Rixwell Viru Square Hotel Tallinn

Hotel
3 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
274 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Rixwell Viru Square Hotel Tallinn, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Rixwell Viru Square Hotel Tallinn

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Overnatningsstedet har et dampbad, selvstændig parkering og et mødelokale. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer concierge-tjenester, vaskeservice og en døgnåben ...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+372 664 0263

Fordele og faciliteter på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Møde/banket-faciliteter

Generelt

  • Elkedel
  • Hævet toilet
  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Sikkerhedsboks
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Brandslukkere
  • Siddeområde
  • Vaskeri
  • Elevator
  • Minibar
  • Fladskærms-tv
  • Fold-sammen-seng
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Roomservice
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bruser
  • Strygejern og strygebræt
  • Højt toilet
  • Badehætte
  • Badestol
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Tilpasset bad
  • Hjemmesko
  • Boblebad
  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Adgang med nøglekort
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Allergivenligt værelse
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Ingen rygning
  • Badekar
  • Restaurant
  • Spabad
  • Parkering
  • Bodyshampoo
  • Hårtørrer
  • Lav badeværelsesvask
  • Lav vask
  • Te-/kaffemaskine
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Køleskab
  • Fjerfri pude
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Toilet med støttehåndtag
  • Pengeskab
  • Sauna
  • Tandbørste
  • Byudsigt
  • Tøjstativ
  • Skraldespande
  • Fjernsyn
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Balsam
  • Skrivebord
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Walk-in-bad
  • Privat ind- og udtjekning
  • Garderobe eller skab
  • Døgnåben reception
  • Rygeområde
  • Dampbad
  • Bagageopbevaring
  • Privat parking

Tjenester

  • Babysitning eller børnepasning
  • Vækning
  • Daglig rengøring
  • Fax/kopimaskine
  • Tøjvask
  • Møde/banket-faciliteter
  • Spa
  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)
Vis alle 86 faciliteter

Anmeldelser af Rixwell Viru Square Hotel Tallinn

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn har haft. Rejsende har lavet 5.846 anmeldelser af Rixwell Viru Square Hotel Tallinn til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
8,1
Meget god5.846 verificerede bedømmelser
Ingen anmeldelser. Prøv at fjerne et filter, ændre din søgning eller rydde alle for at få vist anmeldelser.

Hoteller, der ligner Rixwell Viru Square Hotel Tallinn

Find andre ejendomme i Tallinn, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Rixwell Viru Square Hotel Tallinn. Der er i alt 1.498 hoteller for rejsende i Tallinn. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Udforsk Kesklinn i Tallinn

Rixwell Viru Square Hotel Tallinn ligger på 11 Viru Tänav i kvarteret Kesklinn i Tallinn. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 28. juli 2026.

De mest populære seværdigheder

Viru Gate

2 min. gang

0,1 km

Dominiiklaste Püha Katariina kloostri klausuur

3 min. gang

0,2 km

Raeapteek

3 min. gang

0,3 km

Linnamuuseum

5 min. gang

0,4 km

Niguliste Museum

5 min. gang

0,4 km

Viru Gate

2 min. gang

0,1 km

Dominiiklaste Püha Katariina kloostri klausuur

3 min. gang

0,2 km

Raeapteek

3 min. gang

0,3 km

Linnamuuseum

5 min. gang

0,4 km

Niguliste Museum

5 min. gang

0,4 km

Udlejningsbiler

64 kr. dagligt gennemsnit

Nærmeste lufthavne

Tallinn Lufthavn

12 min. kørsel

5,2 km

Tallinn Lufthavn

12 min. kørsel

5,2 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Rixwell Viru Square Hotel Tallinn

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Er priserne på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn sammenlignelige med 3-stjernede hoteller i Tallinn?

    Gennemsnitsprisen for en nat på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn er 10% lavere end gennemsnittet i Tallinn for hoteller med en lignende vurdering på 3 stjerner. Prisen pr. nat på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn er normalt 667 kr., hvilket anses for at være et godt tilbud for et hotelværelse i god kvalitet i Tallinn.

  • Hvor tæt er Rixwell Viru Square Hotel Tallinn på den nærmeste lufthavn, Tallinn Lufthavn?

    Der er en afstand på 5,9 km mellem Rixwell Viru Square Hotel Tallinn og den nærmeste lufthavn, Tallinn Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 04 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Tallinn Lufthavn til Rixwell Viru Square Hotel Tallinn?

    Hvis du vil have mest muligt frihed på turen til Tallinn, kan du overveje at leje en bil for omkring 433 kr./dag og parkere den på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn, hvor der er parkeringspladser til hotellets gæster. En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Tallinn Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Hvad er telefonnummeret til Rixwell Viru Square Hotel Tallinn?

    Hvis du har spørgsmål om Rixwell Viru Square Hotel Tallinn og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +372 664 0263.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Rixwell Viru Square Hotel Tallinn?

    Ja, Rixwell Viru Square Hotel Tallinn har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn?

    12:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 15:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn, Tallinn?

    Priserne på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 667 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 256 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn?

    Der er en restaurant på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn. Vær venlig at kontakte dem for at høre åbningstiderne.

  • Har Rixwell Viru Square Hotel Tallinn vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn. Stedet har også strygejern og strygebræt tilgængelig til brug for deres gæster.

  • Har Rixwell Viru Square Hotel Tallinn handicapvenlige værelser?

    Ja, Rixwell Viru Square Hotel Tallinn tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Rixwell Viru Square Hotel Tallinn-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (171 kr.).

  • I hvilket område af Tallinn ligger Rixwell Viru Square Hotel Tallinn?

    Rixwell Viru Square Hotel Tallinn ligger i Kesklinn-området af Tallinn. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Rixwell Viru Square Hotel Tallinn ligger i forhold til resten af Tallinn.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn?

    Overvej at tjekke ind på Rixwell Viru Square Hotel Tallinn om søndag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 278 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Rixwell Viru Square Hotel Tallinn