The Royal Chiangkhan Boutique Hotel

Hotel
3 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
184 kr.
/Billigste pris per nat
Udbyder
I alt pr. nat
184 kr.
253 kr.
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for The Royal Chiangkhan Boutique Hotel, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om The Royal Chiangkhan Boutique Hotel

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Overnatningsstedet har kaffe/te på fællesarealer, køleskab på fællesareal og gratis Wi-Fi på fællesarealer. The Royal Chiangkhan Boutique Hotel har 14 værelser med aircondition og gratis mineralvand s...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in13:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+66 899 009 788

Fordele og faciliteter på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Gratis wi-fi
  • Gratis parkering
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Internet
  • Portner
  • Ingen rygning

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Aircondition
  • Gratis toiletartikler

Medier og underholdning

  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fladskærms-tv

Tilgængelighed

  • Ingen rygning
  • Elevator
  • Rygeområde

Parkering og transport

  • Gratis parkering
  • Gadeparkering

Restauranter

  • Restaurant

Aktiviteter

  • Cykeludlejning

Generelt

  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring

Service og bekvemmelighed

  • Portner

Anmeldelser af The Royal Chiangkhan Boutique Hotel

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel har haft. Rejsende har lavet 14 anmeldelser af The Royal Chiangkhan Boutique Hotel til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
8,5
Meget god
14 verificerede bedømmelser
Fantastisk
6
Meget god
5
God
2
Okay
0
Rimelig
0
Middelmådig
1
Dårlig
0
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner The Royal Chiangkhan Boutique Hotel

Find andre ejendomme i Chiang Khan, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som The Royal Chiangkhan Boutique Hotel. Der er i alt 184 hoteller for rejsende i Chiang Khan. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos The Royal Chiangkhan Boutique Hotel

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Er priserne på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel sammenlignelige med 3-stjernede hoteller i Chiang Khan?

    Hoteller i Chiang Khan, der er vurderet til 3 stjerner, koster generelt 273 kr./nat, men i gennemsnit kan The Royal Chiangkhan Boutique Hotel bookes for 5% under områdets gennemsnitspris. Du kan normalt få et ophold på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel for 265 kr./nat. Det er et virkelig godt tilbud for brugere af HotelsCombined, der gerne vil til Chiang Khan.

  • Hvad er telefonnummeret til The Royal Chiangkhan Boutique Hotel?

    Hvis du har spørgsmål eller tvivl om opholdet, kan du ringe til +66 899 009 788 for at tale med en fra receptionen på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos The Royal Chiangkhan Boutique Hotel?

    Ja, The Royal Chiangkhan Boutique Hotel har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel?

    12:00 er tidspunktet for at tjekke ud på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.

  • Hvor meget koster det at bo på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel, Chiang Khan?

    The Royal Chiangkhan Boutique Hotel værelsespriserne afhænger af dine valgte datoer, værelsestype og tilgængelighed. Gennemsnitsprisen senest fundet er 265 kr./per nat, og de bedste tilbud starter fra 201 kr./per nat. For at se tilgængelige tilbud, tast dine datoerind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel?

    Ja, der er en restaurant på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel, Chiang Khan.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på The Royal Chiangkhan Boutique Hotel?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din The Royal Chiangkhan Boutique Hotel-reservation, hvis du overvejer at bo i september, hvor priserne typisk er lavest (99 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i The Royal Chiangkhan Boutique Hotel