Top Hotel Praha & Conference Centre

Hotel
4 stjerner
tor. 30.7
-
fre. 31.7
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
234 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Top Hotel Praha & Conference Centre

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Top Hotel Praha & Conference Centre, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 23. juli 2026.
tor. 30.7
-
fre. 31.7
Opholdstype
Bookinglink
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 x to enkeltsenge
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Top Hotel Praha & Conference Centre

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Top Hotel Praha & Conference Centre for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 23. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har 4 restauranter, et kasino og en indendørs pool. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer et fitnesscenter, en bar/lounge og en b...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+420 267 284 111

Fordele og faciliteter på Top Hotel Praha & Conference Centre

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Top Hotel Praha & Conference Centre, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Fladskærms-tv

Generelt

  • Pengeautomat
  • Hele enheden ligger i stueetagen
  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Familieværelser
  • Ventilator
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Brandslukkere
  • Gavebutik
  • Vaskeri
  • Fladskærms-tv
  • Madpakker
  • Gratis toiletartikler
  • Haveudsigt
  • Roomservice
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Højt toilet
  • Infinity pool
  • Udsigt over indre gårdsplads
  • Indendørs pool
  • Adgang med nøglekort
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Ingen rygning
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Hurtig check-out
  • Parkering
  • Hårtørrer
  • Lav badeværelsesvask
  • Lav vask
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Aircondition
  • Fjerfri pude
  • Udendørs ildsted
  • Eget badeværelse
  • Have
  • Døgnåben reception
  • Privat indgang
  • Bagageopbevaring
  • Hævet toilet
  • Terrasse/gårdhave
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Sikkerhedsboks
  • Grill
  • Elevator
  • Shampoo
  • Bruser
  • Badestol
  • Handicapparkering
  • Førstehjælpsudstyr
  • Ekstra badeværelse
  • Snackbar
  • Stikkontakt nær sengen
  • Ekstra toilet
  • Sovesofa
  • Solarium
  • Badekar
  • Bodyshampoo
  • Te-/kaffemaskine
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Køleskab
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Toilet med støttehåndtag
  • Pengeskab
  • Sauna
  • Byudsigt
  • Tøjstativ
  • Skraldespande
  • Kaffemaskine
  • Fjernsyn
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Balsam
  • Skrivebord
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks
  • Walk-in-bad
  • Garderobe eller skab

Aktiviteter

  • Cykeludlejning
  • Kasino
  • Fitnesshold
  • Fitnesscenter
  • Tennis
  • Shopping

Tjenester

  • Babysitning eller børnepasning
  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Daglig rengøring
  • Fax/kopimaskine
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Minimarked ved hotellet
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Spa
  • Skønhedssalon
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)
  • Mødelokaler
Vis alle 103 faciliteter

Anmeldelser af Top Hotel Praha & Conference Centre

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Top Hotel Praha & Conference Centre har haft. Rejsende har lavet 4.381 anmeldelser af Top Hotel Praha & Conference Centre til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 23. juli 2026.
7,4
God4.381 verificerede bedømmelser
Ingen anmeldelser. Prøv at fjerne et filter, ændre din søgning eller rydde alle for at få vist anmeldelser.

Hoteller, der ligner Top Hotel Praha & Conference Centre

Find andre ejendomme i Prag, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Top Hotel Praha & Conference Centre. Der er i alt 6.114 hoteller for rejsende i Prag. Prisdata blev senest opdateret den 23. juli 2026.

Udforsk Prag 11 i Prag

Top Hotel Praha & Conference Centre ligger på Blazimska 1781/4 i kvarteret Prag 11 i Prag. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 23. juli 2026.

De mest populære seværdigheder

Fortuna Arena

9 min. kørsel

4,6 km

SAPA Asian Trade Center

13 min. kørsel

9,9 km

Riegrovy Sady

12 min. kørsel

8,5 km

Vyšehrad

13 min. kørsel

8,6 km

Nationalmuseum

10 min. kørsel

7,7 km

Fortuna Arena

9 min. kørsel

4,6 km

SAPA Asian Trade Center

13 min. kørsel

9,9 km

Riegrovy Sady

12 min. kørsel

8,5 km

Vyšehrad

13 min. kørsel

8,6 km

Nationalmuseum

10 min. kørsel

7,7 km

Udlejningsbiler

41 kr. dagligt gennemsnit

Nærmeste lufthavne

Václav Havel Prag Lufthavn

30 min. kørsel

31,5 km

Václav Havel Prag Lufthavn

30 min. kørsel

31,5 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Top Hotel Praha & Conference Centre

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Top Hotel Praha & Conference Centre. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 23. juli 2026.

  • Er priserne på Top Hotel Praha & Conference Centre sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Prag?

    Prisen pr. nat på Top Hotel Praha & Conference Centre vil generelt være 50% billigere end gennemsnitsprisen på et 4-stjernet hotel i Prag. Når du bor på Top Hotel Praha & Conference Centre, bør du være forberedt på at skulle betale omkring 495 kr./nat, hvilket anses for at være et godt tilbud i Prag for et 4-stjernet hotel.

  • Hvor tæt er Top Hotel Praha & Conference Centre på den nærmeste lufthavn, Václav Havel Prag Lufthavn?

    Der er 28,8 km mellem den nærmeste lufthavn, Václav Havel Prag Lufthavn, og Top Hotel Praha & Conference Centre. Køreturen til lufthavnen fra hotellet burde tage 0 t. 22 min. med normal trafik. Det er vigtigt at tage f.eks. myldretid i betragtning, særligt i byområder.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Václav Havel Prag Lufthavn til Top Hotel Praha & Conference Centre?

    Top Hotel Praha & Conference Centre tilbyder parkering for hotellets gæster, så de fleste besøgende, der bruger tid i Prag, kan det være en god mulighed at leje en bil for omkring 155 kr./dag. Det vil give dig mulighed for at komme til og fra Václav Havel Prag Lufthavn og samtidig give dig fleksibilitet til at komme omkring i området. Sammenkørselsapps og taxaer er stadig en meget almindelig løsning for gæster på Top Hotel Praha & Conference Centre. Det er ofte den billigste transportløsning, når du besøger Prag.

  • Er Top Hotel Praha & Conference Centre kæledyrsvenligt?

    Hotelgæster på Top Hotel Praha & Conference Centre er velkommen til at tage de fleste kæledyr, f.eks. hunde og katte, med. Hvis du har et andet slags kæledyr, anbefales det, at du kontakter receptionen.

  • Er der en pool på Top Hotel Praha & Conference Centre?*

    Ja. Brugere af HotelsCombined, der rejser til Prag, leder ofte efter hoteller med pool. De feste hoteller har åbningstider på poolen, så sørg for at spørge ind til regler og retningslinjer for brug af poolen i receptionen på Top Hotel Praha & Conference Centre.

  • Hvor tæt er Top Hotel Praha & Conference Centre på centrum af Prag?

    Top Hotel Praha & Conference Centre ligger kun 1,4 km fra centrum af Prag 11, Prag. Fra Top Hotel Praha & Conference Centre kan du nemt komme til andre populære seværdigheder som f.eks. Prags Astronomiske Ur.

  • Hvad er telefonnummeret til Top Hotel Praha & Conference Centre?

    Hvis du har spørgsmål eller tvivl om opholdet, kan du ringe til +420 267 284 111 for at tale med en fra receptionen på Top Hotel Praha & Conference Centre.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Top Hotel Praha & Conference Centre?

    Ja, Top Hotel Praha & Conference Centre har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Top Hotel Praha & Conference Centre?

    Der er et fitnesscenter på hotellet, som kan benyttes af gæsterne på Top Hotel Praha & Conference Centre. De fleste hoteller har ikke et døgnåbent fitnesscenter, så sørg for at spørge receptionen om åbningstider og tilgængelighed.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Top Hotel Praha & Conference Centre?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Top Hotel Praha & Conference Centre er kl. 11:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 14:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Top Hotel Praha & Conference Centre, Prag?

    Top Hotel Praha & Conference Centre værelsespriserne afhænger af dine valgte datoer, værelsestype og tilgængelighed. Gennemsnitsprisen senest fundet er 495 kr./per nat, og de bedste tilbud starter fra 329 kr./per nat. For at se tilgængelige tilbud, tast dine datoerind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Top Hotel Praha & Conference Centre?

    Der er en restaurant på stedet. Kontakt Top Hotel Praha & Conference Centre for åbningstider og sidste udkald. Hvis du er mere interesseret i at drikke end at spise, findes der også en bar.

  • Har Top Hotel Praha & Conference Centre vaskefaciliteter?

    Top Hotel Praha & Conference Centre giver mulighed for at vaske tøj. kontakt stedet for detaljer.

  • Har Top Hotel Praha & Conference Centre handicapvenlige værelser?

    Ja, Top Hotel Praha & Conference Centre tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Top Hotel Praha & Conference Centre?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Top Hotel Praha & Conference Centre-reservation, hvis du overvejer at bo i februar, hvor priserne typisk er lavest (563 kr.).

  • I hvilket område af Prag ligger Top Hotel Praha & Conference Centre?

    Top Hotel Praha & Conference Centre ligger i Prag 11-området af Prag. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Top Hotel Praha & Conference Centre ligger i forhold til resten af Prag.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Top Hotel Praha & Conference Centre?

    Overvej at tjekke ind på Top Hotel Praha & Conference Centre om mandag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 484 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Top Hotel Praha & Conference Centre