Privat indkvartering

S-Suites@The Scott Garden

Vurderet til klasse 0
5,9
Okay
baseret på 141 anmeldelser
141 verificerede bedømmelser
tir. 29.9
-
ons. 30.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
150 kr.
/Billigste pris per nat
Udbyder
I alt pr. nat
150 kr.
266 kr.
271 kr.
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på S-Suites@The Scott Garden

tir. 29.9
-
ons. 30.9
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Om S-Suites@The Scott Garden

Hos S-Suites@The Scott Garden i Kuala Lumpur er der udsigt til byen, en udendørs swimmingpool, et fitnesscenter, en have, en terrasse og en restaurant. Både wi-fi og privat parkering tilbydes gratis h...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.

Fordele og faciliteter på S-Suites@The Scott Garden

  • Byudsigt
  • Infinity pool
  • Udendørspool
  • Sauna
  • Køkken
  • Tekøkken
  • Terrasse/gårdhave
  • Aircondition
  • Vaskeri
  • Håndklæder

Anmeldelser af S-Suites@The Scott Garden

5,9
Rimelig
141 verificerede bedømmelser
Fantastisk
33
Meget god
17
God
18
Okay
13
Rimelig
11
Middelmådig
15
Dårlig
34
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner S-Suites@The Scott Garden

Udforsk Kuala Lumpur

Den nøjagtige lokation vises efter booking

De mest populære seværdigheder

  • Mid Valley City0.9 km
  • The Gardens2.7 km
  • Kuala Lumpur Sentral4.6 km
  • Muzium Diraja4.8 km
  • National Museum of Malaysia5 km
  • KL Central Park - Søhaverne5.5 km
  • Merdeka Stadium5.7 km
  • Petaling Street6.1 km
  • Merdeka Square6.4 km
  • Jamek Mosque6.5 km
  • Imbi Monorail Station6.6 km
  • Bukit Bintang Monorail Station7 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos S-Suites@The Scott Garden

  • Hvor tæt er S-Suites@The Scott Garden på den nærmeste lufthavn, Kuala Lumpur Lufthavn?

    Blot 63,8 km mellem den nærmeste lufthavn, Kuala Lumpur Lufthavn, og S-Suites@The Scott Garden, så køreturen forventes at tage 0 t. 49 min.. Den anslåede kørselstid kan variere afhængigt af trafikforholdene i området. Det gælder især omkring storbyer.

  • Hvor tæt er S-Suites@The Scott Garden på centrum af Kuala Lumpur?

    S-Suites@The Scott Garden ligger kun 0,9 km fra centrum af Kuchai Entrepreneurs Park, Kuala Lumpur. Fra S-Suites@The Scott Garden kan du nemt komme til andre populære seværdigheder som f.eks. Berjaya Times Square.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos S-Suites@The Scott Garden?

    Ja, S-Suites@The Scott Garden har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på S-Suites@The Scott Garden?

    Der er et fitnesscenter på S-Suites@The Scott Garden. Fitnessområdet er kun tilgængeligt for hotellets gæster, og åbningstider og regler kan variere meget fra hotel til hotel. Det anbefales, at du kontakter receptionen, hvis du har nogen spørgsmål.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på S-Suites@The Scott Garden?

    Tjek ud skal foregå før kl. 12:00. For at tjekke ind på S-Suites@The Scott Garden, skal gæster regne med efter kl. 14:00 på dagen for deres planlagte ankomst.

  • Hvor meget koster det at bo på S-Suites@The Scott Garden, Kuala Lumpur?

    I gennemsnit har gæster betalt 466 kr. per nat for at bo på S-Suites@The Scott Garden. Nogle brugere har fundet priser helt ned til 201 kr. per nat. Tast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se de tilgængelige priser for dit ophold.

  • Er der en restaurant på S-Suites@The Scott Garden?

    Ja - S-Suites@The Scott Garden har en restaurant. Der er også et bar- og loungeområde på hotellet.

  • Har S-Suites@The Scott Garden vaskefaciliteter?

    S-Suites@The Scott Garden giver mulighed for at vaske tøj. kontakt stedet for detaljer.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i S-Suites@The Scott Garden