Voco Venice Mestre - The Quid By IHG

Hotel
4 stjerner
tor. 30.7
-
fre. 31.7
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
604 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Voco Venice Mestre - The Quid By IHG, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 23. juli 2026.
tor. 30.7
-
fre. 31.7
Opholdstype
Bookinglink
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 ekstra stor seng
Dobbeltværelse, 1 stor seng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 stor seng
Dobbeltværelse, 1 stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Voco Venice Mestre - The Quid By IHG

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 23. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, et døgnåbent fitnesscenter og en bar/lounge. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en snackbar/deli, et døgnåb...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+39 041 239 5611
Licensnummer: 027042-ALB-00067, IT027042A1UEGN3WZD

Fordele og faciliteter på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Allergivenlig
  • Allergivenlig pude
  • Ingen rygning
  • Lav badeværelsesvask
  • Lav vask
  • Fjerfri pude
  • Rygeområde
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Badestol
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Tilpasset bad
  • Allergivenligt værelse
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Restauranter

  • Elkedel
  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Minibar
  • Snackbar
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Kaffemaskine
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Møde/banket-faciliteter
  • Billetter til offentlig transport
  • Roomservice
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Mødelokaler
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Bad

  • Højt toilet
  • Hårtørrer
  • Eget badeværelse
  • Hævet toilet
  • Bruser
  • Badehætte
  • Bidet
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste
  • Walk-in-bad

Generelt

  • Familieværelser
  • Træ- eller parketgulv
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Bagageopbevaring
  • Siddeområde
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Buksepresse
  • Strygejern og strygebræt

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Indendørs legeområde
  • Babysitting/børnetjenester (tillæg)
  • Legeplads

Parkering og transport

  • Parkering
  • Privat parking
  • Opladning til elbiler
  • Lufthavnsbus

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Radio
  • Fjernsyn

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Aktiviteter

  • Spillerum
  • Dart
  • Biliard

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave

Anmeldelser af Voco Venice Mestre - The Quid By IHG

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG har haft. Rejsende har lavet 807 anmeldelser af Voco Venice Mestre - The Quid By IHG til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 23. juli 2026.
8,9
Meget god
807 verificerede bedømmelser
Fantastisk
558
Meget god
160
God
54
Okay
14
Rimelig
7
Middelmådig
5
Dårlig
9
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Voco Venice Mestre - The Quid By IHG

Find andre ejendomme i Venedig, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Voco Venice Mestre - The Quid By IHG. Der er i alt 7.835 hoteller for rejsende i Venedig. Prisdata blev senest opdateret den 23. juli 2026.

Udforsk Mestre-Carpenedo i Venedig

Voco Venice Mestre - The Quid By IHG ligger på Via Terraglio 15 i kvarteret Mestre-Carpenedo i Venedig. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 23. juli 2026.
Beliggenhed: Voco Venice Mestre - The Quid By IHG, Via Terraglio 15

De mest populære seværdigheder

  • Venezia Mestre Railway Station3.3 km
  • Ghetto di Venezia10.3 km
  • Ponte della Costituzione10.5 km
  • Piazzale Roma10.5 km
  • San Cassiano11 km
  • Kejserkanalen11.3 km
  • Rialto Bro11.4 km
  • Teatro la Fenice11.6 km
  • Chiesa dei Gesuati11.7 km
  • Venice City Centre11.8 km
  • Markuspladsen11.8 km
  • St Marks Klokketårn11.8 km
  • Hvor langt er Voco Venice Mestre - The Quid By IHG fra Torre di Mestre?

    Voco Venice Mestre - The Quid By IHG er i gåafstand(2,6 km) fra Torre di Mestre, Venedig.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Voco Venice Mestre - The Quid By IHG

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 23. juli 2026.

  • Er priserne på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Venedig?

    Voco Venice Mestre - The Quid By IHG koster generelt mindre end den gennemsnitlige pris for 4-stjernede hoteller i Venedig. I gennemsnit kan du forvente at betale 1.946 kr. pr. nat i Venedig. Voco Venice Mestre - The Quid By IHG ligger på 1.042 kr. pr. nat, hvilket er 47% billigere end den gennemsnitlige pris i Venedig.

  • Hvor tæt er Voco Venice Mestre - The Quid By IHG på den nærmeste lufthavn, Venedig Marco Polo Lufthavn?

    13,2 km væk ligger Venedig Marco Polo Lufthavn, som er den lufthavn, der er tættest på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG. Det tager i gennemsnit 0 t. 10 min. at køre fra Voco Venice Mestre - The Quid By IHG is Venedig Marco Polo Lufthavn. Det er en god idé at undersøge trafikken mellem hotellet og lufthavnen.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Venedig Marco Polo Lufthavn til Voco Venice Mestre - The Quid By IHG?

    At kommer fra Venedig Marco Polo Lufthavn til Voco Venice Mestre - The Quid By IHG kan være så nemt som at leje en bil i lufthavnen for omkring 226 kr./dag i gennemsnit i Venedig. Heldigvis har Voco Venice Mestre - The Quid By IHG parkering på stedet for de gæster, som vælger denne form for transport. Sammenkørselsapps og taxaer er stadig en meget almindelig løsning for gæster på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG. Det er ofte den billigste transportløsning, når du besøger Venedig.

  • Er Voco Venice Mestre - The Quid By IHG kæledyrsvenligt?

    Ja. De fleste kæledyr, f.eks. hunde, er velkomne på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG.

  • Hvor tæt er Voco Venice Mestre - The Quid By IHG på centrum af Venedig?

    Voco Venice Mestre - The Quid By IHG ligger kun 2,2 km fra centrum af Mestre-Carpenedo, Venedig. Fra Voco Venice Mestre - The Quid By IHG kan du nemt komme til andre populære seværdigheder som f.eks. Kejserkanalen.

  • Hvad er telefonnummeret til Voco Venice Mestre - The Quid By IHG?

    Den bedste måde at kontakte Voco Venice Mestre - The Quid By IHG på er ved at ringe til +39 041 239 5611.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Voco Venice Mestre - The Quid By IHG?

    Ja, Voco Venice Mestre - The Quid By IHG har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG er kl. 12:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 15:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG, Venedig?

    482 kr. per nat er det bedste pris senest fundet for et værelse på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG, med gennemsnitlige tilbud på omkring 1.042 kr. per nat. ETast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se tilgængelige priser.

  • Er der en restaurant på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG?

    Der er en restaurant på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG. Vær venlig at kontakte dem for at høre åbningstiderne. Der er også et bar- og loungeområde på hotellet.

  • Har Voco Venice Mestre - The Quid By IHG vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG. Heller ingen grund til at medbringe et rejsestrygejern, det kan stedet tilbyde.

  • Har Voco Venice Mestre - The Quid By IHG handicapvenlige værelser?

    Ja, Voco Venice Mestre - The Quid By IHG tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Voco Venice Mestre - The Quid By IHG-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (957 kr.).

  • I hvilket område af Venedig ligger Voco Venice Mestre - The Quid By IHG?

    Voco Venice Mestre - The Quid By IHG ligger i Mestre-Carpenedo-området af Venedig. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Voco Venice Mestre - The Quid By IHG ligger i forhold til resten af Venedig.

  • Er der andre voco-hoteller i Venedig?

    I alt er der 1 sted i Venedig. Den mest populære voco-ejendom i Venedig er Voco Venice Mestre - The Quid By IHG.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG?

    Overvej at tjekke ind på Voco Venice Mestre - The Quid By IHG om fredag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 678 kr.).

  • Hvor langt er Voco Venice Mestre - The Quid By IHG fra Torre di Mestre?

    Voco Venice Mestre - The Quid By IHG er i gåafstand(2,6 km) fra Torre di Mestre, Venedig.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Voco Venice Mestre - The Quid By IHG