Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest

Hotel
3 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
379 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 1 ekstra stor seng
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, et døgnåbent fitnesscenter og en bar/lounge. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering og gratis reception ...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 847 397 1500

Fordele og faciliteter på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Restauranter

  • Levering af dagligvarer
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Mikroovn
  • Snackbar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Køleskab
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks

Service og bekvemmelighed

  • Mødelokaler
  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Minimarked ved hotellet
  • Roomservice
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Tilgængelighed

  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Handicapparkering
  • Tilpasset bad
  • Ingen rygning
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Bad

  • Bruser
  • Spabad
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse

Generelt

  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Sovesofa
  • Skab med lås
  • Telefon
  • Bagageopbevaring

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Balkon
  • Picnicområde
  • Have

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Pengeskab

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Golf

Familievenligt

  • Børnemenuer

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest har haft. Rejsende har lavet 1.172 anmeldelser af Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
5,9
Rimelig
1172 verificerede bedømmelser
Fantastisk
257
Meget god
144
God
150
Okay
94
Rimelig
151
Middelmådig
81
Dårlig
295
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest

Find andre ejendomme i Schaumburg, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest. Der er i alt 65 hoteller for rejsende i Schaumburg. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Udforsk Schaumburg

Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest ligger på 1725 East Algonquin Road i kvarteret i Schaumburg. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Beliggenhed: Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest, 1725 East Algonquin Road

De mest populære seværdigheder

  • Renaissance Schaumburg Convention Center Hotel0.5 km
  • Schaumburg Convention Center0.6 km
  • FireZone1.7 km
  • Woodfield Mall1.9 km
  • Wood Library-Museum of Anesthesiology2.4 km
  • DoubleTree by Hilton Hotel Chicago - Schaumburg2.5 km
  • Legoland Discovery Center Chicago2.7 km
  • The Chicago Athenaeum4.8 km
  • Prairie Center for the Arts4.9 km
  • Trickster Gallery5.6 km
  • Heavenly Massage10.2 km
  • Schaumburg Boomers Stadium10.5 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Hvor tæt er Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest på den nærmeste lufthavn, Chicago O'Hare Lufthavn?

    Der er 23,1 km mellem den nærmeste lufthavn, Chicago O'Hare Lufthavn, og Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest. Køreturen til lufthavnen fra hotellet burde tage 0 t. 17 min. med normal trafik. Det er vigtigt at tage f.eks. myldretid i betragtning, særligt i byområder.

  • Hvad er telefonnummeret til Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest?

    Hvis du har spørgsmål eller tvivl om opholdet, kan du ringe til +1 847 397 1500 for at tale med en fra receptionen på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest?

    Ja, Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest?

    Der er et fitnesscenter på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest. Fitnessområdet er kun tilgængeligt for hotellets gæster, og åbningstider og regler kan variere meget fra hotel til hotel. Det anbefales, at du kontakter receptionen, hvis du har nogen spørgsmål.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest?

    12:00 er tidspunktet for at tjekke ud på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.

  • Hvor meget koster det at bo på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest, Schaumburg?

    I gennemsnit har gæster betalt 622 kr. per nat for at bo på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest. Nogle brugere har fundet priser helt ned til 381 kr. per nat. Tast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se de tilgængelige priser for dit ophold.

  • Er der en restaurant på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest?

    Ja, man kan bestille mad fra Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest restauranten. Åbningstiderne kan variere. Til drinks på stedet, er der en bar tilgængelig.

  • Har Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest vaskefaciliteter?

    Der er vaskefaciliteter på Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest som kan benyttes af gæsterne. Gæster kan også bruge strygefaciliteter.

  • Har Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest handicapvenlige værelser?

    Ja, Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Er der andre Wyndham-hoteller i Schaumburg?

    I alt er der 1 sted i Schaumburg. Den mest populære Wyndham-ejendom i Schaumburg er Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Wyndham Garden Schaumburg Chicago Northwest