Hotel Berlin Lichtenberg

Hotel
3 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
290 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Hotel Berlin Lichtenberg

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Hotel Berlin Lichtenberg, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Klassisk værelse, 1 x to enkeltsenge
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Hotel Berlin Lichtenberg

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Hotel Berlin Lichtenberg for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en bar/lounge, en snackbar/deli og selvstændig parkering. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer vaskeservice, en døgnåben rec...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+49 30 549 350

Fordele og faciliteter på Hotel Berlin Lichtenberg

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Hotel Berlin Lichtenberg, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Internet
  • Parkering

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Badestol
  • Tilgængelig med elevator
  • Allergivenlig
  • Allergivenlig pude
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Rygeområde

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande

Bad

  • Hævet toilet
  • Bruser
  • Højt toilet
  • Badekar
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Eget badeværelse

Restauranter

  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Snackbar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Automat til snacks

Generelt

  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Udsigt over seværdighed
  • Telefon
  • Bagageopbevaring

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Adgang med nøglekort
  • Døgnåben reception

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Pengeskab

Parkering og transport

  • Parkering
  • Privat parking

Arbejdsområde

  • Fax
  • Skrivebord

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Biliard

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnevenlig buffet

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave

Vaskeri

  • Tøjvask

Soveværelse

  • Garderobe eller skab

Fitness

  • Tennis

Anmeldelser af Hotel Berlin Lichtenberg

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Hotel Berlin Lichtenberg har haft. Rejsende har lavet 1.484 anmeldelser af Hotel Berlin Lichtenberg til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
7,3
God
1484 verificerede bedømmelser
Fantastisk
291
Meget god
324
God
403
Okay
187
Rimelig
161
Middelmådig
58
Dårlig
58
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Hotel Berlin Lichtenberg

Find andre ejendomme i Berlin, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Hotel Berlin Lichtenberg. Der er i alt 3.688 hoteller for rejsende i Berlin. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Udforsk Lichtenberg i Berlin

Hotel Berlin Lichtenberg ligger på Rhinstr. 159 i kvarteret Lichtenberg i Berlin. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Beliggenhed: Hotel Berlin Lichtenberg, Rhinstr. 159

De mest populære seværdigheder

  • Alexanderplatz7.1 km
  • Fernsehturm Berlin7.4 km
  • Berlin City Centre7.8 km
  • Berliner Dom8 km
  • Neues Museum8.3 km
  • Friedrichstraße8.9 km
  • Mindesmærke for Europas myrdede jøder9.6 km
  • Brandenburger Tor9.6 km
  • Berlinmuren9.7 km
  • Rigsdagsbygningen9.7 km
  • Potsdamer Platz9.8 km
  • Stage Theater am Potsdamer Platz10.3 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Hotel Berlin Lichtenberg

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Hotel Berlin Lichtenberg. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Er priserne på Hotel Berlin Lichtenberg sammenlignelige med 3-stjernede hoteller i Berlin?

    I Berlin ligger gennemsnitsprisen pr. nat 3-stjernede hoteller på 770 kr.. Den forventede pris pr. nat på Hotel Berlin Lichtenberg ligger omkring 589 kr., hvilket er en pris, som er 24% billigere end byens gennemsnit. HotelsCombined anser Hotel Berlin Lichtenberg for at være et godt tilbud, hvis du gerne vil bo på et 3-stjernet hotel i Berlin.

  • Hvor tæt er Hotel Berlin Lichtenberg på den nærmeste lufthavn, Berlin Brandenburg Lufthavn?

    Uden trafik tager den 30,7 km lange køretur mellem Hotel Berlin Lichtenberg og Berlin Brandenburg Lufthavn (den nærmeste lufthavn) normalt kun omkring 0 t. 23 min.. Hvis du bor i et storbyområde, kan køretiden være længere på grund af meget trafik på vejene.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Berlin Brandenburg Lufthavn til Hotel Berlin Lichtenberg?

    At kommer fra Berlin Brandenburg Lufthavn til Hotel Berlin Lichtenberg kan være så nemt som at leje en bil i lufthavnen for omkring 230 kr./dag i gennemsnit i Berlin. Heldigvis har Hotel Berlin Lichtenberg parkering på stedet for de gæster, som vælger denne form for transport. Sammenkørselsapps og taxaer er stadig en meget almindelig løsning for gæster på Hotel Berlin Lichtenberg. Det er ofte den billigste transportløsning, når du besøger Berlin.

  • Er Hotel Berlin Lichtenberg kæledyrsvenligt?

    Hotel Berlin Lichtenberg er kæledyrsvenligt. Du må gerne tage dit kæledyr med, hvis du bor på Hotel Berlin Lichtenberg.

  • Hvor tæt er Hotel Berlin Lichtenberg på centrum af Berlin?

    Hotel Berlin Lichtenberg ligger kun 2,1 km fra centrum af Lichtenberg, Berlin. Fra Hotel Berlin Lichtenberg kan du nemt komme til andre populære seværdigheder som f.eks. Schloss Kopennick.

  • Hvad er telefonnummeret til Hotel Berlin Lichtenberg?

    Hvis du har spørgsmål om Hotel Berlin Lichtenberg og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +49 30 549 350.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hotel Berlin Lichtenberg?

    Ja, Hotel Berlin Lichtenberg har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Hotel Berlin Lichtenberg?

    11:00 er tidspunktet for at tjekke ud på Hotel Berlin Lichtenberg. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.

  • Hvor meget koster det at bo på Hotel Berlin Lichtenberg, Berlin?

    Priserne på Hotel Berlin Lichtenberg vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 589 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 295 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Hotel Berlin Lichtenberg?

    Ja - Hotel Berlin Lichtenberg har en restaurant. De har også barservice til drinks.

  • Har Hotel Berlin Lichtenberg vaskefaciliteter?

    Dette sted tilbyder vaskefaciliteter.

  • Har Hotel Berlin Lichtenberg handicapvenlige værelser?

    Ja, Hotel Berlin Lichtenberg tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Hotel Berlin Lichtenberg?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Hotel Berlin Lichtenberg-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (558 kr.).

  • I hvilket område af Berlin ligger Hotel Berlin Lichtenberg?

    Hotel Berlin Lichtenberg ligger i Lichtenberg-området af Berlin. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Hotel Berlin Lichtenberg ligger i forhold til resten af Berlin.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Hotel Berlin Lichtenberg?

    Overvej at tjekke ind på Hotel Berlin Lichtenberg om mandag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 394 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Hotel Berlin Lichtenberg