Radisson Hotel Zurich Airport

Hotel
4 stjerner
ons. 5.8
-
tor. 6.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
654 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Radisson Hotel Zurich Airport

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Radisson Hotel Zurich Airport, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 29. juli 2026.
ons. 5.8
-
tor. 6.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, 2 ekstra store senge
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Radisson Hotel Zurich Airport

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Radisson Hotel Zurich Airport for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, et døgnåbent fitnesscenter og en bar/lounge. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer selvstændig parkering, et f...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+41 44 828 86 86

Fordele og faciliteter på Radisson Hotel Zurich Airport

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Radisson Hotel Zurich Airport, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Møde/banket-faciliteter

Tilgængelighed

  • Hele enheden ligger i stueetagen
  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Allergivenlig
  • Allergivenlig pude
  • Ingen rygning
  • Lav badeværelsesvask
  • Lav vask
  • Fjerfri pude
  • Rygeområde
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Tilpasset bad
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Generelt

  • Familieværelser
  • Træ- eller parketgulv
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Bagageopbevaring
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Flise-/marmorgulv

Bad

  • Højt toilet
  • Hårtørrer
  • Eget badeværelse
  • Hævet toilet
  • Bruser
  • Badehætte
  • Toilet
  • Toiletpapir

Restauranter

  • Elkedel
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Keddel
  • Automat til drikkevarer
  • Spiseområde

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Parkering og transport

  • Parkering
  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)
  • Opladning til elbiler

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Cykeludlejning
  • Cykling
  • Shopping

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer

Udendørs

  • Have

Anmeldelser af Radisson Hotel Zurich Airport

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Radisson Hotel Zurich Airport har haft. Rejsende har lavet 6.127 anmeldelser af Radisson Hotel Zurich Airport til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 29. juli 2026.
7,8
God
6127 verificerede bedømmelser
Fantastisk
2196
Meget god
1383
God
1072
Okay
445
Rimelig
458
Middelmådig
215
Dårlig
358
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

6.0
Okay
Shazia, sep. 2024
Vi rejste fra Italien for at besøge Schweiz og tog til Lindt-fabrikken. Det var en smuk, naturskøn køretur. Jeg ville foretrække et separat badeværelse, men toilettet var separat, men bruseren var på værelset, hvilket jeg fandt lidt mærkeligt.
6.0
Okay
Anonym, aug. 2023
Radisson Airport Zürich ist ein Motel ligger i Rümlang und entfernt vom Lufthavn. Dieses Motel hat nichts mit dem Radisson Blue am Airport zu tun. Wir haben leider das falsche gebucht und mussten mit dem Shuttle hin und her fahren. Nicht das Gleiche!

Hoteller, der ligner Radisson Hotel Zurich Airport

Find andre ejendomme i Rümlang, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Radisson Hotel Zurich Airport. Der er i alt 6 hoteller for rejsende i Rümlang. Prisdata blev senest opdateret den 29. juli 2026.

Udforsk Rümlang

Radisson Hotel Zurich Airport ligger på Flughofstrasse 75 i kvarteret i Rümlang. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Beliggenhed: Radisson Hotel Zurich Airport, Flughofstrasse 75

De mest populære seværdigheder

  • Tolba Factory Conference Centre1.4 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Radisson Hotel Zurich Airport

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Radisson Hotel Zurich Airport. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 29. juli 2026.

  • Hvor tæt er Radisson Hotel Zurich Airport på den nærmeste lufthavn, Zürich Lufthavn?

    2,3 km væk ligger Zürich Lufthavn, som er den lufthavn, der er tættest på Radisson Hotel Zurich Airport. Det tager i gennemsnit 0 t. 01 min. at køre fra Radisson Hotel Zurich Airport is Zürich Lufthavn. Det er en god idé at undersøge trafikken mellem hotellet og lufthavnen.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Zürich Lufthavn til Radisson Hotel Zurich Airport?

    Hvis du vil have mest muligt frihed på turen til Rümlang, kan du overveje at leje en bil for omkring 347 kr./dag og parkere den på Radisson Hotel Zurich Airport, hvor der er parkeringspladser til hotellets gæster. At tage en taxa eller sammenkørselsservice fra den nærmeste lufthavn, Zürich Lufthavn, til dit hotel er ofte den billigste transportløsning.

  • Er Radisson Hotel Zurich Airport kæledyrsvenligt?

    Radisson Hotel Zurich Airport byder de fleste huskæledyr velkommen.

  • Hvad er telefonnummeret til Radisson Hotel Zurich Airport?

    Hvis du har spørgsmål eller tvivl om opholdet, kan du ringe til +41 44 828 86 86 for at tale med en fra receptionen på Radisson Hotel Zurich Airport.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Radisson Hotel Zurich Airport?

    Ja, Radisson Hotel Zurich Airport har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Radisson Hotel Zurich Airport?

    12:00 er tidspunktet for at tjekke ud på Radisson Hotel Zurich Airport. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.

  • Hvor meget koster det at bo på Radisson Hotel Zurich Airport, Rümlang?

    Normalt er Radisson Hotel Zurich Airport værelsespriser omkring 1.050 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 506 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Er der en restaurant på Radisson Hotel Zurich Airport?

    Ja, man kan bestille mad fra Radisson Hotel Zurich Airport restauranten. Åbningstiderne kan variere. De har også barservice til drinks.

  • Har Radisson Hotel Zurich Airport vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Radisson Hotel Zurich Airport. Der er også strygejern (og strygebræt) på stedet.

  • Har Radisson Hotel Zurich Airport handicapvenlige værelser?

    Ja, Radisson Hotel Zurich Airport tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Radisson Hotel Zurich Airport?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Radisson Hotel Zurich Airport-reservation, hvis du overvejer at bo i december, hvor priserne typisk er lavest (930 kr.).

  • Er der andre Radisson-hoteller i Rümlang?

    I alt er der 1 sted i Rümlang. Den mest populære Radisson-ejendom i Rümlang er Radisson Hotel Zurich Airport.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Radisson Hotel Zurich Airport?

    Overvej at tjekke ind på Radisson Hotel Zurich Airport om torsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 941 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Radisson Hotel Zurich Airport