Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown

Hotel
3 stjerner
ons. 5.8
-
tor. 6.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
1.166 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 29. juli 2026.
ons. 5.8
-
tor. 6.8
Opholdstype
Bookinglink
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 sovesofa
Queen-size-værelse, 1 sovesofa
Queen-size-værelse, 1 sovesofa
Queen-size-værelse, 1 sovesofa
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Executive-værelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, et døgnåbent fitnesscenter og en bar/lounge. Foruden gratis kontinental morgenmad tilbydes gæster gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter i...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 704 340 4000

Fordele og faciliteter på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Køkken

  • Vinglas
  • Opvaskemaskine
  • Mikroovn
  • Køkkenudstyr
  • Kogeplader
  • Brødrister
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Spiseområde
  • Køkken

Service og bekvemmelighed

  • Mødelokaler
  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Bad

  • Bruser
  • Ekstra badeværelse
  • Ekstra toilet
  • Badekar
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse
  • Walk-in-bad

Generelt

  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Sovesofa
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Byudsigt
  • Bagageopbevaring

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Handicapparkering
  • Ingen rygning

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Soveværelse

  • Vækkeur
  • Sovesofa
  • Garderobe eller skab

Restauranter

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Spisebord

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer

Parkering og transport

  • Opladning til elbiler
  • Parkering

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown har haft. Rejsende har lavet 388 anmeldelser af Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 29. juli 2026.
8,7
Meget god
388 verificerede bedømmelser
Fantastisk
255
Meget god
59
God
40
Okay
11
Rimelig
10
Middelmådig
6
Dårlig
7
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown

Find andre ejendomme i Charlotte, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown. Der er i alt 1.994 hoteller for rejsende i Charlotte. Prisdata blev senest opdateret den 29. juli 2026.

Udforsk Third Ward i Charlotte

Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown ligger på 404 South Mint Street i kvarteret Third Ward i Charlotte. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Beliggenhed: Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown, 404 South Mint Street

De mest populære seværdigheder

  • 400 South Tryon333 m
  • Bank of America Stadium374 m
  • 112 Tryon Plaza0.5 km
  • Charlotte Convention Center0.5 km
  • Bank of America Corporate Center0.7 km
  • Charlotte Center City0.7 km
  • NASCAR Hall of Fame0.9 km
  • Spectrum Center0.9 km
  • Little Sugar Creek Greenway1.8 km
  • Carolina Actors Studio Theatre3.8 km
  • Mint Museum RANDOLPH4.6 km
  • Bojangles' Coliseum5.5 km
  • Hvor langt er Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown fra Levine Center for the Arts?

    Du kan gå til Levine Center for the Arts når du bor på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown - du vil være omkring 0,4 km væk.

  • Er Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown tæt på Spectrum Center?

    Hvis du vil se Spectrum Center under dit ophold i Charlotte, er Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown kun 0,9 km væk.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 29. juli 2026.

  • Er priserne på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown sammenlignelige med 3-stjernede hoteller i Charlotte?

    I Charlotte ligger gennemsnitsprisen pr. nat 3-stjernede hoteller på 1.293 kr.. Den forventede pris pr. nat på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown ligger omkring 2.418 kr., hvilket er en pris, som er 86% billigere end byens gennemsnit. HotelsCombined anser Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown for at være et godt tilbud, hvis du gerne vil bo på et 3-stjernet hotel i Charlotte.

  • Hvor tæt er Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown på den nærmeste lufthavn, Charlotte Douglas Lufthavn?

    13,9 km væk ligger Charlotte Douglas Lufthavn, som er den lufthavn, der er tættest på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown. Det tager i gennemsnit 0 t. 10 min. at køre fra Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown is Charlotte Douglas Lufthavn. Det er en god idé at undersøge trafikken mellem hotellet og lufthavnen.

  • Er Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown kæledyrsvenligt?

    Gæster må gerne tage kæledyr med til Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown under deres ophold.

  • Hvor tæt er Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown på centrum af Charlotte?

    Centrum af Third Ward, Charlotte, ligger kun 0,2 km fra hoveddøren på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown. Du kan finde andre turister på steder som f.eks. The Harvey B. Gantt Center for African-American Arts + Culture, som du kan komme til fra Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown via forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown?

    Hvis du har spørgsmål om Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +1 704 340 4000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown?

    Ja, Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown?

    Ja. Du bør overveje at bo på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown, hvis det er vigtigt for dig at have direkte adgang til et fitnesscenter.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown?

    12:00 er tidspunktet for at tjekke ud på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.

  • Hvor meget koster det at bo på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown, Charlotte?

    Priserne på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 2.418 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 815 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown?

    Der er en restaurant på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown. Vær venlig at kontakte dem for at høre åbningstiderne. Til drinks på stedet, er der en bar tilgængelig.

  • Har Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown. Der er også strygejern (og strygebræt) på stedet.

  • Har Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown handicapvenlige værelser?

    Ja, Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown-reservation, hvis du overvejer at bo i februar, hvor priserne typisk er lavest (342 kr.).

  • I hvilket område af Charlotte ligger Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown?

    Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown ligger i Third Ward-området af Charlotte. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown ligger i forhold til resten af Charlotte.

  • Er der andre Residence Inn-hoteller i Charlotte?

    I alt er der 7 steder i Charlotte. Den mest populære Residence Inn-ejendom i Charlotte er Residence Inn by Marriott Charlotte City Center.

  • Hvor langt er Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown fra Levine Center for the Arts?

    Du kan gå til Levine Center for the Arts når du bor på Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown - du vil være omkring 0,4 km væk.

  • Er Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown tæt på Spectrum Center?

    Hvis du vil se Spectrum Center under dit ophold i Charlotte, er Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown kun 0,9 km væk.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Residence Inn by Marriott Charlotte Uptown