Shervinton Executive Boutique Hotel

Hotel
3 stjerner
ons. 5.8
-
tor. 6.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
139 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Shervinton Executive Boutique Hotel

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Shervinton Executive Boutique Hotel, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 29. juli 2026.
ons. 5.8
-
tor. 6.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 2 x to enkeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Shervinton Executive Boutique Hotel

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Shervinton Executive Boutique Hotel for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en spa med fuld service, en restaurant og en bar/lounge. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis parkeringsservice. Andre faciliteter inkluder...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+60 8977 0000

Fordele og faciliteter på Shervinton Executive Boutique Hotel

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Shervinton Executive Boutique Hotel, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Gratis toiletartikler

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Minimarked ved hotellet
  • Roomservice
  • Adgang med nøgle
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Vandflaske
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande

Bad

  • Bruser
  • Badehætte
  • Badekar
  • Bidet
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse

Generelt

  • Vindue
  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Væg til væg-tæppe
  • Flise-/marmorgulv
  • Byudsigt
  • Bagageopbevaring

Tilgængelighed

  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Rygeområde
  • Privat indgang

Restauranter

  • Elkedel
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Køleskab
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine

Parkering og transport

  • Parkering
  • Gadeparkering
  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt
  • Tørrestativ til tøj

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Pengeskab

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Spa

  • Massage
  • Spa
  • Sauna

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Aktiviteter

  • Skønhedssalon

Familievenligt

  • Babysitting/børnetjenester (tillæg)

Anmeldelser af Shervinton Executive Boutique Hotel

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Shervinton Executive Boutique Hotel har haft. Rejsende har lavet 1.286 anmeldelser af Shervinton Executive Boutique Hotel til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 29. juli 2026.
8,1
Meget god
1286 verificerede bedømmelser
Fantastisk
490
Meget god
229
God
210
Okay
151
Rimelig
79
Middelmådig
48
Dårlig
79
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Shervinton Executive Boutique Hotel

Find andre ejendomme i Tawau, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Shervinton Executive Boutique Hotel. Der er i alt 153 hoteller for rejsende i Tawau. Prisdata blev senest opdateret den 29. juli 2026.

Udforsk Tawau

Shervinton Executive Boutique Hotel ligger på Tb 224-227, Lot 1-4, Jalan Bunga, Fajar i kvarteret i Tawau. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Beliggenhed: Shervinton Executive Boutique Hotel, Tb 224-227, Lot 1-4, Jalan Bunga, Fajar

De mest populære seværdigheder

  • Tawau Hills National Park22.5 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Shervinton Executive Boutique Hotel

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Shervinton Executive Boutique Hotel. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 29. juli 2026.

  • Hvad er telefonnummeret til Shervinton Executive Boutique Hotel?

    Du kan kontakte receptionen på Shervinton Executive Boutique Hotel på +60 8977 0000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Shervinton Executive Boutique Hotel?

    Ja, Shervinton Executive Boutique Hotel har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Shervinton Executive Boutique Hotel?

    Shervinton Executive Boutique Hotel har en normal tjek ind tid efter kl. 14:00, og tjek ud tid før kl. 12:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Shervinton Executive Boutique Hotel, Tawau?

    134 kr. per nat er det bedste pris senest fundet for et værelse på Shervinton Executive Boutique Hotel, med gennemsnitlige tilbud på omkring 171 kr. per nat. ETast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se tilgængelige priser.

  • Er der en restaurant på Shervinton Executive Boutique Hotel?

    Ja - Shervinton Executive Boutique Hotel har en restaurant. Hvis du er mere interesseret i at drikke end at spise, findes der også en bar.

  • Har Shervinton Executive Boutique Hotel vaskefaciliteter?

    Dette sted tilbyder vaskefaciliteter. Der er også strygejern (og strygebræt) på stedet.

  • Har Shervinton Executive Boutique Hotel handicapvenlige værelser?

    Ja, Shervinton Executive Boutique Hotel tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Shervinton Executive Boutique Hotel?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Shervinton Executive Boutique Hotel-reservation, hvis du overvejer at bo i juli, hvor priserne typisk er lavest (105 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Shervinton Executive Boutique Hotel