1 & 2 Robertson Terrace, Hastings, Storbritannien
369 kr.
billigste pris
pr. nat
Billigste tilbud | Grundpris pr. nat |
---|---|
Til centrum | 0,4 km |
---|---|
Vurdering | 7,2 |
Tidspunkt for check-in | 14:00 |
---|---|
Tidspunkt for check-out | 11:00 |
Internet | Gratis wi-fi |
Betaling & afbestilling | Reglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen. |
Nummer til receptionen | +44 142 442 9605 |
Generelt |
|
---|---|
Tjenester |
|
The Zanzibar ligger ved stranden i St Leonards on Sea og tilbyder ferieboliger med egen forplejning, gratis WiFi og sikker parkering for op til 2 biler. Feriehuset har 8 værelser med eget badeværelse, fuldt udstyret køkken, spisestue og opholdsstue med havudsigt, bar, morgenmadsstation og fladskærms-tv. Nogle af værelserne har gulv til loft-vinduer. Der er gratis luksuriøse toiletartikler, badekåber og tøfler. Gæsterne kan slappe af i haven, som har et stort spabad. Zanzibar ligger overfor stranden, og promenaden er ideel til vandreture, cykling eller løb. Den gamle bydel ligger omkring 20 minutters gang derfra og byder på masser af uafhængige butikker, pubber og spisesteder. Blue Reef Aquarium og forlystelsesarkader ligger 1,6 km derfra, og White Rock Theatre og Hastings Pier kan nås på 5 minutters gang.
The Old Rectory ligger i Hastings, en kort gåtur fra den gamle bydel og strandpromenaden. Der tilbydes elegante værelser i omgivelser fra det 18. århundrede. Der tilbydes unikt indrettede værelser med behandlingsrum samt gratis WiFi, bar og smuk have og terrasse. Samtlige værelser har eget badeværelse med badekar eller bruser, hårtørrer og luksuriøse toiletartikler. Samtlige værelser har fladskærms-tv med dvd-afspiller, iPod-dockingstation samt te- og kaffefaciliteter. Der serveres frisklavet morgenmad med hjemmebagt brød og pølser samt hjemmelavet bacon. Lokalt fangede fisk og fritgående æg fra en lokal gård benyttes også på The Old Rectory. Hastings ligger omkring 1 time derfra.Den ligger øst for Brighton og omkring 40 minutter fra Eastbourne. Den smukke kystby Rye ligger omkring 18 km derfra, og kurbyen Royal Tunbridge Wells ligger 48 km mod nord.
Dette gæstehus ligger i Hastings, kun 10 minutters gang fra Priory Meadow Shopping Centre og Hastings Museum og Kunstgalleri. Derudover ligger Hastings Slot og West Hill Lift 15 minutter derfra. Hastings Station ligger inden for 4 i minutters gang, mens Hastings Ore Station ligger inden for 24 minutters gang.
Number 46 er beliggende i Hastings og er tæt på områdets turistattraktioner. Med de adskillige faciliteter, har dette stilfulde gæstehus tour desk, billetservice og opbevaring af bagage.
Med en beliggenhed i St Leonards-on-Sea, byder Zanzibar International Hotel på 5-stjernet overnatning samt jacuzzi. Det er ideelt beliggende for de gæster, som ønsker at besøge de lokale attraktioner.
The Old Rectory Hastings byder på komfortable omgivelser når Hastings besøges. Det tilbyder gratis Wi-Fi, sauna og soldæk.
Premier Inn Hastings er beliggende i Hastings og er udstyret med gratis trådløst internet på alle offentlige områder. Det er minutter fra stranden og tilbyder komfortabel 3-stjernet overnatning.