Studio M Hotel Singapore

Hotel
4 stjerner
lør. 1.8
-
søn. 2.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
561 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Studio M Hotel Singapore

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Studio M Hotel Singapore, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 25. juli 2026.
lør. 1.8
-
søn. 2.8
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 stor seng
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, 1 stor seng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, 1 stor seng
Premier-værelse, 1 x to enkeltsenge
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, 1 stor seng
Premier-værelse, 1 stor seng
Premier-værelse, 1 stor seng
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, 1 stor seng
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Premier-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Studio M Hotel Singapore

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Studio M Hotel Singapore for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 25. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en udendørs pool, en restaurant og et fitnesscenter. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en bar/lounge, en snackbar/deli og...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+65 6808 8888

Fordele og faciliteter på Studio M Hotel Singapore

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Studio M Hotel Singapore, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv

Generelt

  • Vindue
  • Pengeautomat
  • Elkedel
  • Radio
  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Sikkerhedsboks
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Brandslukkere
  • Vaskeri
  • Elevator
  • Strygetjeneste
  • Minibar
  • Fladskærms-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Roomservice
  • Røgalarmer
  • Bruser
  • Strygejern og strygebræt
  • Badehætte
  • Handicapparkering
  • Infinity pool
  • Hjemmesko
  • Førstehjælpsudstyr
  • Mikroovn
  • Udendørspool
  • Ekstra toilet
  • Adgang med nøglekort
  • Sovesofa
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Ingen rygning
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Hurtig check-out
  • Parkering
  • Hårtørrer
  • Vandflaske
  • Te-/kaffemaskine
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Telefon
  • Keddel
  • Aircondition
  • Køleskab
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Pengeskab
  • Sauna
  • Tandbørste
  • Buksepresse
  • Skraldespande
  • Kaffemaskine
  • Fjernsyn
  • Balsam
  • Pool-håndklæder
  • Skrivebord
  • Pool med udsigt
  • Automat til snacks
  • Eget badeværelse
  • Have
  • Døgnåben reception
  • Rygeområde
  • Bagageopbevaring
  • Privat parking

Aktiviteter

  • Fitnesscenter
  • Fitnesscenter

Tjenester

  • Daglig rengøring
  • Portner
  • Valutaveksling
  • Tøjvask
  • Møde/banket-faciliteter
  • Adgang med nøgle
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
Vis alle 75 faciliteter

Anmeldelser af Studio M Hotel Singapore

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Studio M Hotel Singapore har haft. Rejsende har lavet 6.124 anmeldelser af Studio M Hotel Singapore til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 25. juli 2026.
7,8
God6.124 verificerede bedømmelser
Type rejsende:
Sortér efter:
R
10,0 Fantastisk
KAYAK
Fantastisk personale. Fantastisk beliggenhed. Fantastisk morgenmad. Vil helt sikkert gerne bo der igen. Kan varmt anbefales.

Hoteller, der ligner Studio M Hotel Singapore

Find andre ejendomme i Singapore, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Studio M Hotel Singapore. Der er i alt 1.073 hoteller for rejsende i Singapore. Prisdata blev senest opdateret den 25. juli 2026.

Udforsk Central Area i Singapore

Studio M Hotel Singapore ligger på 3 Nanson Road i kvarteret Central Area i Singapore. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 25. juli 2026.

Udlejningsbiler

106 kr. dagligt gennemsnit

Nærmeste lufthavne

  • Hvor langt er Studio M Hotel Singapore fra Fort Canning Park?

    Studio M Hotel Singapore er i gåafstand(0,9 km) fra Fort Canning Park, Singapore.

  • Er Studio M Hotel Singapore tæt på Masjid Sultan?

    Masjid Sultan er også et populært sted at besøge i Singapore. Det er 2,6 km fra Studio M Hotel Singapore.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Studio M Hotel Singapore

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Studio M Hotel Singapore. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 25. juli 2026.

  • Er priserne på Studio M Hotel Singapore sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Singapore?

    Gennemsnitsprisen for en nat på Studio M Hotel Singapore er 44% lavere end gennemsnittet i Singapore for hoteller med en lignende vurdering på 4 stjerner. Prisen pr. nat på Studio M Hotel Singapore er normalt 879 kr., hvilket anses for at være et godt tilbud for et hotelværelse i god kvalitet i Singapore.

  • Hvor tæt er Studio M Hotel Singapore på den nærmeste lufthavn, Singapore Changi Lufthavn?

    Blot 29,3 km mellem den nærmeste lufthavn, Singapore Changi Lufthavn, og Studio M Hotel Singapore, så køreturen forventes at tage 0 t. 22 min.. Den anslåede kørselstid kan variere afhængigt af trafikforholdene i området. Det gælder især omkring storbyer.

  • Er der en pool på Studio M Hotel Singapore?*

    Ja, Studio M Hotel Singapore har en pool til hotellets gæster. Generelt er der faste åbningstider for pools på hoteller, så sørg for at tale med receptionen, inden du bruger poolen.

  • Hvor tæt er Studio M Hotel Singapore på centrum af Singapore?

    Studio M Hotel Singapore ligger 0,4 km fra centrum af Institution Hill, Singapore. Overvej en tur til Universal Studios Singapore, enn populær seværdighed, som du kan komme til fra Studio M Hotel Singapore med forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Studio M Hotel Singapore?

    For at få assistance angående din reservation på Studio M Hotel Singapore skal du ringe til +65 6808 8888.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Studio M Hotel Singapore?

    Ja, Studio M Hotel Singapore har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Studio M Hotel Singapore?

    Ja, der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på Studio M Hotel Singapore. Fitnesscenteret er måske ikke åbent døgnet rundt, så det anbefales, at du spørger i receptionen, når du tjekker ind.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Studio M Hotel Singapore?

    11:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 15:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Studio M Hotel Singapore, Singapore?

    I gennemsnit har gæster betalt 879 kr. per nat for at bo på Studio M Hotel Singapore. Nogle brugere har fundet priser helt ned til 121 kr. per nat. Tast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se de tilgængelige priser for dit ophold.

  • Er der en restaurant på Studio M Hotel Singapore?

    Der er en restaurant på stedet. Kontakt Studio M Hotel Singapore for åbningstider og sidste udkald. Der er også et bar- og loungeområde på hotellet.

  • Har Studio M Hotel Singapore vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Studio M Hotel Singapore. Stedet har også strygejern og strygebræt tilgængelig til brug for deres gæster.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Studio M Hotel Singapore?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Studio M Hotel Singapore-reservation, hvis du overvejer at bo i juni, hvor priserne typisk er lavest (907 kr.).

  • I hvilket område af Singapore ligger Studio M Hotel Singapore?

    Studio M Hotel Singapore ligger i Central Area-området af Singapore. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Studio M Hotel Singapore ligger i forhold til resten af Singapore.

  • Er der andre Millennium & Copthorne-hoteller i Singapore?

    I alt er der 6 steder i Singapore. Den mest populære Millennium & Copthorne-ejendom i Singapore er M Social Hotel Singapore.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Studio M Hotel Singapore?

    Overvej at tjekke ind på Studio M Hotel Singapore om lørdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 937 kr.).

  • Hvor langt er Studio M Hotel Singapore fra Fort Canning Park?

    Studio M Hotel Singapore er i gåafstand(0,9 km) fra Fort Canning Park, Singapore.

  • Er Studio M Hotel Singapore tæt på Masjid Sultan?

    Masjid Sultan er også et populært sted at besøge i Singapore. Det er 2,6 km fra Studio M Hotel Singapore.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined