Mitsis Ramira Beach Hotel

Hotel
5 stjerner
tor. 6.8
-
fre. 7.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
743 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Mitsis Ramira Beach Hotel

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Mitsis Ramira Beach Hotel, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 30. juli 2026.
tor. 6.8
-
fre. 7.8
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 2 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Mitsis Ramira Beach Hotel

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Mitsis Ramira Beach Hotel for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 30. juli 2026.
Du kan nyde solen på Mitsis Ramiras private sandstrand eller tilbringe en afslappende dag med det komplette udvalg af spatjenester. Nyd derefter et lækkert måltid på en af overnatningsstedets 4 restau...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+30 224 202 2891
Licensnummer: 1471K015A0462900

Fordele og faciliteter på Mitsis Ramira Beach Hotel

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Mitsis Ramira Beach Hotel, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Privat strand
  • Udendørspool
  • Ved stranden
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Cykeludlejning
  • Fiskeri
  • Spillerum
  • Kano
  • Cykling
  • Dart
  • Bueskydning
  • Dykning
  • Aftenunderholdning
  • Ridning
  • Karaoke
  • Bordtennis
  • Vandpark
  • Biliard
  • Vandsportsfaciliteter (ved hotellet)
  • Windsurfing
  • Natklub
  • Basketballbane
  • Shopping

Restauranter

  • Elkedel
  • Madpakker
  • Frugt
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Café
  • Minibar
  • Snackbar
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Kaffemaskine

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Generelt

  • Familieværelser
  • Skab med lås
  • Udsigt til pool
  • Bagageopbevaring
  • Ved stranden
  • Havudsigt
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Flise-/marmorgulv

Service og bekvemmelighed

  • Billeje
  • Vækning
  • Portner
  • Underholdningspersonale
  • Valutaveksling
  • Minimarked ved hotellet
  • Roomservice
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Pool og spa

  • Opvarmet pool
  • Spa
  • Boblebad
  • Udendørspool
  • Pool-håndklæder
  • Pool med udsigt
  • Privat pool
  • Saltvandspool
  • Poolbar
  • Vandrutchebane

Bad

  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Badehætte
  • Badekar
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste
  • Walk-in-bad

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnepool
  • Børnevenlig buffet
  • Klapvogne
  • Indendørs legeområde
  • Børneklub
  • Udendørslegeudstyr til børn
  • Babysitting/børnetjenester (tillæg)
  • Legeplads

Tilgængelighed

  • Rygeområde
  • Privat indgang
  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Handicapparkering
  • Toilet med støttehåndtag

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Bibliotek
  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn
  • Dvd-afspiller

Udendørs

  • Havemøbler
  • Privat strand
  • Have
  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Badehåndklæder

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Tørrestativ til tøj

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Fitness

  • Aerobic
  • Fitnesshold
  • Fitnesscenter
  • Tennis

Soveværelse

  • Sovesofa
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Parkering og transport

  • Gratis parkering

Anmeldelser af Mitsis Ramira Beach Hotel

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Mitsis Ramira Beach Hotel har haft. Rejsende har lavet 491 anmeldelser af Mitsis Ramira Beach Hotel til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 30. juli 2026.
8,7
Meget god
491 verificerede bedømmelser
Fantastisk
300
Meget god
83
God
57
Okay
21
Rimelig
15
Middelmådig
6
Dårlig
9
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Mitsis Ramira Beach Hotel

Find andre ejendomme i Kos, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Mitsis Ramira Beach Hotel. Der er i alt 689 hoteller for rejsende i Kos. Prisdata blev senest opdateret den 30. juli 2026.

Udforsk Kos

Mitsis Ramira Beach Hotel ligger på Psalidi i kvarteret i Kos. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 30. juli 2026.
Beliggenhed: Mitsis Ramira Beach Hotel, Psalidi

De mest populære seværdigheder

  • Paradiso Beach2 km
  • Kos Marina2.8 km
  • Tree of Hippocrates3.8 km
  • Neratzia Castle3.8 km
  • Ancient Agora3.8 km
  • Casa Romana3.9 km
  • Archaeological Museum3.9 km
  • Eleftherias Square3.9 km
  • Church of Agia Paraskevi4 km
  • Port of Kos4.2 km
  • Roman Odeon Amphitheater4.2 km
  • Asklepionas6.7 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Mitsis Ramira Beach Hotel

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Mitsis Ramira Beach Hotel. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 30. juli 2026.

  • Er priserne på Mitsis Ramira Beach Hotel sammenlignelige med 5-stjernede hoteller i Kos?

    Prisen pr. nat på Mitsis Ramira Beach Hotel vil generelt være 26% billigere end gennemsnitsprisen på et 5-stjernet hotel i Kos. Når du bor på Mitsis Ramira Beach Hotel, bør du være forberedt på at skulle betale omkring 2.363 kr./nat, hvilket anses for at være et godt tilbud i Kos for et 5-stjernet hotel.

  • Hvor tæt er Mitsis Ramira Beach Hotel på den nærmeste lufthavn, Kos Lufthavn?

    38 km væk ligger Kos Lufthavn, som er den lufthavn, der er tættest på Mitsis Ramira Beach Hotel. Det tager i gennemsnit 0 t. 29 min. at køre fra Mitsis Ramira Beach Hotel is Kos Lufthavn. Det er en god idé at undersøge trafikken mellem hotellet og lufthavnen.

  • Er der en pool på Mitsis Ramira Beach Hotel?*

    Ja, Mitsis Ramira Beach Hotel har en pool til hotellets gæster. Generelt er der faste åbningstider for pools på hoteller, så sørg for at tale med receptionen, inden du bruger poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Mitsis Ramira Beach Hotel?

    Hvis du har spørgsmål om Mitsis Ramira Beach Hotel og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +30 224 202 2891.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Mitsis Ramira Beach Hotel?

    Ja, Mitsis Ramira Beach Hotel har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Mitsis Ramira Beach Hotel?

    Ja, der er et fitnesscenter, som er tilgængeligt for gæsterne på Mitsis Ramira Beach Hotel.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Mitsis Ramira Beach Hotel?

    Mitsis Ramira Beach Hotel har en normal tjek ind tid efter kl. 14:00, og tjek ud tid før kl. 12:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Mitsis Ramira Beach Hotel, Kos?

    Normalt er Mitsis Ramira Beach Hotel værelsespriser omkring 2.363 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 834 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Er der en restaurant på Mitsis Ramira Beach Hotel?

    Ja, man kan bestille mad fra Mitsis Ramira Beach Hotel restauranten. Åbningstiderne kan variere. hotel har også en bar.

  • Har Mitsis Ramira Beach Hotel vaskefaciliteter?

    Mitsis Ramira Beach Hotel giver mulighed for at vaske tøj. kontakt stedet for detaljer. Gæster kan også bruge strygefaciliteter.

  • Har Mitsis Ramira Beach Hotel handicapvenlige værelser?

    Ja, Mitsis Ramira Beach Hotel tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Mitsis Ramira Beach Hotel?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Mitsis Ramira Beach Hotel-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (544 kr.).

  • Er der andre Mitsis-hoteller i Kos?

    I alt er der 1 sted i Kos. Den mest populære Mitsis-ejendom i Kos er Mitsis Ramira Beach Hotel.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Mitsis Ramira Beach Hotel?

    Overvej at tjekke ind på Mitsis Ramira Beach Hotel om torsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 865 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Mitsis Ramira Beach Hotel