Smartments Wien, Hauptbahnhof

Lejlighed
Vurderet til klasse 0
søn. 19.7
-
man. 20.7
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
393 kr.
/Billigste pris per nat
Udbyder
I alt pr. nat
393 kr.
563 kr.
597 kr.
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Smartments Wien, Hauptbahnhof

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Smartments Wien, Hauptbahnhof, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 12. juli 2026.
søn. 19.7
-
man. 20.7
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Priserne er pr. nat, inklusive afgifter, men eksklusive skatter.
Garanteretgaranteret

Om Smartments Wien, Hauptbahnhof

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Smartments Wien, Hauptbahnhof for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 12. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har kaffe/te på fællesarealer, hurtig indtjekning og hurtig udtjekning. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer et pengeskab i rece...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.

Fordele og faciliteter på Smartments Wien, Hauptbahnhof

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Smartments Wien, Hauptbahnhof, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Tekøkken
  • Kaffemaskine
  • Vaskeri
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Gratis toiletartikler
  • Internet
  • Hårtørrer

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande

Køkken

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Opvaskemaskine
  • Mikroovn
  • Køkkenudstyr
  • Kogeplader
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Tekøkken

Tilgængelighed

  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Allergivenlig
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Lav badeværelsesvask
  • Fjerfri pude
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Bad

  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse

Generelt

  • Vindue
  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring

Restauranter

  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks
  • Spisebord

Sundhed og sikkerhed

  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Pengeskab

Service og bekvemmelighed

  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Vandflaske
  • Døgnåben reception

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Garderobe eller skab

Vaskeri

  • Vaskeri

Arbejdsområde

  • Skrivebord

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig

Anmeldelser af Smartments Wien, Hauptbahnhof

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Smartments Wien, Hauptbahnhof har haft. Rejsende har lavet 5.438 anmeldelser af Smartments Wien, Hauptbahnhof til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 12. juli 2026.
8,3
Meget god
5438 verificerede bedømmelser
Fantastisk
2723
Meget god
1268
God
732
Okay
261
Rimelig
204
Middelmådig
99
Dårlig
153
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

10
Fantastisk
Anonym, sep. 2024
Min første gang i en tech savy check-in. Blev gjort let af en meget hjælpsom reception, der forklarede mig hvert skridt (65 år) for at være nem at forstå! Værelserne var meget rene, havde hvide sokker på til husets sko, og ingen dekorering i de 2 dage, jeg var der! Ryd! Bedre end et hotel, brug af mikrobølgeovn, køleskab, køkkenudstyr og komfur (hvis nødvendigt). Lokale supermarkeder. Fantastisk s...
Læs mere

Hoteller, der ligner Smartments Wien, Hauptbahnhof

Find andre ejendomme i Wien, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Smartments Wien, Hauptbahnhof. Der er i alt 6.198 hoteller for rejsende i Wien. Prisdata blev senest opdateret den 12. juli 2026.

Udforsk Favoriten i Wien

Smartments Wien, Hauptbahnhof ligger på i kvarteret Favoriten i Wien. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 12. juli 2026.
Den nøjagtige lokation vises efter booking

De mest populære seværdigheder

  • Schloss Belvedere0.9 km
  • Wiens Museum1.7 km
  • Karlsplatz1.9 km
  • Theater an der Wien2 km
  • Wiener Staatsoper2.2 km
  • Karntner Strasse2.4 km
  • Kunsthistorisk Museum Wien2.5 km
  • Vienna Middle / Landstreet2.5 km
  • Stephansplatz2.7 km
  • Hofburg2.8 km
  • St. Stephens Katedral2.8 km
  • Parlamentsgebäude3 km
  • Hvor langt er Smartments Wien, Hauptbahnhof fra Karlsplatz Museum?

    Smartments Wien, Hauptbahnhof er i gåafstand(1,9 km) fra Karlsplatz Museum, Wien.

  • Er Smartments Wien, Hauptbahnhof tæt på Wiener Staatsoper?

    Wiener Staatsoper er også et populært sted at besøge i Wien. Det er 2,2 km fra Smartments Wien, Hauptbahnhof.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Smartments Wien, Hauptbahnhof

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Smartments Wien, Hauptbahnhof. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 12. juli 2026.
  • Hvor tæt er Smartments Wien, Hauptbahnhof på den nærmeste lufthavn, Wien-Schwechat Lufthavn?

    Afstanden mellem den nærmeste lufthavn, Wien-Schwechat Lufthavn, og Smartments Wien, Hauptbahnhof er 25,5 km, og den forventede køretid er ca. 0 t. 19 min.. Kørselstiden mellem de to steder kan variere afhængigt af tidspunktet på dagen og trafikforholdene i området.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Wien-Schwechat Lufthavn til Smartments Wien, Hauptbahnhof?

    Sammenkørselsapps og taxaer er stadig en meget almindelig løsning for gæster på Smartments Wien, Hauptbahnhof. Det er ofte den billigste transportløsning, når du besøger Wien.

  • Hvor tæt er Smartments Wien, Hauptbahnhof på centrum af Wien?

    Centrum af Wieden, Wien, ligger kun 1 km fra hoveddøren på Smartments Wien, Hauptbahnhof. Du kan finde andre turister på steder som f.eks. Schönbrunn Palads, som du kan komme til fra Smartments Wien, Hauptbahnhof via forskellige transportmidler.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Smartments Wien, Hauptbahnhof?

    Ja, Smartments Wien, Hauptbahnhof har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Smartments Wien, Hauptbahnhof?

    Smartments Wien, Hauptbahnhof har en normal tjek ind tid efter kl. 15:00, og tjek ud tid før kl. 11:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Smartments Wien, Hauptbahnhof, Wien?

    Normalt er Smartments Wien, Hauptbahnhof værelsespriser omkring 626 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 347 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Har Smartments Wien, Hauptbahnhof vaskefaciliteter?

    Der er vaskefaciliteter på Smartments Wien, Hauptbahnhof som kan benyttes af gæsterne.

  • Har Smartments Wien, Hauptbahnhof handicapvenlige værelser?

    Ja, Smartments Wien, Hauptbahnhof tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • I hvilket område af Wien ligger Smartments Wien, Hauptbahnhof?

    Smartments Wien, Hauptbahnhof ligger i Favoriten-området af Wien. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Smartments Wien, Hauptbahnhof ligger i forhold til resten af Wien.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Smartments Wien, Hauptbahnhof?

    Overvej at tjekke ind på Smartments Wien, Hauptbahnhof om torsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 620 kr.).

  • Hvor langt er Smartments Wien, Hauptbahnhof fra Karlsplatz Museum?

    Smartments Wien, Hauptbahnhof er i gåafstand(1,9 km) fra Karlsplatz Museum, Wien.

  • Er Smartments Wien, Hauptbahnhof tæt på Wiener Staatsoper?

    Wiener Staatsoper er også et populært sted at besøge i Wien. Det er 2,2 km fra Smartments Wien, Hauptbahnhof.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Smartments Wien, Hauptbahnhof