Sina Centurion Palace

Hotel
5 stjerner
lør. 1.8
-
søn. 2.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
2.281 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Sina Centurion Palace

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Sina Centurion Palace, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 25. juli 2026.
lør. 1.8
-
søn. 2.8
Opholdstype
Bookinglink
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 x to enkeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 1 x to enkeltsenge
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Sina Centurion Palace

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Sina Centurion Palace for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 25. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, et fitnesscenter og en bar/lounge. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en snackbar/deli, et forretningscente...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+39 0413 4281
Licensnummer: 027042-ALB-00096, IT027042A1IPOK7PYN

Fordele og faciliteter på Sina Centurion Palace

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Sina Centurion Palace, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Allergivenlig
  • Allergivenlig pude
  • Ingen rygning
  • Lav badeværelsesvask
  • Lav vask
  • Fjerfri pude
  • Rygeområde
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Badestol
  • Tilgængelig med elevator
  • Tilpasset bad
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Bad

  • Højt toilet
  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Hævet toilet
  • Bruser
  • Badehætte
  • Badekar
  • Bidet
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Walk-in-bad

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Mødelokaler
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Generelt

  • Familieværelser
  • Træ- eller parketgulv
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Bagageopbevaring
  • Havudsigt
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon

Restauranter

  • Elkedel
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Minibar
  • Snackbar
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn

Udendørs

  • Have
  • Terrasse/gårdhave
  • Balkon

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask

Soveværelse

  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)

Aktiviteter

  • Madlavningskursus

Fitness

  • Fitnesscenter

Spa

  • Massage

Anmeldelser af Sina Centurion Palace

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Sina Centurion Palace har haft. Rejsende har lavet 914 anmeldelser af Sina Centurion Palace til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 25. juli 2026.
8,9
Meget god
914 verificerede bedømmelser
Fantastisk
554
Meget god
131
God
103
Okay
49
Rimelig
45
Middelmådig
11
Dårlig
21
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Sina Centurion Palace

Find andre ejendomme i Venedig, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Sina Centurion Palace. Der er i alt 7.833 hoteller for rejsende i Venedig. Prisdata blev senest opdateret den 25. juli 2026.

Udforsk Dorsoduro i Venedig

Sina Centurion Palace ligger på Dorsoduro, 173 i kvarteret Dorsoduro i Venedig. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 25. juli 2026.
Beliggenhed: Sina Centurion Palace, Dorsoduro, 173

De mest populære seværdigheder

  • Basilica di Santa Maria della Salute88 m
  • Venice Biennale279 m
  • Teatro la Fenice315 m
  • Markuspladsen0.5 km
  • Venice City Centre0.5 km
  • St Marks Klokketårn0.5 km
  • Chiesa dei Gesuati0.5 km
  • Palazzo Ducale0.5 km
  • Kejserkanalen0.6 km
  • Saint Marks Basilika0.6 km
  • Rialto Bro0.8 km
  • San Cassiano1 km
  • Hvor langt er Sina Centurion Palace fra Kejserkanalen?

    Du kan gå til Kejserkanalen når du bor på Sina Centurion Palace - du vil være omkring 0,9 km væk.

  • Er Sina Centurion Palace tæt på Santa Lucia Station?

    Hvis du vil se Santa Lucia Station under dit ophold i Venedig, er Sina Centurion Palace kun 2,1 km væk.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Sina Centurion Palace

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Sina Centurion Palace. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 25. juli 2026.

  • Er priserne på Sina Centurion Palace sammenlignelige med 5-stjernede hoteller i Venedig?

    Prisen pr. nat på Sina Centurion Palace vil generelt være 886% billigere end gennemsnitsprisen på et 5-stjernet hotel i Venedig. Når du bor på Sina Centurion Palace, bør du være forberedt på at skulle betale omkring 5.704 kr./nat, hvilket anses for at være et godt tilbud i Venedig for et 5-stjernet hotel.

  • Hvor tæt er Sina Centurion Palace på den nærmeste lufthavn, Venedig Marco Polo Lufthavn?

    Afstanden mellem den nærmeste lufthavn, Venedig Marco Polo Lufthavn, og Sina Centurion Palace er 12,7 km, og den forventede køretid er ca. 0 t. 09 min.. Kørselstiden mellem de to steder kan variere afhængigt af tidspunktet på dagen og trafikforholdene i området.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Venedig Marco Polo Lufthavn til Sina Centurion Palace?

    En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Venedig Marco Polo Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Er Sina Centurion Palace kæledyrsvenligt?

    Sina Centurion Palace byder de fleste huskæledyr velkommen.

  • Hvor tæt er Sina Centurion Palace på centrum af Venedig?

    Centrum af San Marco, Venedig, ligger kun 0,4 km fra hoveddøren på Sina Centurion Palace. Du kan finde andre turister på steder som f.eks. Piazzale Roma, som du kan komme til fra Sina Centurion Palace via forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Sina Centurion Palace?

    Hvis du har spørgsmål om hotellet eller dit ophold, kan du ringe til +39 0413 4281.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Sina Centurion Palace?

    Ja, Sina Centurion Palace har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Sina Centurion Palace?

    Ja, der er et fitnesscenter, som er tilgængeligt for gæsterne på Sina Centurion Palace.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Sina Centurion Palace?

    Sina Centurion Palace tjek ud er kl. 12:00, men sen udtjekning kan dog arrangeres på forhånd med hotelreceptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Sina Centurion Palace, Venedig?

    ET godt tilbud på Sina Centurion Palace lige nu er mellem 1.340 kr. og 5.704 kr. per nat. Priserne ændrer sig alt efter datoer og værelsestype, så tast dine ønsker ind i formlen ovenfor for at se de bedste tilbud lige nu.

  • Er der en restaurant på Sina Centurion Palace?

    Ja, der er en restaurant på Sina Centurion Palace, Venedig. hotel har også en bar.

  • Har Sina Centurion Palace vaskefaciliteter?

    Sina Centurion Palace giver mulighed for at vaske tøj. kontakt stedet for detaljer. Der er også strygejern (og strygebræt) på stedet.

  • Har Sina Centurion Palace handicapvenlige værelser?

    Ja, Sina Centurion Palace tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Sina Centurion Palace?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Sina Centurion Palace-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (959 kr.).

  • I hvilket område af Venedig ligger Sina Centurion Palace?

    Sina Centurion Palace ligger i Dorsoduro-området af Venedig. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Sina Centurion Palace ligger i forhold til resten af Venedig.

  • Er der andre Small Luxury-hoteller i Venedig?

    I alt er der 7 steder i Venedig. Den mest populære Small Luxury-ejendom i Venedig er Ca' Sagredo Hotel.

  • Hvor langt er Sina Centurion Palace fra Kejserkanalen?

    Du kan gå til Kejserkanalen når du bor på Sina Centurion Palace - du vil være omkring 0,9 km væk.

  • Er Sina Centurion Palace tæt på Santa Lucia Station?

    Hvis du vil se Santa Lucia Station under dit ophold i Venedig, er Sina Centurion Palace kun 2,1 km væk.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Sina Centurion Palace