Royal Mirage Hotel and Apartments

Lejlighed
Vurderet til klasse 0
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
206 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Royal Mirage Hotel and Apartments

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Royal Mirage Hotel and Apartments, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Royal Mirage Hotel and Apartments

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Royal Mirage Hotel and Apartments for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet har en restaurant, et fitnesscenter og concierge-tjenester. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer vaskeser...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:30
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Licensnummer: 118769

Fordele og faciliteter på Royal Mirage Hotel and Apartments

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Royal Mirage Hotel and Apartments, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Køkken
  • Aircondition
  • Vaskeri
  • Gratis toiletartikler
  • Fitnesscenter
  • Tøjvask
  • Babysitning eller børnepasning
  • Døgnåben reception
  • Pengeskab
  • Mikroovn

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Brandslukkere
  • Aircondition
  • Gratis toiletartikler

Køkken

  • Mikroovn
  • Køleskab
  • Køkken

Vaskeri

  • Strygejern og strygebræt
  • Vaskeri
  • Tøjvask

Sundhed og sikkerhed

  • Pengeskab
  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr

Restauranter

  • Minibar
  • Spisebord

Tilgængelighed

  • Elevator

Generelt

  • Bagageopbevaring

Service og bekvemmelighed

  • Døgnåben reception

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Royal Mirage Hotel and Apartments

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Royal Mirage Hotel and Apartments har haft. Rejsende har lavet 563 anmeldelser af Royal Mirage Hotel and Apartments til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
8,6
Meget god
563 verificerede bedømmelser
Fantastisk
346
Meget god
109
God
33
Okay
27
Rimelig
19
Middelmådig
4
Dårlig
25
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Royal Mirage Hotel and Apartments

Find andre ejendomme i Doha, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Royal Mirage Hotel and Apartments. Der er i alt 376 hoteller for rejsende i Doha. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Mushaireb i Doha

Royal Mirage Hotel and Apartments ligger på i kvarteret Mushaireb i Doha. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Den nøjagtige lokation vises efter booking

De mest populære seværdigheder

  • Al Koot Fort0.9 km
  • Souq Waqif1.1 km
  • Qatar National Library1.7 km
  • Museum of Islamic Art2.1 km
  • Museo Nacional Qatar2.7 km
  • Doha Corniche2.8 km
  • Qatar National Bank Tower3.3 km
  • Dubai Towers Doha3.5 km
  • Suheim Bin Hamad Stadium4 km
  • Aspire Tower8.2 km
  • Villagio Mall8.4 km
  • Katara Cultural Village8.5 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Royal Mirage Hotel and Apartments

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Royal Mirage Hotel and Apartments. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Hvor tæt er Royal Mirage Hotel and Apartments på den nærmeste lufthavn, Doha Hamad Intl Lufthavn?

    Blot 15,1 km mellem den nærmeste lufthavn, Doha Hamad Intl Lufthavn, og Royal Mirage Hotel and Apartments, så køreturen forventes at tage 0 t. 11 min.. Den anslåede kørselstid kan variere afhængigt af trafikforholdene i området. Det gælder især omkring storbyer.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Doha Hamad Intl Lufthavn til Royal Mirage Hotel and Apartments?

    En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Doha Hamad Intl Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Royal Mirage Hotel and Apartments?

    Ja, Royal Mirage Hotel and Apartments har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Royal Mirage Hotel and Apartments?

    Ja, Royal Mirage Hotel and Apartments har fitnesscenter, som kan benyttes af gæsterne under deres ophold.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Royal Mirage Hotel and Apartments?

    Tjek ud skal foregå før kl. 11:30. For at tjekke ind på Royal Mirage Hotel and Apartments, skal gæster regne med efter kl. 15:00 på dagen for deres planlagte ankomst.

  • Hvor meget koster det at bo på Royal Mirage Hotel and Apartments, Doha?

    ET godt tilbud på Royal Mirage Hotel and Apartments lige nu er mellem 187 kr. og 221 kr. per nat. Priserne ændrer sig alt efter datoer og værelsestype, så tast dine ønsker ind i formlen ovenfor for at se de bedste tilbud lige nu.

  • Har Royal Mirage Hotel and Apartments vaskefaciliteter?

    Dette sted tilbyder vaskefaciliteter. Er der også strygejern og strygebræt på stedet.

  • I hvilket område af Doha ligger Royal Mirage Hotel and Apartments?

    Royal Mirage Hotel and Apartments ligger i Mushaireb-området af Doha. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Royal Mirage Hotel and Apartments ligger i forhold til resten af Doha.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Royal Mirage Hotel and Apartments