Tinapa Free Zone & Resort, Calabar, Nigeria
809 kr.
billigste pris
pr. nat
Til centrum | 10,6 km |
---|---|
Den tætteste lufthavn | Calabar |
Afstand til lufthavn | 9,2 km |
Tidspunkt for check-in | 10:00 |
---|---|
Tidspunkt for check-out | 12:00 |
Internet | Gratis wi-fi |
Betaling & afbestilling | Reglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen. |
Nummer til receptionen | +234 703 898 2498 |
Generelt |
|
---|---|
Aktiviteter |
|
Tjenester |
|
Der er 9,2 km mellem den nærmeste lufthavn, Calabar Lufthavn, og Tinapa Lakeside Hotel. Køreturen til lufthavnen fra hotellet burde tage 0t. 07min. med normal trafik. Det er vigtigt at tage f.eks. myldretid i betragtning, særligt i byområder.
Hvis du har spørgsmål eller tvivl om opholdet, kan du ringe til +234 703 898 2498 for at tale med en fra receptionen på Tinapa Lakeside Hotel.
Ja, Tinapa Lakeside Hotel har wi-fi til hotellets gæster.
Der er et fitnesscenter på Tinapa Lakeside Hotel. Fitnessområdet er kun tilgængeligt for hotellets gæster, og åbningstider og regler kan variere meget fra hotel til hotel. Det anbefales, at du kontakter receptionen, hvis du har nogen spørgsmål.
12:00 er tidspunktet for at tjekke ud på Tinapa Lakeside Hotel. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.
ET godt tilbud på Tinapa Lakeside Hotel lige nu er mellem 720 kr. og 783 kr. per nat. Priserne ændrer sig alt efter datoer og værelsestype, så tast dine ønsker ind i formlen ovenfor for at se de bedste tilbud lige nu.
Ja, der er som regel vaskefaciliteter tilgængelige på Tinapa Lakeside Hotel, Calabar.