Royal Tenerife Country Club

Lejlighedshotel
3 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
471 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Royal Tenerife Country Club

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Royal Tenerife Country Club, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Royal Tenerife Country Club

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Royal Tenerife Country Club for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en spa med fuld service, en udendørs pool og et fitnesscenter. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en sauna, et boblebad og...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in16:00
Tidspunkt for check-out10:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+34 922 738 302
Licensnummer: A-38/4.50400

Fordele og faciliteter på Royal Tenerife Country Club

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Royal Tenerife Country Club, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande

Køkken

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Køkken
  • Ovn
  • Mikroovn
  • Kogeplader
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Brødrister
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Spiseområde

Aktiviteter

  • Cykeludlejning
  • Bræt-/puslespil
  • Spillerum
  • Golf
  • Ridning
  • Bordtennis
  • Biliard
  • Windsurfing

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Radio
  • Bibliotek
  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn
  • Smartphone-dockingstation

Service og bekvemmelighed

  • Billeje
  • Valutaveksling
  • Hammam (tyrkisk bad)
  • Hurtig check-out
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks

Pool og spa

  • Opvarmet pool
  • Spa
  • Boblebad
  • Udendørspool
  • Dampbad
  • Sauna

Tilgængelighed

  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Rygeområde
  • Handicapvenligt
  • Øverste etager tilgængelige med trapper

Generelt

  • Familieværelser
  • Bagageopbevaring
  • Siddeområde
  • Sovesofa
  • Telefon

Sundhed og sikkerhed

  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnepool
  • Klapvogne
  • Legeplads
  • Børnegitter

Parkering og transport

  • Parkering
  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Bad

  • Hårtørrer
  • Eget badeværelse
  • Toilet
  • Toiletpapir

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur
  • Sovesofa
  • Garderobe eller skab

Restauranter

  • Bar/lounge
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks
  • Spisebord

Udendørs

  • Have
  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Fitness

  • Fitnesscenter
  • Tennis
  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Royal Tenerife Country Club

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Royal Tenerife Country Club har haft. Rejsende har lavet 2.628 anmeldelser af Royal Tenerife Country Club til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
8,6
Meget god
2628 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1485
Meget god
487
God
311
Okay
123
Rimelig
98
Middelmådig
47
Dårlig
77
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Royal Tenerife Country Club

Find andre ejendomme i San Miguel De Abona, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Royal Tenerife Country Club. Der er i alt 836 hoteller for rejsende i San Miguel De Abona. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk San Miguel De Abona

Royal Tenerife Country Club ligger på Calle San Andreas i kvarteret i San Miguel De Abona. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Royal Tenerife Country Club, Calle San Andreas

De mest populære seværdigheder

  • Golf del Sur0.5 km
  • Amarilla Golf and Country Club1 km
  • Dive and Sea Tenerife1 km
  • Reserva Ambiental de San Blas1.2 km
  • Castillo de San Miguel3.8 km
  • Playa la Tejita5.1 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Royal Tenerife Country Club

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Royal Tenerife Country Club. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Hvor tæt er Royal Tenerife Country Club på den nærmeste lufthavn, Granadilla Tenerife Syd Lufthavn?

    Blot 6 km mellem den nærmeste lufthavn, Granadilla Tenerife Syd Lufthavn, og Royal Tenerife Country Club, så køreturen forventes at tage 0 t. 04 min.. Den anslåede kørselstid kan variere afhængigt af trafikforholdene i området. Det gælder især omkring storbyer.

  • Er der en pool på Royal Tenerife Country Club?*

    Ja. Mange, der tager til San Miguel De Abona, leder efter et hotel med pool. Royal Tenerife Country Club har en pool på stedet, som hotelgæsterne kan bruge, men du bør vide, at hoteller normalt har regler angående brug af poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Royal Tenerife Country Club?

    Hvis du har spørgsmål om hotellet eller dit ophold, kan du ringe til +34 922 738 302.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Royal Tenerife Country Club?

    Ja, Royal Tenerife Country Club har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Royal Tenerife Country Club?

    Ja, der er et fitnesscenter, som er tilgængeligt for gæsterne på Royal Tenerife Country Club.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Royal Tenerife Country Club?

    10:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 16:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Royal Tenerife Country Club, San Miguel De Abona?

    Normalt er Royal Tenerife Country Club værelsespriser omkring 1.010 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 645 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Har Royal Tenerife Country Club vaskefaciliteter?

    Dette sted tilbyder vaskefaciliteter. Stedet har også strygejern og strygebræt tilgængelig til brug for deres gæster.

  • Har Royal Tenerife Country Club handicapvenlige værelser?

    Ja, Royal Tenerife Country Club tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Er der andre Diamond Resorts-hoteller i San Miguel De Abona?

    I alt er der 2 steder i San Miguel De Abona. Den mest populære Diamond Resorts-ejendom i San Miguel De Abona er Royal Tenerife Country Club.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Royal Tenerife Country Club?

    Overvej at tjekke ind på Royal Tenerife Country Club om fredag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 1.080 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Royal Tenerife Country Club