Salamander Resort And Spa

Resort
5 stjerner
man. 31.8
-
tir. 1.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
3.744 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Salamander Resort And Spa

man. 31.8
-
tir. 1.9
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Salamander Resort And Spa

Overnatningsstedet er røgfrit og har 2 restauranter, en spa med fuld service og en indendørs pool. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer et motionscenter, en bar/...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in16:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 540 326 4000

Fordele og faciliteter på Salamander Resort And Spa

  • Udendørspool
  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Cykeludlejning
  • Tennis
  • Udendørs ildsted
  • Gratis wi-fi

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Økoturisme
  • Cykeludlejning
  • Fiskeri
  • Bræt-/puslespil
  • Spillerum
  • Cykling
  • Dart
  • Bueskydning
  • Bingo
  • Madlavningskursus
  • Skønhedssalon
  • Ridning
  • Bordtennis
  • Biliard
  • Hiking
  • Shopping

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Portner
  • Valutaveksling
  • Hammam (tyrkisk bad)
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks

Pool og spa

  • Opvarmet pool
  • Spa
  • Boblebad
  • Indendørs pool
  • Udendørspool
  • Dampbad
  • Massage
  • Poolbar
  • Sauna

Restauranter

  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Spisestue
  • Snackbar
  • Morgenmad på værelset
  • Kaffemaskine

Tilgængelighed

  • Allergivenlig
  • Ingen rygning
  • Rygeområde
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Handicapparkering
  • Allergivenligt værelse

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi

Parkering og transport

  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (gratis)
  • Opladning til elbiler
  • Lufthavnsbus
  • Parkeringsservice

Generelt

  • Familieværelser
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Bagageopbevaring
  • Pejs
  • Siddeområde
  • Hjemmesko

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Familievenligt

  • Børnepool
  • Børnemenuer
  • Børnevenlig buffet
  • Børneklub
  • Udendørslegeudstyr til børn
  • Babysitting/børnetjenester (tillæg)

Udendørs

  • Udendørs ildsted
  • Have
  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Balkon

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Buksepresse
  • Strygejern og strygebræt

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Bibliotek
  • Fælles lounge/tv-område
  • Bøger

Bad

  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Badekar

Fitness

  • Fitnesshold
  • Fitnesscenter
  • Tennis

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Anmeldelser af Salamander Resort And Spa

9,1
Fantastisk
99 verificerede bedømmelser
Fantastisk
75
Meget god
14
God
5
Okay
3
Rimelig
1
Middelmådig
0
Dårlig
1
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Salamander Resort And Spa

Udforsk Middleburg

Beliggenhed: Salamander Resort And Spa, 500 North Pendleton Street

De mest populære seværdigheder

  • Much Haddam0.8 km
  • Red Fox Fine Art0.8 km
  • The Byrne Gallery0.9 km
  • Trowbridge-Lewis Galleries0.9 km
  • The Sporting Gallery0.9 km
  • Tudor Day Spa0.9 km
  • Boxwood Winery1.9 km
  • Greenhill Winery and Vineyards3.4 km
  • Benton3.8 km
  • Fox Chase Farm4 km
  • Piedmont Vineyards and Winery4.9 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Salamander Resort And Spa

  • Er Salamander Resort And Spa kæledyrsvenligt?

    Gæster må gerne tage kæledyr med til Salamander Resort And Spa under deres ophold.

  • Er der en pool på Salamander Resort And Spa?*

    Ja. Mange, der tager til Middleburg, leder efter et hotel med pool. Salamander Resort And Spa har en pool på stedet, som hotelgæsterne kan bruge, men du bør vide, at hoteller normalt har regler angående brug af poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Salamander Resort And Spa?

    Du kan kontakte receptionen på Salamander Resort And Spa på +1 540 326 4000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Salamander Resort And Spa?

    Ja, Salamander Resort And Spa har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Salamander Resort And Spa?

    Ja. Du bør overveje at bo på Salamander Resort And Spa, hvis det er vigtigt for dig at have direkte adgang til et fitnesscenter.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Salamander Resort And Spa?

    Tjek ud skal foregå før kl. 11:00. For at tjekke ind på Salamander Resort And Spa, skal gæster regne med efter kl. 16:00 på dagen for deres planlagte ankomst.

  • Hvor meget koster det at bo på Salamander Resort And Spa, Middleburg?

    Salamander Resort And Spa værelsespriserne afhænger af dine valgte datoer, værelsestype og tilgængelighed. Gennemsnitsprisen senest fundet er 5.285 kr./per nat, og de bedste tilbud starter fra 3.433 kr./per nat. For at se tilgængelige tilbud, tast dine datoerind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Salamander Resort And Spa?

    Ja, man kan bestille mad fra Salamander Resort And Spa restauranten. Åbningstiderne kan variere. De har også barservice til drinks.

  • Har Salamander Resort And Spa vaskefaciliteter?

    Salamander Resort And Spa giver mulighed for at vaske tøj. kontakt stedet for detaljer. Gæster kan også bruge strygefaciliteter.

  • Har Salamander Resort And Spa handicapvenlige værelser?

    Ja, Salamander Resort And Spa tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Salamander Resort And Spa?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Salamander Resort And Spa-reservation, hvis du overvejer at bo i februar, hvor priserne typisk er lavest (3.617 kr.).

  • Er der andre Preferred-hoteller i Middleburg?

    I alt er der 1 sted i Middleburg. Den mest populære Preferred-ejendom i Middleburg er Salamander Resort And Spa.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Salamander Resort And Spa?

    Overvej at tjekke ind på Salamander Resort And Spa om torsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 6.210 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Salamander Resort And Spa