Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo

Hotel
4 stjerner
tor. 24.9
-
fre. 25.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
821 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo

tor. 24.9
-
fre. 25.9
Opholdstype
Bookinglink
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, 1 stor seng
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 2 x to enkeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Om Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo

Overnatningsstedet er røgfrit og har 3 restauranter, en indendørs pool og 2 barer/lounger. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer et fitnesscenter, en sauna og en ...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+47 2205 8000

Fordele og faciliteter på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo

  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Parkeringsservice
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder

Anmeldelser af Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo

8,3
Meget god
12845 verificerede bedømmelser
Fantastisk
6465
Meget god
2734
God
1681
Okay
719
Rimelig
561
Middelmådig
277
Dårlig
408
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

10
Fantastisk
Terry, jan. 2026
God beliggenhed, gratis opgradering, mange tak
8.0
Meget god
Anonym, jul. 2025
Godt. Personalet er meget professionelt og venligt.
10
Fantastisk
Vijay, jul. 2025
Fremragende beliggenhed og værelset var perfekt

Hoteller, der ligner Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo

Udforsk Sentrum i Oslo

Beliggenhed: Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo, Sonja Henies Plass 3

De mest populære seværdigheder

  • Oslo Spektrum79 m
  • Oslo domkirke0.5 km
  • Operahuset0.6 km
  • Oslo City Centre0.7 km
  • Karl Johans port0.9 km
  • Storting0.9 km
  • Christiania Theatre1.1 km
  • Akershus Fortress1.2 km
  • Nationaltheatret1.2 km
  • Oslo rådhus1.2 km
  • Aker Brygge1.7 km
  • Bislett stadion1.9 km
  • Hvor langt er Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo fra Oslo Spektrum?

    Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo er et godt sted at bo, hvis du vil se Oslo Spektrum. det er 0,1 km væk.

  • Er Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo tæt på Bislett stadion?

    Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo er et godt valg, hvis du vil besøge Bislett stadion, som er 1,9 km væk.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo

  • Er priserne på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Oslo?

    Gennemsnitsprisen for en nat på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo er 26% lavere end gennemsnittet i Oslo for hoteller med en lignende vurdering på 4 stjerner. Prisen pr. nat på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo er normalt 1.679 kr., hvilket anses for at være et godt tilbud for et hotelværelse i god kvalitet i Oslo.

  • Er der en pool på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo?*

    Ja. Brugere af HotelsCombined, der rejser til Oslo, leder ofte efter hoteller med pool. De feste hoteller har åbningstider på poolen, så sørg for at spørge ind til regler og retningslinjer for brug af poolen i receptionen på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo.

  • Hvor tæt er Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo på centrum af Oslo?

    Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo ligger 0,7 km fra centrum af Gamle Oslo, Oslo. Overvej en tur til Ullevaal Stadion, enn populær seværdighed, som du kan komme til fra Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo med forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo?

    Du kan kontakte receptionen på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo på +47 2205 8000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo?

    Ja, Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo?

    Ja, Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo har fitnesscenter, som kan benyttes af gæsterne under deres ophold.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo er kl. 12:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 15:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo, Oslo?

    821 kr. per nat er det bedste pris senest fundet for et værelse på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo, med gennemsnitlige tilbud på omkring 1.679 kr. per nat. ETast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se tilgængelige priser.

  • Er der en restaurant på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo?

    Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo har en restaurant. hotel har også en bar.

  • Har Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo vaskefaciliteter?

    Der er vaskefaciliteter på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo som kan benyttes af gæsterne. Er der også strygejern og strygebræt på stedet.

  • Har Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo handicapvenlige værelser?

    Ja, Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (1.018 kr.).

  • I hvilket område af Oslo ligger Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo?

    Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo ligger i Sentrum-området af Oslo. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo ligger i forhold til resten af Oslo.

  • Er der andre Radisson Blu-hoteller i Oslo?

    I alt er der 4 steder i Oslo. Den mest populære Radisson Blu-ejendom i Oslo er Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo?

    Overvej at tjekke ind på Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo om onsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 996 kr.).

  • Hvor langt er Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo fra Oslo Spektrum?

    Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo er et godt sted at bo, hvis du vil se Oslo Spektrum. det er 0,1 km væk.

  • Er Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo tæt på Bislett stadion?

    Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo er et godt valg, hvis du vil besøge Bislett stadion, som er 1,9 km væk.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Radisson Blu Plaza Hotel, Oslo