H10 Marina Barcelona

Hotel
4 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
657 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på H10 Marina Barcelona

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for H10 Marina Barcelona, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 1 x to enkeltsenge
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om H10 Marina Barcelona

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på H10 Marina Barcelona for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en spa med fuld service, en udendørs pool og en restaurant. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer 2 barer/lounger, et fitness...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+34 933 097 917

Fordele og faciliteter på H10 Marina Barcelona

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på H10 Marina Barcelona, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Pool og spa

  • Opvarmet pool
  • Spa
  • Boblebad
  • Indendørs pool
  • Udendørspool
  • Pool-håndklæder
  • Pool med udsigt
  • Dampbad
  • Tagterrasse-pool
  • Massage
  • Sauna

Generelt

  • Familieværelser
  • Træ- eller parketgulv
  • Udsigt over indre gårdsplads
  • Skab med lås
  • Bagageopbevaring
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Solarium
  • Lydsikrede værelser
  • Telefon
  • Byudsigt

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Hammam (tyrkisk bad)
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Tilgængelighed

  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Badestol
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Toilet med støttehåndtag

Bad

  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Badekar
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste
  • Walk-in-bad

Restauranter

  • Elkedel
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Minibar
  • Snackbar
  • Kaffemaskine

Soveværelse

  • Ekstra lange senge (> 2 meter)
  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Streaming-tjenester
  • Fjernsyn

Udendørs

  • Havemøbler
  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Balkon

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Aktiviteter

  • Zoo
  • Adgang til strand
  • Cykeludlejning
  • Kasino

Parkering og transport

  • Parkering
  • Privat parking
  • Opladning til elbiler

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af H10 Marina Barcelona

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på H10 Marina Barcelona har haft. Rejsende har lavet 3.686 anmeldelser af H10 Marina Barcelona til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
8,5
Meget god
3686 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1740
Meget god
760
God
576
Okay
211
Rimelig
196
Middelmådig
86
Dårlig
115
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner H10 Marina Barcelona

Find andre ejendomme i Barcelona, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som H10 Marina Barcelona. Der er i alt 7.207 hoteller for rejsende i Barcelona. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Sant Marti i Barcelona

H10 Marina Barcelona ligger på Avenida Bogatell, 64-68 i kvarteret Sant Marti i Barcelona. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: H10 Marina Barcelona, Avenida Bogatell, 64-68

De mest populære seværdigheder

  • Parc de la Ciutadella0.7 km
  • Disseny Hub1.1 km
  • Museu Picasso Barcelona1.3 km
  • Palau de la Musica Catalana1.5 km
  • Katedralen i Barcelona1.7 km
  • Sagrada Família2 km
  • Barcelona City Centre2 km
  • Plaza Catalunya2 km
  • La Rambla2.1 km
  • Liceu2.1 km
  • Mirador de Colón2.3 km
  • Passeig de Gracia2.4 km
  • Hvor langt er H10 Marina Barcelona fra Palau de la Musica Catalana?

    H10 Marina Barcelona er i gåafstand(1,5 km) fra Palau de la Musica Catalana, Barcelona.

  • Er H10 Marina Barcelona tæt på Hospital de Sant Pau?

    Hospital de Sant Pau er også et populært sted at besøge i Barcelona. Det er 2,6 km fra H10 Marina Barcelona.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos H10 Marina Barcelona

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på H10 Marina Barcelona. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Er priserne på H10 Marina Barcelona sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Barcelona?

    Der er en forskel på 23% i gennemsnitsprisen pr. nat på 4-stjernede hoteller i Barcelona, og prisen pr. nat ligger i gennemsnit på H10 Marina Barcelona. Prisen på H10 Marina Barcelona er kun 1.634 kr./nat og anses for et virkelig godt tilbud for et ophold i Barcelona.

  • Hvor tæt er H10 Marina Barcelona på den nærmeste lufthavn, Barcelona El Prat Lufthavn?

    Der er en afstand på 22,6 km mellem H10 Marina Barcelona og den nærmeste lufthavn, Barcelona El Prat Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 17 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Barcelona El Prat Lufthavn til H10 Marina Barcelona?

    At kommer fra Barcelona El Prat Lufthavn til H10 Marina Barcelona kan være så nemt som at leje en bil i lufthavnen for omkring 144 kr./dag i gennemsnit i Barcelona. Heldigvis har H10 Marina Barcelona parkering på stedet for de gæster, som vælger denne form for transport. En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Barcelona El Prat Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Er der en pool på H10 Marina Barcelona?*

    Ja, H10 Marina Barcelona har en pool til hotellets gæster. Generelt er der faste åbningstider for pools på hoteller, så sørg for at tale med receptionen, inden du bruger poolen.

  • Hvor tæt er H10 Marina Barcelona på centrum af Barcelona?

    H10 Marina Barcelona ligger kun 0,4 km fra centrum af La Vila Olimpica del Poblenou, Barcelona. Fra H10 Marina Barcelona kan du nemt komme til andre populære seværdigheder som f.eks. Palau Sant Jordi.

  • Hvad er telefonnummeret til H10 Marina Barcelona?

    Hvis du har spørgsmål eller tvivl om opholdet, kan du ringe til +34 933 097 917 for at tale med en fra receptionen på H10 Marina Barcelona.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos H10 Marina Barcelona?

    Ja, H10 Marina Barcelona har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på H10 Marina Barcelona?

    Der er et fitnesscenter på hotellet, som kan benyttes af gæsterne på H10 Marina Barcelona. De fleste hoteller har ikke et døgnåbent fitnesscenter, så sørg for at spørge receptionen om åbningstider og tilgængelighed.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på H10 Marina Barcelona?

    12:00 er tidspunktet for at tjekke ud på H10 Marina Barcelona. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.

  • Hvor meget koster det at bo på H10 Marina Barcelona, Barcelona?

    Priserne på H10 Marina Barcelona vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 1.634 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 1.009 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på H10 Marina Barcelona?

    Der er en restaurant på stedet. Kontakt H10 Marina Barcelona for åbningstider og sidste udkald. En bar er også tilgængelig på stedet.

  • Har H10 Marina Barcelona vaskefaciliteter?

    Ja, der er som regel vaskefaciliteter tilgængelige på H10 Marina Barcelona, Barcelona. Stedet har også strygejern og strygebræt tilgængelig til brug for deres gæster.

  • Har H10 Marina Barcelona handicapvenlige værelser?

    Ja, H10 Marina Barcelona tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på H10 Marina Barcelona?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din H10 Marina Barcelona-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (1.130 kr.).

  • I hvilket område af Barcelona ligger H10 Marina Barcelona?

    H10 Marina Barcelona ligger i Sant Marti-området af Barcelona. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor H10 Marina Barcelona ligger i forhold til resten af Barcelona.

  • Er der andre Group H10-hoteller i Barcelona?

    I alt er der 15 steder i Barcelona. Den mest populære Group H10-ejendom i Barcelona er H10 Universitat.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på H10 Marina Barcelona?

    Overvej at tjekke ind på H10 Marina Barcelona om onsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 1.258 kr.).

  • Hvor langt er H10 Marina Barcelona fra Palau de la Musica Catalana?

    H10 Marina Barcelona er i gåafstand(1,5 km) fra Palau de la Musica Catalana, Barcelona.

  • Er H10 Marina Barcelona tæt på Hospital de Sant Pau?

    Hospital de Sant Pau er også et populært sted at besøge i Barcelona. Det er 2,6 km fra H10 Marina Barcelona.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i H10 Marina Barcelona