Dallas, så køreturen forventes at tage 0 t. 07 min.. Den anslåede kørselstid kan variere afhængigt af trafikforholdene i området. Det gælder især omkring storbyer.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Dallas Love Field Lufthavn til Graduate by Hilton Dallas?

    At tage en taxa eller sammenkørselsservice fra den nærmeste lufthavn, Dallas Love Field Lufthavn, til dit hotel er ofte den billigste transportløsning.

  • Er Graduate by Hilton Dallas kæledyrsvenligt?

    Ja, hunde og de fleste andre kæledyr er generelt velkomne på Graduate by Hilton Dallas.

  • Er der en pool på Graduate by Hilton Dallas?*

    Ja, Graduate by Hilton Dallas har en pool til hotellets gæster. Generelt er der faste åbningstider for pools på hoteller, så sørg for at tale med receptionen, inden du bruger poolen.

  • Hvor tæt er Graduate by Hilton Dallas på centrum af Dallas?

    Graduate by Hilton Dallas ligger kun 1 km fra centrum af Park Cities, Dallas. Fra Graduate by Hilton Dallas kan du nemt komme til andre populære seværdigheder som f.eks. Sixth Floor Museum at Dealey Plaza.

  • Hvad er telefonnummeret til Graduate by Hilton Dallas?

    Du kan kontakte receptionen på Graduate by Hilton Dallas på +1 214 219 2400.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Graduate by Hilton Dallas?

    Ja, Graduate by Hilton Dallas har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Graduate by Hilton Dallas?

    Der er et fitnesscenter på hotellet, som kan benyttes af gæsterne på Graduate by Hilton Dallas. De fleste hoteller har ikke et døgnåbent fitnesscenter, så sørg for at spørge receptionen om åbningstider og tilgængelighed.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Graduate by Hilton Dallas?

    11:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 16:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Graduate by Hilton Dallas, Dallas?

    Priserne på Graduate by Hilton Dallas vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 1.837 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 921 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Graduate by Hilton Dallas?

    Graduate by Hilton Dallas har en restaurant. En bar er også tilgængelig på stedet.

  • Har Graduate by Hilton Dallas vaskefaciliteter?

    Ja, der er som regel vaskefaciliteter tilgængelige på Graduate by Hilton Dallas, Dallas. Stedet har også strygejern og strygebræt tilgængelig til brug for deres gæster.

  • Har Graduate by Hilton Dallas handicapvenlige værelser?

    Ja, Graduate by Hilton Dallas tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Graduate by Hilton Dallas?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Graduate by Hilton Dallas-reservation, hvis du overvejer at bo i december, hvor priserne typisk er lavest (1.360 kr.).

  • I hvilket område af Dallas ligger Graduate by Hilton Dallas?

    Graduate by Hilton Dallas ligger i Park Cities-området af Dallas. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Graduate by Hilton Dallas ligger i forhold til resten af Dallas.

  • Er der andre Graduate-hoteller i Dallas?

    I alt er der 1 sted i Dallas. Den mest populære Graduate-ejendom i Dallas er Graduate by Hilton Dallas.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Graduate by Hilton Dallas