Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham

Hotel
4 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
696 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 2 store senge
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 2 store senge
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 2 store senge
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, 2 store senge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 1 stor seng
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 2 store senge
Deluxe-værelse, 2 dobbeltsenge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 2 store senge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 2 store senge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 2 store senge
Deluxe-værelse, 2 store senge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 2 store senge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet har 4 restauranter, en spa med fuld service og et motionscenter. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en bar/lounge, en snackbar/deli og et dø...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 502 589 5200

Fordele og faciliteter på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Parkeringsservice
  • Kontor og konference

Service og bekvemmelighed

  • Mødelokaler
  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Fodmassage
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Rygeområde

Køkken

  • Mikroovn
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Spiseområde
  • Køkken

Bad

  • Ekstra toilet
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste
  • Eget badeværelse

Restauranter

  • Minibar
  • Snackbar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Automat til drikkevarer

Generelt

  • Siddeområde
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Sovesofa
  • Telefon
  • Bagageopbevaring

Pool og spa

  • Massage
  • Spa
  • Udendørspool
  • Pool med udsigt

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Parkering og transport

  • Parkering
  • Lufthavnsbus
  • Parkeringsservice

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Balkon

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur
  • Garderobe eller skab

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Skønhedssalon
  • Shopping

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham har haft. Rejsende har lavet 4.098 anmeldelser af Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
8,4
Meget god
4098 verificerede bedømmelser
Fantastisk
2113
Meget god
601
God
500
Okay
250
Rimelig
264
Middelmådig
129
Dårlig
241
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

8.0
Meget god
Gary, jun. 2025
Nem indtjekning, men for mange elevatorer
10
Fantastisk
Anonym, dec. 2023
Alt var fint.
10
Fantastisk
Anonym, maj 2022
Vigtigt: Kunne lide rengøring, sanitet, private værelser, ro, elevatorer ikke fyldt op. For at forbedre...mad (sandwich) fra Grab & Go var praktisk talt uspiselig, og køleren til drikkevarer virkede ikke. For at forbedre... klart afgrænse ruten gennem hotel og parkeringshus til Yum Center Skywalk. Der er også parkeringspladser, som ikke er tydeligt angivet.

Hoteller, der ligner Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham

Find andre ejendomme i Louisville, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham. Der er i alt 1.128 hoteller for rejsende i Louisville. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Downtown i Louisville

Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham ligger på 140 North Fourth Street i kvarteret Downtown i Louisville. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham, 140 North Fourth Street

De mest populære seværdigheder

  • Belle of Louisville188 m
  • Kentucky Center for the Performing Arts292 m
  • Muhammad Ali Center342 m
  • Fourth Street Live0.5 km
  • Himmelfartskatedralen0.7 km
  • Louisville Waterfront Park1.4 km
  • Big Four Bridge1.7 km
  • Conrad Caldwell House3.2 km
  • Cave Hill Cemetery3.8 km
  • University of Louisville4.8 km
  • Louisville Water Tower5.4 km
  • Cherokee Park5.6 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Hvor tæt er Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham på den nærmeste lufthavn, Louisville internationale lufthavn?

    Der er 15,1 km mellem den nærmeste lufthavn, Louisville internationale lufthavn, og Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham. Køreturen til lufthavnen fra hotellet burde tage 0 t. 11 min. med normal trafik. Det er vigtigt at tage f.eks. myldretid i betragtning, særligt i byområder.

  • Er Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham kæledyrsvenligt?

    Ja, hunde og de fleste andre kæledyr er generelt velkomne på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham.

  • Er der en pool på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham?*

    Ja. Mange, der tager til Louisville, leder efter et hotel med pool. Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham har en pool på stedet, som hotelgæsterne kan bruge, men du bør vide, at hoteller normalt har regler angående brug af poolen.

  • Hvor tæt er Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham på centrum af Louisville?

    Centrum af Downtown, Louisville, ligger kun 0,6 km fra hoveddøren på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham. Du kan finde andre turister på steder som f.eks. Masonic Widows and Orphans Home, som du kan komme til fra Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham via forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham?

    Hvis du har spørgsmål om hotellet eller dit ophold, kan du ringe til +1 502 589 5200.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham?

    Ja, Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham?

    Ja, der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham. Fitnesscenteret er måske ikke åbent døgnet rundt, så det anbefales, at du spørger i receptionen, når du tjekker ind.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham?

    11:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 15:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham, Louisville?

    ET godt tilbud på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham lige nu er mellem 787 kr. og 1.723 kr. per nat. Priserne ændrer sig alt efter datoer og værelsestype, så tast dine ønsker ind i formlen ovenfor for at se de bedste tilbud lige nu.

  • Er der en restaurant på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham?

    Der er en restaurant på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham. Vær venlig at kontakte dem for at høre åbningstiderne. De har også barservice til drinks.

  • Har Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham. Er der også strygejern og strygebræt på stedet.

  • Har Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham handicapvenlige værelser?

    Ja, Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (873 kr.).

  • I hvilket område af Louisville ligger Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham?

    Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham ligger i Downtown-området af Louisville. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham ligger i forhold til resten af Louisville.

  • Er der andre Trademark Collection-hoteller i Louisville?

    I alt er der 1 sted i Louisville. Den mest populære Trademark Collection-ejendom i Louisville er Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Galt House Hotel, Trademark Collection by Wyndham