3f., No.132, Liuhe 2nd Rd., Kaohsiung, Taiwan
228 kr.
billigste pris
pr. nat
Til centrum | 2,4 km |
---|---|
Vurdering | 8,0 |
Den tætteste lufthavn | Kaohsiung Intl |
Afstand til lufthavn | 8,0 km |
Tidspunkt for check-in | 15:00 |
---|---|
Tidspunkt for check-out | 11:00 |
Internet | Gratis wi-fi |
Betaling & afbestilling | Reglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen. |
Nummer til receptionen | +886 986 080 020 |
Generelt |
|
---|---|
Tjenester |
|
Der er 8 km mellem den nærmeste lufthavn, Kaohsiung Intl Lufthavn, og The Tree House. Køreturen til lufthavnen fra hotellet burde tage 0t. 06min. med normal trafik. Det er vigtigt at tage f.eks. myldretid i betragtning, særligt i byområder.
Ja. Brugere af HotelsCombined, der rejser til Kaohsiung, leder ofte efter hoteller med pool. De feste hoteller har åbningstider på poolen, så sørg for at spørge ind til regler og retningslinjer for brug af poolen i receptionen på The Tree House.
The Tree House ligger 0,5 km fra centrum af Cianjin District, Kaohsiung. Overvej en tur til Kaohsiung National Stadium, enn populær seværdighed, som du kan komme til fra The Tree House med forskellige transportmidler.
Du kan kontakte receptionen på The Tree House på +886 986 080 020.
Ja, The Tree House har wi-fi til hotellets gæster.
Tjek ud skal foregå før kl. 11:00. For at tjekke ind på The Tree House, skal gæster regne med efter kl. 15:00 på dagen for deres planlagte ankomst.
Normalt er The Tree House værelsespriser omkring 356 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 183 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.
Ja - The Tree House har en restaurant.
Dette sted tilbyder vaskefaciliteter.
Kaohsiung Museum of Fine Arts i Kaohsiung er 2,8 km fra The Tree House.
The Tree House er et godt valg, hvis du vil besøge 85 Sky Tower, som er 2,2 km væk.