Grecotel Luxme Kos

Resort
5 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
1.587 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Grecotel Luxme Kos

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Grecotel Luxme Kos, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Luksus-værelse, ukendt sengetype
Luksus-værelse, ukendt sengetype
Luksus-værelse, ukendt sengetype
Luksus-værelse, ukendt sengetype
Luksus-værelse, ukendt sengetype
Luksus-værelse, ukendt sengetype
Luksus-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Grecotel Luxme Kos

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Grecotel Luxme Kos for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Du kan nyde solen på Grecotel LUXME Koss private sandstrand eller tilbringe en afslappende dag med det komplette udvalg af spatjenester. Nyd derefter et lækkert måltid på en af overnatningsstedets 4 r...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+30 224 205 8000
Licensnummer: 1471K045A0338300

Fordele og faciliteter på Grecotel Luxme Kos

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Grecotel Luxme Kos, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Privat strand
  • Vandsportsfaciliteter (ved hotellet)
  • Udendørspool
  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Cykeludlejning
  • Tennis

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Vækning
  • Portner
  • Underholdningspersonale
  • Valutaveksling
  • Hammam (tyrkisk bad)
  • Møde/banket-faciliteter
  • Minimarked ved hotellet
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Cykeludlejning
  • Spillerum
  • Kano
  • Cykling
  • Dykning
  • Dykning
  • Skønhedssalon
  • Bordtennis
  • Biliard
  • Vandsportsfaciliteter (ved hotellet)
  • Windsurfing
  • Shopping

Generelt

  • Familieværelser
  • Haveudsigt
  • Udsigt over indre gårdsplads
  • Udsigt over seværdighed
  • Udsigt til pool
  • Bagageopbevaring
  • Havudsigt
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Flise-/marmorgulv

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande

Restauranter

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Minibar
  • Snackbar
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Kaffemaskine

Pool og spa

  • Spa
  • Boblebad
  • Indendørs pool
  • Udendørspool
  • Pool-håndklæder
  • Dampbad
  • Privat pool
  • Massage
  • Sauna

Bad

  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Badehætte
  • Ekstra badeværelse
  • Badekar
  • Toilet
  • Toiletpapir

Tilgængelighed

  • Hele enheden ligger i stueetagen
  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Øverste etager tilgængelige med trapper

Udendørs

  • Havemøbler
  • Privat strand
  • Have
  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Badehåndklæder
  • Balkon

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnepool
  • Børnemenuer
  • Klapvogne
  • Børneklub
  • Babysitting/børnetjenester (tillæg)
  • Legeplads

Soveværelse

  • Ekstra lange senge (> 2 meter)
  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Fitness

  • Aerobic
  • Fitnesshold
  • Fitnesscenter
  • Tennis
  • Fitnesscenter

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Myggenet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask

Parkering og transport

  • Gratis parkering
  • Privat parking

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Anmeldelser af Grecotel Luxme Kos

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Grecotel Luxme Kos har haft. Rejsende har lavet 316 anmeldelser af Grecotel Luxme Kos til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
8,3
Meget god
316 verificerede bedømmelser
Fantastisk
147
Meget god
54
God
39
Okay
23
Rimelig
18
Middelmådig
10
Dårlig
25
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Grecotel Luxme Kos

Find andre ejendomme i Kos, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Grecotel Luxme Kos. Der er i alt 690 hoteller for rejsende i Kos. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Udforsk Kos

Grecotel Luxme Kos ligger på Main Street i kvarteret i Kos. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Beliggenhed: Grecotel Luxme Kos, Main Street

De mest populære seværdigheder

  • Paradiso Beach3.5 km
  • Kos Marina4.3 km
  • Tree of Hippocrates5.4 km
  • Neratzia Castle5.4 km
  • Casa Romana5.4 km
  • Ancient Agora5.4 km
  • Eleftherias Square5.5 km
  • Archaeological Museum5.5 km
  • Church of Agia Paraskevi5.5 km
  • Roman Odeon Amphitheater5.7 km
  • Port of Kos5.7 km
  • Asklepionas8 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Grecotel Luxme Kos

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Grecotel Luxme Kos. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Er priserne på Grecotel Luxme Kos sammenlignelige med 5-stjernede hoteller i Kos?

    I Kos ligger gennemsnitsprisen pr. nat 5-stjernede hoteller på 2.957 kr.. Den forventede pris pr. nat på Grecotel Luxme Kos ligger omkring 3.969 kr., hvilket er en pris, som er 34% billigere end byens gennemsnit. HotelsCombined anser Grecotel Luxme Kos for at være et godt tilbud, hvis du gerne vil bo på et 5-stjernet hotel i Kos.

  • Hvor tæt er Grecotel Luxme Kos på den nærmeste lufthavn, Kos Lufthavn?

    39,5 km væk ligger Kos Lufthavn, som er den lufthavn, der er tættest på Grecotel Luxme Kos. Det tager i gennemsnit 0 t. 30 min. at køre fra Grecotel Luxme Kos is Kos Lufthavn. Det er en god idé at undersøge trafikken mellem hotellet og lufthavnen.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Kos Lufthavn til Grecotel Luxme Kos?

    Hvis du vil have mest muligt frihed på turen til Kos, kan du overveje at leje en bil for omkring 707 kr./dag og parkere den på Grecotel Luxme Kos, hvor der er parkeringspladser til hotellets gæster. At tage en taxa eller sammenkørselsservice fra den nærmeste lufthavn, Kos Lufthavn, til dit hotel er ofte den billigste transportløsning.

  • Er der en pool på Grecotel Luxme Kos?*

    Ja. Mange, der tager til Kos, leder efter et hotel med pool. Grecotel Luxme Kos har en pool på stedet, som hotelgæsterne kan bruge, men du bør vide, at hoteller normalt har regler angående brug af poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Grecotel Luxme Kos?

    Hvis du har spørgsmål eller tvivl om opholdet, kan du ringe til +30 224 205 8000 for at tale med en fra receptionen på Grecotel Luxme Kos.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Grecotel Luxme Kos?

    Ja, Grecotel Luxme Kos har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Grecotel Luxme Kos?

    Ja, der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på Grecotel Luxme Kos. Fitnesscenteret er måske ikke åbent døgnet rundt, så det anbefales, at du spørger i receptionen, når du tjekker ind.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Grecotel Luxme Kos?

    Grecotel Luxme Kos tjek ud er kl. 11:00, men sen udtjekning kan dog arrangeres på forhånd med hotelreceptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Grecotel Luxme Kos, Kos?

    ET godt tilbud på Grecotel Luxme Kos lige nu er mellem 96 kr. og 3.969 kr. per nat. Priserne ændrer sig alt efter datoer og værelsestype, så tast dine ønsker ind i formlen ovenfor for at se de bedste tilbud lige nu.

  • Er der en restaurant på Grecotel Luxme Kos?

    Ja, der er en restaurant på Grecotel Luxme Kos, Kos. Hvis du er mere interesseret i at drikke end at spise, findes der også en bar.

  • Har Grecotel Luxme Kos vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Grecotel Luxme Kos. Gæster har også adgang til strygejern og strygebræt under deres ophold - enten på værelset, eller ved henvendelse til receptionen.

  • Er der andre Grecotel-hoteller i Kos?

    I alt er der 1 sted i Kos. Den mest populære Grecotel-ejendom i Kos er Grecotel Luxme Kos.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Grecotel Luxme Kos?

    Overvej at tjekke ind på Grecotel Luxme Kos om torsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 1.098 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Grecotel Luxme Kos