Swiss-Belhotel Seef Bahrain

Hotel
4 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
398 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Swiss-Belhotel Seef Bahrain

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Swiss-Belhotel Seef Bahrain, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Swiss-Belhotel Seef Bahrain

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Swiss-Belhotel Seef Bahrain for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet har en udendørs pool, en restaurant og et fitnesscenter. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis parkeringsservice. Andre faciliteter inkluderer en bar/lounge, ...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+973 6631 0000

Fordele og faciliteter på Swiss-Belhotel Seef Bahrain

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Swiss-Belhotel Seef Bahrain, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Parkeringsservice
  • Gratis parkering

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Vækning
  • Portner
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Minimarked ved hotellet
  • Roomservice
  • Adgang med nøgle
  • Adgang med nøglekort
  • Fodmassage
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Fjerfri pude
  • Rygeområde
  • Privat indgang
  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Tilpasset bad
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Øverste etager tilgængelige med trapper

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Restauranter

  • Elkedel
  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Minibar
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Kaffemaskine
  • Spiseområde
  • Spisebord

Generelt

  • Tilgang til executive-lounge
  • Familieværelser
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Udsigt over seværdighed
  • Skab med lås
  • Bagageopbevaring
  • Udsigt mod stille vej
  • Havudsigt
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Telefon
  • Byudsigt

Bad

  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Badehætte
  • Ekstra toilet
  • Badekar
  • Bidet
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste

Pool og spa

  • Opvarmet pool
  • Spa
  • Boblebad
  • Udendørspool
  • Dampbad
  • Tagterrasse-pool
  • Massage
  • Sauna

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Kuliltealarm
  • Pengeskab

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)
  • Gadeparkering
  • Parkeringsservice

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Buksepresse
  • Strygejern og strygebræt

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Skønhedssalon

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Swiss-Belhotel Seef Bahrain

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Swiss-Belhotel Seef Bahrain har haft. Rejsende har lavet 4.750 anmeldelser af Swiss-Belhotel Seef Bahrain til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
8,7
Meget god
4750 verificerede bedømmelser
Fantastisk
2757
Meget god
890
God
519
Okay
181
Rimelig
187
Middelmådig
74
Dårlig
142
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Swiss-Belhotel Seef Bahrain

Find andre ejendomme i Manama, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Swiss-Belhotel Seef Bahrain. Der er i alt 493 hoteller for rejsende i Manama. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Manama

Swiss-Belhotel Seef Bahrain ligger på Building 1012, Road 2813 i kvarteret i Manama. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Swiss-Belhotel Seef Bahrain, Building 1012, Road 2813

De mest populære seværdigheder

  • Seef Mall0.4 km
  • Bahrain Mall0.9 km
  • Bahrain Internationale Udstillingscenter0.9 km
  • Qal'at al-Bahrain1.7 km
  • Dana Mall1.7 km
  • Abraj Al Lulu2.3 km
  • Al Khamis Mosque3.3 km
  • Bahrain Financial Harbour3.7 km
  • Bab Al Bahrain3.9 km
  • Bab el-Bahrain Souk3.9 km
  • Museum of Pearl Diving4.1 km
  • Bahrain World Trade Center4.5 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Swiss-Belhotel Seef Bahrain

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Swiss-Belhotel Seef Bahrain. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Er priserne på Swiss-Belhotel Seef Bahrain sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Manama?

    Gennemsnitsprisen for en nat på Swiss-Belhotel Seef Bahrain er 1% lavere end gennemsnittet i Manama for hoteller med en lignende vurdering på 4 stjerner. Prisen pr. nat på Swiss-Belhotel Seef Bahrain er normalt 578 kr., hvilket anses for at være et godt tilbud for et hotelværelse i god kvalitet i Manama.

  • Hvor tæt er Swiss-Belhotel Seef Bahrain på den nærmeste lufthavn, Manama Bahrain Intl Lufthavn?

    Der er en afstand på 16,7 km mellem Swiss-Belhotel Seef Bahrain og den nærmeste lufthavn, Manama Bahrain Intl Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 12 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Er der en pool på Swiss-Belhotel Seef Bahrain?*

    Ja. Brugere af HotelsCombined, der rejser til Manama, leder ofte efter hoteller med pool. De feste hoteller har åbningstider på poolen, så sørg for at spørge ind til regler og retningslinjer for brug af poolen i receptionen på Swiss-Belhotel Seef Bahrain.

  • Hvad er telefonnummeret til Swiss-Belhotel Seef Bahrain?

    Hvis du har spørgsmål om Swiss-Belhotel Seef Bahrain og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +973 6631 0000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Swiss-Belhotel Seef Bahrain?

    Ja, Swiss-Belhotel Seef Bahrain har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Swiss-Belhotel Seef Bahrain?

    Der er et fitnesscenter på hotellet, som kan benyttes af gæsterne på Swiss-Belhotel Seef Bahrain. De fleste hoteller har ikke et døgnåbent fitnesscenter, så sørg for at spørge receptionen om åbningstider og tilgængelighed.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Swiss-Belhotel Seef Bahrain?

    12:00 er tidspunktet for at tjekke ud på Swiss-Belhotel Seef Bahrain. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.

  • Hvor meget koster det at bo på Swiss-Belhotel Seef Bahrain, Manama?

    Priserne på Swiss-Belhotel Seef Bahrain vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 578 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 339 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Swiss-Belhotel Seef Bahrain?

    Ja, der er en restaurant på Swiss-Belhotel Seef Bahrain, Manama. Til drinks på stedet, er der en bar tilgængelig.

  • Har Swiss-Belhotel Seef Bahrain vaskefaciliteter?

    Swiss-Belhotel Seef Bahrain giver mulighed for at vaske tøj. kontakt stedet for detaljer. Gæster kan også bruge strygefaciliteter.

  • Har Swiss-Belhotel Seef Bahrain handicapvenlige værelser?

    Ja, Swiss-Belhotel Seef Bahrain tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Swiss-Belhotel Seef Bahrain?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Swiss-Belhotel Seef Bahrain-reservation, hvis du overvejer at bo i juni, hvor priserne typisk er lavest (802 kr.).

  • Er der andre Swiss-Belhotel International-hoteller i Manama?

    I alt er der 3 steder i Manama. Den mest populære Swiss-Belhotel International-ejendom i Manama er Swiss-Belsuites Admiral Juffair.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Swiss-Belhotel Seef Bahrain