Ibis Zurich Messe Airport

Hotel
3 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
696 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Ibis Zurich Messe Airport

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Ibis Zurich Messe Airport, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Ibis Zurich Messe Airport

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Ibis Zurich Messe Airport for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, en bar/lounge og en snackbar/deli. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer et døgnåbent forretningscenter, selvs...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+41 44 307 47 00

Fordele og faciliteter på Ibis Zurich Messe Airport

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Ibis Zurich Messe Airport, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Underholdningspersonale
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Aircondition

Restauranter

  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Snackbar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Ingen rygning
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Generelt

  • Vindue
  • Familieværelser
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Lydsikring
  • Skab med lås
  • Telefon
  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Pengeskab

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Grill
  • Balkon
  • Have

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Bad

  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Eget badeværelse

Aktiviteter

  • Cykeludlejning
  • Bræt-/puslespil
  • Karaoke
  • Bordtennis

Parkering og transport

  • Parkering
  • Lufthavnsbus
  • Privat parking

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Børnevenlig buffet

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Soveværelse

  • Ekstra lange senge (> 2 meter)

Anmeldelser af Ibis Zurich Messe Airport

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Ibis Zurich Messe Airport har haft. Rejsende har lavet 4.900 anmeldelser af Ibis Zurich Messe Airport til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
7,3
God
4900 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1208
Meget god
1137
God
1148
Okay
526
Rimelig
419
Middelmådig
188
Dårlig
274
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Ibis Zurich Messe Airport

Find andre ejendomme i Zürich, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Ibis Zurich Messe Airport. Der er i alt 1.170 hoteller for rejsende i Zürich. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Udforsk Seebach i Zürich

Ibis Zurich Messe Airport ligger på Heidi Abel Weg 5 i kvarteret Seebach i Zürich. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Beliggenhed: Ibis Zurich Messe Airport, Heidi Abel Weg 5

De mest populære seværdigheder

  • Universität Zürich2.1 km
  • Museum of Design Zurich4 km
  • Schweizerisches Nationalmuseum4.3 km
  • Zürich Hauptbahnhof4.4 km
  • ETH Zürich4.4 km
  • Zurich City Centre4.6 km
  • Lindenhof4.9 km
  • Rathaus5 km
  • Kunsthaus Zürich5.1 km
  • Bahnhofstrasse5.1 km
  • St. Peterskirche5.1 km
  • Grossmünster5.2 km
  • Hvor langt er Ibis Zurich Messe Airport fra Hallenstadion?

    Det populære Hallenstadion er kun lidt over 0,7 km fra Ibis Zurich Messe Airport.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Ibis Zurich Messe Airport

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Ibis Zurich Messe Airport. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Er priserne på Ibis Zurich Messe Airport sammenlignelige med 3-stjernede hoteller i Zürich?

    I Zürich ligger gennemsnitsprisen pr. nat 3-stjernede hoteller på 1.647 kr.. Den forventede pris pr. nat på Ibis Zurich Messe Airport ligger omkring 1.058 kr., hvilket er en pris, som er 36% billigere end byens gennemsnit. HotelsCombined anser Ibis Zurich Messe Airport for at være et godt tilbud, hvis du gerne vil bo på et 3-stjernet hotel i Zürich.

  • Hvor tæt er Ibis Zurich Messe Airport på den nærmeste lufthavn, Zürich Lufthavn?

    Afstanden mellem den nærmeste lufthavn, Zürich Lufthavn, og Ibis Zurich Messe Airport er 7,6 km, og den forventede køretid er ca. 0 t. 05 min.. Kørselstiden mellem de to steder kan variere afhængigt af tidspunktet på dagen og trafikforholdene i området.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Zürich Lufthavn til Ibis Zurich Messe Airport?

    Ibis Zurich Messe Airport tilbyder parkering for hotellets gæster, så de fleste besøgende, der bruger tid i Zürich, kan det være en god mulighed at leje en bil for omkring 314 kr./dag. Det vil give dig mulighed for at komme til og fra Zürich Lufthavn og samtidig give dig fleksibilitet til at komme omkring i området. At tage en taxa eller sammenkørselsservice fra den nærmeste lufthavn, Zürich Lufthavn, til dit hotel er ofte den billigste transportløsning.

  • Er Ibis Zurich Messe Airport kæledyrsvenligt?

    Ja, hunde og de fleste andre kæledyr er generelt velkomne på Ibis Zurich Messe Airport.

  • Hvor tæt er Ibis Zurich Messe Airport på centrum af Zürich?

    Ibis Zurich Messe Airport ligger 1,3 km fra centrum af Oerlikon, Zürich. Overvej en tur til Opernhaus Zürich, enn populær seværdighed, som du kan komme til fra Ibis Zurich Messe Airport med forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Ibis Zurich Messe Airport?

    Du kan kontakte receptionen på Ibis Zurich Messe Airport på +41 44 307 47 00.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Ibis Zurich Messe Airport?

    Ja, Ibis Zurich Messe Airport har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Ibis Zurich Messe Airport?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Ibis Zurich Messe Airport er kl. 12:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 14:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Ibis Zurich Messe Airport, Zürich?

    619 kr. per nat er det bedste pris senest fundet for et værelse på Ibis Zurich Messe Airport, med gennemsnitlige tilbud på omkring 1.058 kr. per nat. ETast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se tilgængelige priser.

  • Er der en restaurant på Ibis Zurich Messe Airport?

    Der er en restaurant på Ibis Zurich Messe Airport. Vær venlig at kontakte dem for at høre åbningstiderne. Til drinks på stedet, er der en bar tilgængelig.

  • Har Ibis Zurich Messe Airport vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på Ibis Zurich Messe Airport. Heller ingen grund til at medbringe et rejsestrygejern, det kan stedet tilbyde.

  • Har Ibis Zurich Messe Airport handicapvenlige værelser?

    Ja, Ibis Zurich Messe Airport tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Ibis Zurich Messe Airport?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Ibis Zurich Messe Airport-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (788 kr.).

  • I hvilket område af Zürich ligger Ibis Zurich Messe Airport?

    Ibis Zurich Messe Airport ligger i Seebach-området af Zürich. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Ibis Zurich Messe Airport ligger i forhold til resten af Zürich.

  • Er der andre Ibis-hoteller i Zürich?

    I alt er der 3 steder i Zürich. Den mest populære Ibis-ejendom i Zürich er Ibis Zurich Messe Airport.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Ibis Zurich Messe Airport?

    Overvej at tjekke ind på Ibis Zurich Messe Airport om onsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 912 kr.).

  • Hvor langt er Ibis Zurich Messe Airport fra Hallenstadion?

    Det populære Hallenstadion er kun lidt over 0,7 km fra Ibis Zurich Messe Airport.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Ibis Zurich Messe Airport