Hyatt Regency Dallas

Hotel
4 stjerner
fre. 31.7
-
lør. 1.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
885 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Hyatt Regency Dallas

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Hyatt Regency Dallas, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 24. juli 2026.
fre. 31.7
-
lør. 1.8
Premier-værelse, ukendt sengetype
1.969 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Executive-værelse, ukendt sengetype
2.105 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Hyatt Regency Dallas

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Hyatt Regency Dallas for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 24. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har 3 restauranter, en udendørs pool og et fitnesscenter. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en bar/lounge, en snackbar/deli o...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in16:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 214 651 1234

Fordele og faciliteter på Hyatt Regency Dallas

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Hyatt Regency Dallas, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Café
  • Parkeringsservice

Restauranter

  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Snackbar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine
  • Automat til drikkevarer
  • Café

Service og bekvemmelighed

  • Mødelokaler
  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Minimarked ved hotellet
  • Roomservice
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Handicapparkering
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Rygeområde

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Pengeskab

Parkering og transport

  • Opladning til elbiler
  • Parkering
  • Lufthavnsbus
  • Parkeringsservice
  • Privat parking

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Cykeludlejning
  • Biliard

Generelt

  • Familieværelser
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Bagageopbevaring

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Børnevenlig buffet

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område

Bad

  • Hårtørrer
  • Eget badeværelse

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole

Fitness

  • Fitnesscenter

Pool

  • Udendørspool

Anmeldelser af Hyatt Regency Dallas

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Hyatt Regency Dallas har haft. Rejsende har lavet 3.102 anmeldelser af Hyatt Regency Dallas til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 24. juli 2026.
8,4
Meget god
3102 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1841
Meget god
409
God
288
Okay
161
Rimelig
151
Middelmådig
74
Dårlig
178
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

10
Fantastisk
Anonym, jun. 2023
Meget rent. Det hjælpsomme personale.

Hoteller, der ligner Hyatt Regency Dallas

Find andre ejendomme i Dallas, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Hyatt Regency Dallas. Der er i alt 2.610 hoteller for rejsende i Dallas. Prisdata blev senest opdateret den 24. juli 2026.

Udforsk Dallas Centrum i Dallas

Hyatt Regency Dallas ligger på 300 Reunion Boulevard i kvarteret Dallas Centrum i Dallas. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 24. juli 2026.
Beliggenhed: Hyatt Regency Dallas, 300 Reunion Boulevard

De mest populære seværdigheder

  • Reunion Tower83 m
  • Union Station257 m
  • John Fitzgerald Kennedy Memorial0.4 km
  • Kay Bailey Hutchison Convention Center0.9 km
  • Dallas World Aquarium0.9 km
  • Renaissance Tower1 km
  • Dallas City Hall1.2 km
  • Thanks-Giving Square1.3 km
  • Dallas Statler Hilton1.5 km
  • Dallas Museum of Art1.5 km
  • American Airlines Center1.6 km
  • Dallas Teatercenter2 km
  • Hvor langt er Hyatt Regency Dallas fra Sixth Floor Museum at Dealey Plaza?

    Hyatt Regency Dallas er et godt sted at bo, hvis du vil se Sixth Floor Museum at Dealey Plaza. det er 0,8 km væk.

  • Er Hyatt Regency Dallas tæt på Dallas Museum of Art?

    1,5 km - hvilket placerer Dallas Museum of Art en fornuftig gåtur eller kort køre/taxatur fra Hyatt Regency Dallas.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Hyatt Regency Dallas

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Hyatt Regency Dallas. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 24. juli 2026.

  • Hvor tæt er Hyatt Regency Dallas på den nærmeste lufthavn, Dallas Love Field Lufthavn?

    Afstanden mellem den nærmeste lufthavn, Dallas Love Field Lufthavn, og Hyatt Regency Dallas er 14,2 km, og den forventede køretid er ca. 0 t. 11 min.. Kørselstiden mellem de to steder kan variere afhængigt af tidspunktet på dagen og trafikforholdene i området.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Dallas Love Field Lufthavn til Hyatt Regency Dallas?

    At kommer fra Dallas Love Field Lufthavn til Hyatt Regency Dallas kan være så nemt som at leje en bil i lufthavnen for omkring 292 kr./dag i gennemsnit i Dallas. Heldigvis har Hyatt Regency Dallas parkering på stedet for de gæster, som vælger denne form for transport. At tage en taxa eller sammenkørselsservice fra den nærmeste lufthavn, Dallas Love Field Lufthavn, til dit hotel er ofte den billigste transportløsning.

  • Er Hyatt Regency Dallas kæledyrsvenligt?

    Hyatt Regency Dallas er kæledyrsvenligt. Du må gerne tage dit kæledyr med, hvis du bor på Hyatt Regency Dallas.

  • Er der en pool på Hyatt Regency Dallas?*

    Ja. Mange, der tager til Dallas, leder efter et hotel med pool. Hyatt Regency Dallas har en pool på stedet, som hotelgæsterne kan bruge, men du bør vide, at hoteller normalt har regler angående brug af poolen.

  • Hvor tæt er Hyatt Regency Dallas på centrum af Dallas?

    Hyatt Regency Dallas ligger kun 1,3 km fra centrum af Main Street District, Dallas. Fra Hyatt Regency Dallas kan du nemt komme til andre populære seværdigheder som f.eks. Reunion Tower.

  • Hvad er telefonnummeret til Hyatt Regency Dallas?

    Hvis du har spørgsmål om hotellet eller dit ophold, kan du ringe til +1 214 651 1234.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hyatt Regency Dallas?

    Ja, Hyatt Regency Dallas har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Hyatt Regency Dallas?

    Der er et fitnesscenter på hotellet, som kan benyttes af gæsterne på Hyatt Regency Dallas. De fleste hoteller har ikke et døgnåbent fitnesscenter, så sørg for at spørge receptionen om åbningstider og tilgængelighed.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Hyatt Regency Dallas?

    11:00 er tidspunktet for at tjekke ud på Hyatt Regency Dallas. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.

  • Hvor meget koster det at bo på Hyatt Regency Dallas, Dallas?

    Priserne på Hyatt Regency Dallas vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 1.550 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 510 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Hyatt Regency Dallas?

    Der er en restaurant på stedet. Kontakt Hyatt Regency Dallas for åbningstider og sidste udkald. Hvis du er mere interesseret i at drikke end at spise, findes der også en bar.

  • Har Hyatt Regency Dallas vaskefaciliteter?

    Ja, der er som regel vaskefaciliteter tilgængelige på Hyatt Regency Dallas, Dallas. Der er også strygejern (og strygebræt) på stedet.

  • Har Hyatt Regency Dallas handicapvenlige værelser?

    Ja, Hyatt Regency Dallas tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Hyatt Regency Dallas?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Hyatt Regency Dallas-reservation, hvis du overvejer at bo i december, hvor priserne typisk er lavest (2.361 kr.).

  • I hvilket område af Dallas ligger Hyatt Regency Dallas?

    Hyatt Regency Dallas ligger i Dallas Centrum-området af Dallas. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Hyatt Regency Dallas ligger i forhold til resten af Dallas.

  • Er der andre Hyatt Regency-hoteller i Dallas?

    I alt er der 1 sted i Dallas. Den mest populære Hyatt Regency-ejendom i Dallas er Hyatt Regency Dallas.

  • Hvor langt er Hyatt Regency Dallas fra Sixth Floor Museum at Dealey Plaza?

    Hyatt Regency Dallas er et godt sted at bo, hvis du vil se Sixth Floor Museum at Dealey Plaza. det er 0,8 km væk.

  • Er Hyatt Regency Dallas tæt på Dallas Museum of Art?

    1,5 km - hvilket placerer Dallas Museum of Art en fornuftig gåtur eller kort køre/taxatur fra Hyatt Regency Dallas.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Hyatt Regency Dallas