Rezeiky hotel and camp Luxor

Hotel
2 stjerner
ons. 5.8
-
tor. 6.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
322 kr.
/Billigste pris per nat
Udbyder
I alt pr. nat
322 kr.
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Rezeiky hotel and camp Luxor

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Rezeiky hotel and camp Luxor, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 29. juli 2026.
ons. 5.8
-
tor. 6.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Rezeiky hotel and camp Luxor

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Rezeiky hotel and camp Luxor for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Overnatningsstedet har en udendørs pool, en restaurant og en bar/lounge. Foruden gratis kontinental morgenmad tilbydes gæster gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en snackbar/de...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in12:00
Tidspunkt for check-out10:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+20 120 077 5549

Fordele og faciliteter på Rezeiky hotel and camp Luxor

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Rezeiky hotel and camp Luxor, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Gratis toiletartikler
  • Børnepool
  • Møde/banket-faciliteter
  • Vaskeri
  • Hårtørrer
  • Hurtig check-out

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Roomservice
  • Hurtig check-out
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Døgnåben reception

Restauranter

  • Bar/lounge
  • Minibar
  • Køleskab

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Aircondition
  • Gratis toiletartikler

Tilgængelighed

  • Elevator
  • Rygeområde

Bad

  • Badekar
  • Hårtørrer

Udendørs

  • Grill
  • Have

Vaskeri

  • Vaskeri

Aktiviteter

  • Biliard

Generelt

  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring

Familievenligt

  • Børnepool

Pool

  • Udendørspool

Anmeldelser af Rezeiky hotel and camp Luxor

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Rezeiky hotel and camp Luxor har haft. Rejsende har lavet 1.062 anmeldelser af Rezeiky hotel and camp Luxor til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 29. juli 2026.
8,5
Meget god
1062 verificerede bedømmelser
Fantastisk
615
Meget god
212
God
116
Okay
48
Rimelig
32
Middelmådig
12
Dårlig
27
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Rezeiky hotel and camp Luxor

Find andre ejendomme i Luxor, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Rezeiky hotel and camp Luxor. Der er i alt 897 hoteller for rejsende i Luxor. Prisdata blev senest opdateret den 29. juli 2026.

Udforsk Luxor

Rezeiky hotel and camp Luxor ligger på Karnak Temple Street, East Bank i kvarteret i Luxor. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Beliggenhed: Rezeiky hotel and camp Luxor, Karnak Temple Street, East Bank

De mest populære seværdigheder

  • Luxor Museum0.5 km
  • Karnak1.2 km
  • Obelisk of Thutmose I1.3 km
  • Avenue of Sphinxes1.4 km
  • Luxor Temple1.5 km
  • Tombs of Ankhtifi and Sobekhotep at El-Moalla2 km
  • Colossi of Memnon4 km
  • Thebes, Egypt4 km
  • Ramesseum4.3 km
  • Medinet Habu4.9 km
  • Deir el-Bahri5.2 km
  • Deir el-Madinah5.2 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Rezeiky hotel and camp Luxor

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Rezeiky hotel and camp Luxor. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 29. juli 2026.

  • Er priserne på Rezeiky hotel and camp Luxor sammenlignelige med 2-stjernede hoteller i Luxor?

    Prisen pr. nat på Rezeiky hotel and camp Luxor vil generelt være 32% billigere end gennemsnitsprisen på et 2-stjernet hotel i Luxor. Når du bor på Rezeiky hotel and camp Luxor, bør du være forberedt på at skulle betale omkring 145 kr./nat, hvilket anses for at være et godt tilbud i Luxor for et 2-stjernet hotel.

  • Hvor tæt er Rezeiky hotel and camp Luxor på den nærmeste lufthavn, Luxor Lufthavn?

    Blot 11,7 km mellem den nærmeste lufthavn, Luxor Lufthavn, og Rezeiky hotel and camp Luxor, så køreturen forventes at tage 0 t. 09 min.. Den anslåede kørselstid kan variere afhængigt af trafikforholdene i området. Det gælder især omkring storbyer.

  • Er der en pool på Rezeiky hotel and camp Luxor?*

    Ja, Rezeiky hotel and camp Luxor har en pool til hotellets gæster. Generelt er der faste åbningstider for pools på hoteller, så sørg for at tale med receptionen, inden du bruger poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Rezeiky hotel and camp Luxor?

    Hvis du har spørgsmål om Rezeiky hotel and camp Luxor og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +20 120 077 5549.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Rezeiky hotel and camp Luxor?

    Ja, Rezeiky hotel and camp Luxor har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Rezeiky hotel and camp Luxor?

    Tjek ud skal foregå før kl. 10:00. For at tjekke ind på Rezeiky hotel and camp Luxor, skal gæster regne med efter kl. 12:00 på dagen for deres planlagte ankomst.

  • Hvor meget koster det at bo på Rezeiky hotel and camp Luxor, Luxor?

    ET godt tilbud på Rezeiky hotel and camp Luxor lige nu er mellem 104 kr. og 145 kr. per nat. Priserne ændrer sig alt efter datoer og værelsestype, så tast dine ønsker ind i formlen ovenfor for at se de bedste tilbud lige nu.

  • Har Rezeiky hotel and camp Luxor vaskefaciliteter?

    Dette sted tilbyder vaskefaciliteter.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Rezeiky hotel and camp Luxor?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Rezeiky hotel and camp Luxor-reservation, hvis du overvejer at bo i august, hvor priserne typisk er lavest (79 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Rezeiky hotel and camp Luxor