Hotel

Résidence Capitaine Paoli

2 stjerner
8,6
Enestående
baseret på 717 anmeldelser
717 verificerede bedømmelser
tor. 29.10
-
fre. 30.10
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for Résidence Capitaine Paoli
Udbyder for Résidence Capitaine Paoli
Udbyder for Résidence Capitaine Paoli
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Résidence Capitaine Paoli

tor. 29.10
-
fre. 30.10

Om Résidence Capitaine Paoli

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+33 1 40 03 03 24

Fordele og faciliteter på Résidence Capitaine Paoli

  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Døgnåben reception
  • Pengeskab
  • Aircondition
  • Elevator
  • Bagageopbevaring

Anmeldelser af Résidence Capitaine Paoli

8,6
Meget god
717 verificerede bedømmelser
Fantastisk
350
Meget god
194
God
115
Okay
28
Rimelig
23
Middelmådig
5
Dårlig
2
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Résidence Capitaine Paoli

Udforsk Canal Saint-Martin i Paris

Beliggenhed: Résidence Capitaine Paoli, 30 Rue Vicq D'azir

De mest populære seværdigheder

  • Centre Georges Pompidou2.2 km
  • Montmartre2.4 km
  • Opera Comique2.5 km
  • Paris City Centre2.6 km
  • Seinen2.9 km
  • Pariseroperaen3 km
  • Notre Dame3 km
  • Moulin Rouge3 km
  • Louvre3.1 km
  • Place de la Concorde3.8 km
  • Musée d'Orsay3.8 km
  • Pantheon3.8 km
  • Hvor langt er Résidence Capitaine Paoli fra Musee de Montmarte?

    Résidence Capitaine Paoli er i gåafstand(2,6 km) fra Musee de Montmarte, Paris.

  • Er Résidence Capitaine Paoli tæt på Bataclan?

    Distancen fra Résidence Capitaine Paoli til Bataclan er 1,4 km.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Résidence Capitaine Paoli

  • Hvor tæt er Résidence Capitaine Paoli på den nærmeste lufthavn, Paris Charles de Gaulle Lufthavn?

    Afstanden mellem den nærmeste lufthavn, Paris Charles de Gaulle Lufthavn, og Résidence Capitaine Paoli er 32,2 km, og den forventede køretid er ca. 0 t. 24 min.. Kørselstiden mellem de to steder kan variere afhængigt af tidspunktet på dagen og trafikforholdene i området.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Paris Charles de Gaulle Lufthavn til Résidence Capitaine Paoli?

    En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Paris Charles de Gaulle Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Hvor tæt er Résidence Capitaine Paoli på centrum af Paris?

    Centrum af Canal Saint-Martin, Paris, ligger kun 0,6 km fra hoveddøren på Résidence Capitaine Paoli. Du kan finde andre turister på steder som f.eks. Cité Internationale Universitaire de Paris, som du kan komme til fra Résidence Capitaine Paoli via forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Résidence Capitaine Paoli?

    Den bedste måde at kontakte Résidence Capitaine Paoli på er ved at ringe til +33 1 40 03 03 24.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Résidence Capitaine Paoli?

    Ja, Résidence Capitaine Paoli har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Résidence Capitaine Paoli?

    11:00 er tidspunktet for at tjekke ud på Résidence Capitaine Paoli. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Résidence Capitaine Paoli?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Résidence Capitaine Paoli-reservation, hvis du overvejer at bo i august, hvor priserne typisk er lavest (533 kr.).

  • I hvilket område af Paris ligger Résidence Capitaine Paoli?

    Résidence Capitaine Paoli ligger i Canal Saint-Martin-området af Paris. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Résidence Capitaine Paoli ligger i forhold til resten af Paris.

  • Hvor langt er Résidence Capitaine Paoli fra Musee de Montmarte?

    Résidence Capitaine Paoli er i gåafstand(2,6 km) fra Musee de Montmarte, Paris.

  • Er Résidence Capitaine Paoli tæt på Bataclan?

    Distancen fra Résidence Capitaine Paoli til Bataclan er 1,4 km.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Résidence Capitaine Paoli