Zurich Marriott Hotel

Hotel
5 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
2.135 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Zurich Marriott Hotel

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Zurich Marriott Hotel, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, 1 stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 2 dobbeltsenge
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 x to enkeltsenge
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, 2 dobbeltsenge
Executive-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 stor seng
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 2 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 2 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 2 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 2 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 2 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 2 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Zurich Marriott Hotel

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Zurich Marriott Hotel for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har 2 restauranter, et døgnåbent fitnesscenter og en bar/lounge. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer kaffe/te på fællesarealer,...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+41 44 360 70 70

Fordele og faciliteter på Zurich Marriott Hotel

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Zurich Marriott Hotel, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Parkeringsservice
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Mødelokaler
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Generelt

  • Tilgang til executive-lounge
  • Familieværelser
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Søudsigt
  • Bagageopbevaring
  • Flodudsigt
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Byudsigt

Restauranter

  • Elkedel
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Minibar
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Kaffemaskine

Tilgængelighed

  • Allergivenlig
  • Ingen rygning
  • Rygeområde
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Allergivenligt værelse
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Bad

  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Badekar
  • Bidet
  • Toilet
  • Toiletpapir

Parkering og transport

  • Parkering
  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Opladning til elbiler
  • Parkeringsservice

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Soveværelse

  • Fjerpude
  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Tøjstativ

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Børnevenlig buffet

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Spa

  • Spa
  • Massage
  • Sauna

Udendørs

  • Havemøbler
  • Balkon

Aktiviteter

  • Bræt-/puslespil
  • Svømning

Fitness

  • Fitnesscenter
  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Zurich Marriott Hotel

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Zurich Marriott Hotel har haft. Rejsende har lavet 2.221 anmeldelser af Zurich Marriott Hotel til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
8,5
Meget god
2221 verificerede bedømmelser
Fantastisk
887
Meget god
391
God
345
Okay
170
Rimelig
182
Middelmådig
91
Dårlig
155
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

10
Fantastisk
Anonym, aug. 2024
Smukt hotel, smuk og bekvem beliggenhed. Det eneste beklagelige er at jeg ikke kunne blive længere! Bo her. og du kan gå rundt i byens centrum og udforske og nyde en masse.

Hoteller, der ligner Zurich Marriott Hotel

Find andre ejendomme i Zürich, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Zurich Marriott Hotel. Der er i alt 1.170 hoteller for rejsende i Zürich. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Unterstrass i Zürich

Zurich Marriott Hotel ligger på Neumuehlequai 42 i kvarteret Unterstrass i Zürich. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Zurich Marriott Hotel, Neumuehlequai 42

De mest populære seværdigheder

  • Museum of Design Zurich353 m
  • Schweizerisches Nationalmuseum376 m
  • Zürich Hauptbahnhof0.5 km
  • Zurich City Centre0.7 km
  • ETH Zürich0.9 km
  • Lindenhof1 km
  • Bahnhofstrasse1.2 km
  • Rathaus1.2 km
  • St. Peterskirche1.3 km
  • SIX Swiss Exchange1.4 km
  • Credit Suisse1.4 km
  • Grossmünster1.4 km
  • Hvor langt er Zurich Marriott Hotel fra Opernhaus Zürich?

    Opernhaus Zürich i Zürich er 2 km fra Zurich Marriott Hotel.

  • Er Zurich Marriott Hotel tæt på Stadion Letzigrund?

    Hvis du vil se Stadion Letzigrund under dit ophold i Zürich, er Zurich Marriott Hotel kun 2,8 km væk.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Zurich Marriott Hotel

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Zurich Marriott Hotel. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Er priserne på Zurich Marriott Hotel sammenlignelige med 5-stjernede hoteller i Zürich?

    Zurich Marriott Hotel koster generelt mindre end den gennemsnitlige pris for 5-stjernede hoteller i Zürich. I gennemsnit kan du forvente at betale 5.472 kr. pr. nat i Zürich. Zurich Marriott Hotel ligger på 3.797 kr. pr. nat, hvilket er 31% billigere end den gennemsnitlige pris i Zürich.

  • Hvor tæt er Zurich Marriott Hotel på den nærmeste lufthavn, Zürich Lufthavn?

    Der er en afstand på 13,6 km mellem Zurich Marriott Hotel og den nærmeste lufthavn, Zürich Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 10 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Zürich Lufthavn til Zurich Marriott Hotel?

    At kommer fra Zürich Lufthavn til Zurich Marriott Hotel kan være så nemt som at leje en bil i lufthavnen for omkring 315 kr./dag i gennemsnit i Zürich. Heldigvis har Zurich Marriott Hotel parkering på stedet for de gæster, som vælger denne form for transport. En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Zürich Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Er Zurich Marriott Hotel kæledyrsvenligt?

    Ja. De fleste kæledyr, f.eks. hunde, er velkomne på Zurich Marriott Hotel.

  • Hvor tæt er Zurich Marriott Hotel på centrum af Zürich?

    Zurich Marriott Hotel ligger kun 0,8 km fra centrum af Gewerbeschule, Zürich. Fra Zurich Marriott Hotel kan du nemt komme til andre populære seværdigheder som f.eks. Hallenstadion.

  • Hvad er telefonnummeret til Zurich Marriott Hotel?

    Du kan kontakte receptionen på Zurich Marriott Hotel på +41 44 360 70 70.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Zurich Marriott Hotel?

    Ja, Zurich Marriott Hotel har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Zurich Marriott Hotel?

    Ja, der er et fitnesscenter, som er tilgængeligt for gæsterne på Zurich Marriott Hotel.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Zurich Marriott Hotel?

    Zurich Marriott Hotel tjek ud er kl. 12:00, men sen udtjekning kan dog arrangeres på forhånd med hotelreceptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Zurich Marriott Hotel, Zürich?

    I gennemsnit har gæster betalt 3.797 kr. per nat for at bo på Zurich Marriott Hotel. Nogle brugere har fundet priser helt ned til 2.442 kr. per nat. Tast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se de tilgængelige priser for dit ophold.

  • Er der en restaurant på Zurich Marriott Hotel?

    Zurich Marriott Hotel har en restaurant. Hvis du er mere interesseret i at drikke end at spise, findes der også en bar.

  • Har Zurich Marriott Hotel vaskefaciliteter?

    Der er vaskefaciliteter på Zurich Marriott Hotel som kan benyttes af gæsterne. Gæster kan også bruge strygefaciliteter.

  • Har Zurich Marriott Hotel handicapvenlige værelser?

    Ja, Zurich Marriott Hotel tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Zurich Marriott Hotel?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Zurich Marriott Hotel-reservation, hvis du overvejer at bo i februar, hvor priserne typisk er lavest (1.446 kr.).

  • I hvilket område af Zürich ligger Zurich Marriott Hotel?

    Zurich Marriott Hotel ligger i Unterstrass-området af Zürich. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Zurich Marriott Hotel ligger i forhold til resten af Zürich.

  • Er der andre Marriott Hotels & Resorts-hoteller i Zürich?

    I alt er der 1 sted i Zürich. Den mest populære Marriott Hotels & Resorts-ejendom i Zürich er Zurich Marriott Hotel.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Zurich Marriott Hotel?

    Overvej at tjekke ind på Zurich Marriott Hotel om torsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 3.075 kr.).

  • Hvor langt er Zurich Marriott Hotel fra Opernhaus Zürich?

    Opernhaus Zürich i Zürich er 2 km fra Zurich Marriott Hotel.

  • Er Zurich Marriott Hotel tæt på Stadion Letzigrund?

    Hvis du vil se Stadion Letzigrund under dit ophold i Zürich, er Zurich Marriott Hotel kun 2,8 km væk.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Zurich Marriott Hotel