Travelodge Wellingborough Rushden

Hotel
3 stjerner
søn. 12.7
-
man. 13.7
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
278 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Travelodge Wellingborough Rushden

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Travelodge Wellingborough Rushden, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 5. juli 2026.
søn. 12.7
-
man. 13.7
Opholdstype
Bookinglink
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Priserne er pr. nat, inklusive afgifter, men eksklusive skatter.
Garanteretgaranteret

Om Travelodge Wellingborough Rushden

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Travelodge Wellingborough Rushden for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 5. juli 2026.
Overnatningsstedet har hurtig udtjekning og gratis selvstændig parkering. Travelodge Wellingborough Rushden har 149 værelser.

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+44 871 984 6115

Fordele og faciliteter på Travelodge Wellingborough Rushden

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Travelodge Wellingborough Rushden, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Gratis parkering
  • Møde/banket-faciliteter
  • Wi-fi
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Hårtørrer
  • Døgnåben reception
  • Handicapvenligt
  • Ingen rygning
  • Automat til drikkevarer

Tilgængelighed

  • Ingen rygning
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt

Restauranter

  • Restaurant
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks

Service og bekvemmelighed

  • Møde/banket-faciliteter
  • Døgnåben reception

Parkering og transport

  • Gratis parkering

Bad

  • Hårtørrer

Generelt

  • Familieværelser

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring

Basis

  • Wi-fi

Anmeldelser af Travelodge Wellingborough Rushden

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Travelodge Wellingborough Rushden har haft. Rejsende har lavet 16 anmeldelser af Travelodge Wellingborough Rushden til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 5. juli 2026.
8,0
Meget god
16 verificerede bedømmelser
Fantastisk
9
Meget god
3
God
1
Okay
0
Rimelig
0
Middelmådig
1
Dårlig
2
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Travelodge Wellingborough Rushden

Find andre ejendomme i Rushden, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Travelodge Wellingborough Rushden. Der er i alt 34 hoteller for rejsende i Rushden. Prisdata blev senest opdateret den 5. juli 2026.

Udforsk Rushden

Travelodge Wellingborough Rushden ligger på A45 Eastbound Rushden i kvarteret i Rushden. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 5. juli 2026.
Beliggenhed: Travelodge Wellingborough Rushden, A45 Eastbound Rushden

De mest populære seværdigheder

  • Chiltern Valley Winery and Brewery2.5 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Travelodge Wellingborough Rushden

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Travelodge Wellingborough Rushden. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 5. juli 2026.
  • Er Travelodge Wellingborough Rushden kæledyrsvenligt?

    Travelodge Wellingborough Rushden byder de fleste huskæledyr velkommen.

  • Hvad er telefonnummeret til Travelodge Wellingborough Rushden?

    Du kan kontakte receptionen på Travelodge Wellingborough Rushden på +44 871 984 6115.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Travelodge Wellingborough Rushden?

    Ja, Travelodge Wellingborough Rushden har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Travelodge Wellingborough Rushden?

    12:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 15:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Travelodge Wellingborough Rushden, Rushden?

    Normalt er Travelodge Wellingborough Rushden værelsespriser omkring 740 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 203 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Er der en restaurant på Travelodge Wellingborough Rushden?

    Travelodge Wellingborough Rushden har en restaurant.

  • Har Travelodge Wellingborough Rushden handicapvenlige værelser?

    Ja, Travelodge Wellingborough Rushden tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Travelodge Wellingborough Rushden?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Travelodge Wellingborough Rushden-reservation, hvis du overvejer at bo i december, hvor priserne typisk er lavest (327 kr.).

  • Er der andre Travelodge - UK-hoteller i Rushden?

    I alt er der 1 sted i Rushden. Den mest populære Travelodge - UK-ejendom i Rushden er Travelodge Wellingborough Rushden.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Travelodge Wellingborough Rushden