City Hostel (Adults Only)

Hostel
2 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for City Hostel (Adults Only)
Udbyder for City Hostel (Adults Only)
Udbyder for City Hostel (Adults Only)
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på City Hostel (Adults Only)

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for City Hostel (Adults Only), for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8

Om City Hostel (Adults Only)

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på City Hostel (Adults Only) for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har selvstændig parkering, concierge-tjenester og vaskeri på stedet. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en computerstation, hu...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+46 841 003 830

Fordele og faciliteter på City Hostel (Adults Only)

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på City Hostel (Adults Only), på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Gratis wi-fi
  • Internet
  • Vaskeri
  • Hårtørrer
  • Adgang til strand
  • Bagageopbevaring
  • Ventilator
  • Opvarmning

Basis

  • Ventilator
  • Gratis wi-fi
  • Opvarmning
  • Internet

Bad

  • Hårtørrer

Vaskeri

  • Vaskeri

Aktiviteter

  • Adgang til strand

Generelt

  • Bagageopbevaring

Anmeldelser af City Hostel (Adults Only)

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på City Hostel (Adults Only) har haft. Rejsende har lavet 3.141 anmeldelser af City Hostel (Adults Only) til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
8,0
Meget god
3141 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1342
Meget god
803
God
542
Okay
176
Rimelig
151
Middelmådig
53
Dårlig
74
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner City Hostel (Adults Only)

Find andre ejendomme i Stockholm, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som City Hostel (Adults Only). Der er i alt 740 hoteller for rejsende i Stockholm. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Udforsk Kungsholmen i Stockholm

City Hostel (Adults Only) ligger på Fleminggatan 19 i kvarteret Kungsholmen i Stockholm. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Beliggenhed: City Hostel (Adults Only), Fleminggatan 19

De mest populære seværdigheder

  • Stockholms stadshus0.8 km
  • Central Stockholm1.1 km
  • Sergels Torg1.1 km
  • Kungliga Operan1.5 km
  • Kungsträdgården1.5 km
  • Stockholms Slot1.6 km
  • Sveriges nationalbibliotek1.7 km
  • Stortorget1.7 km
  • Kungliga Dramatiska Teatern1.8 km
  • Kungliga Tekniska högskolan2.6 km
  • Gröna Lunds Tivoli3.1 km
  • Stockholms universitet3.4 km
  • Hvor langt er City Hostel (Adults Only) fra Gröna Lunds Tivoli?

    Du kan gå til Gröna Lunds Tivoli når du bor på City Hostel (Adults Only) - du vil være omkring 3,1 km væk.

  • Er City Hostel (Adults Only) tæt på Stockholm Hovedbanegård?

    Distancen fra City Hostel (Adults Only) til Stockholm Hovedbanegård er 0,8 km.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos City Hostel (Adults Only)

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på City Hostel (Adults Only). De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Er priserne på City Hostel (Adults Only) sammenlignelige med 2-stjernede hoteller i Stockholm?

    I Stockholm ligger gennemsnitsprisen pr. nat 2-stjernede hoteller på 886 kr.. Den forventede pris pr. nat på City Hostel (Adults Only) ligger omkring 530 kr., hvilket er en pris, som er 40% billigere end byens gennemsnit. HotelsCombined anser City Hostel (Adults Only) for at være et godt tilbud, hvis du gerne vil bo på et 2-stjernet hotel i Stockholm.

  • Hvor tæt er City Hostel (Adults Only) på den nærmeste lufthavn, Stockholm Bromma (BMA) Lufthavn?

    Der er en afstand på 9,9 km mellem City Hostel (Adults Only) og den nærmeste lufthavn, Stockholm Bromma (BMA) Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 07 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Stockholm Bromma (BMA) Lufthavn til City Hostel (Adults Only)?

    Sammenkørselsapps og taxaer er stadig en meget almindelig løsning for gæster på City Hostel (Adults Only). Det er ofte den billigste transportløsning, når du besøger Stockholm.

  • Hvad er telefonnummeret til City Hostel (Adults Only)?

    Hvis du har spørgsmål om hotellet eller dit ophold, kan du ringe til +46 841 003 830.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos City Hostel (Adults Only)?

    Ja, City Hostel (Adults Only) har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på City Hostel (Adults Only)?

    City Hostel (Adults Only) har en normal tjek ind tid efter kl. 14:00, og tjek ud tid før kl. 11:00.

  • Hvor meget koster det at bo på City Hostel (Adults Only), Stockholm?

    Normalt er City Hostel (Adults Only) værelsespriser omkring 530 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 378 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Har City Hostel (Adults Only) vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på City Hostel (Adults Only).

  • Hvilken måned er det billigst at bo på City Hostel (Adults Only)?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din City Hostel (Adults Only)-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (348 kr.).

  • I hvilket område af Stockholm ligger City Hostel (Adults Only)?

    City Hostel (Adults Only) ligger i Kungsholmen-området af Stockholm. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor City Hostel (Adults Only) ligger i forhold til resten af Stockholm.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på City Hostel (Adults Only)?

    Overvej at tjekke ind på City Hostel (Adults Only) om onsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 158 kr.).

  • Hvor langt er City Hostel (Adults Only) fra Gröna Lunds Tivoli?

    Du kan gå til Gröna Lunds Tivoli når du bor på City Hostel (Adults Only) - du vil være omkring 3,1 km væk.

  • Er City Hostel (Adults Only) tæt på Stockholm Hovedbanegård?

    Distancen fra City Hostel (Adults Only) til Stockholm Hovedbanegård er 0,8 km.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i City Hostel (Adults Only)