Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station

Kro
2 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
297 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, 1 stor seng
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, 1 stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 1 stor seng
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet har en udendørs pool, et fitnesscenter og et døgnåbent forretningscenter. Foruden gratis morgenmadsbuffet tilbydes gæster gratis Wi-Fi på fællesarealer og gratis selvstændig parkeri...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 904 264 4466

Fordele og faciliteter på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Gratis wi-fi
  • Eget badeværelse
  • Kaffemaskine
  • Aircondition
  • Fladskærms-tv
  • Kontor og konference
  • Møde/banket-faciliteter
  • Internet
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Tilgængelighed

  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Handicapparkering
  • Lav vask
  • Fjerfri pude
  • Toilet med støttehåndtag
  • Rygeområde

Service og bekvemmelighed

  • Mødelokaler
  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Adgang med nøgle
  • Adgang med nøglekort
  • Døgnåben reception

Bad

  • Bruser
  • Badekar
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse
  • Walk-in-bad

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Restauranter

  • Mikroovn
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Kaffemaskine

Generelt

  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe

Parkering og transport

  • Opladning til elbiler
  • Gratis parkering
  • Privat parking

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv

Sundhed og sikkerhed

  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen

Pool og spa

  • Spa
  • Udendørspool

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygejern og strygebræt

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Udendørs

  • Liggestole

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station har haft. Rejsende har lavet 207 anmeldelser af Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
6,5
Okay
207 verificerede bedømmelser
Fantastisk
75
Meget god
13
God
24
Okay
12
Rimelig
13
Middelmådig
9
Dårlig
61
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station

Find andre ejendomme i Jacksonville, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station. Der er i alt 1.418 hoteller for rejsende i Jacksonville. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Westside i Jacksonville

Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station ligger på 4580 Collins Road i kvarteret Westside i Jacksonville. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station, 4580 Collins Road

De mest populære seværdigheder

  • Alexander Brest Planetarium14.7 km
  • Riverplace Tower14.9 km
  • Times-Union Center for the Performing Arts15.3 km
  • Prime F. Osborn III Convention Center15.4 km
  • Jacksonville Landing15.4 km
  • Metropolitan Park15.6 km
  • Jacksonville Transportation Authority15.7 km
  • Jacksonville Museum of Modern Art15.9 km
  • Jacksonville Public Library15.9 km
  • Deerwood Country Club16 km
  • EverBank Field16 km
  • St. Johns Town Center18.9 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Hvor tæt er Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station på den nærmeste lufthavn, Jacksonville Intl Lufthavn?

    Der er en afstand på 53,6 km mellem Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station og den nærmeste lufthavn, Jacksonville Intl Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 41 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Er Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station kæledyrsvenligt?

    Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station byder de fleste huskæledyr velkommen.

  • Er der en pool på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station?*

    Ja. Mange, der tager til Jacksonville, leder efter et hotel med pool. Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station har en pool på stedet, som hotelgæsterne kan bruge, men du bør vide, at hoteller normalt har regler angående brug af poolen.

  • Hvor tæt er Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station på centrum af Jacksonville?

    Centrum af Ortega Hills, Jacksonville, ligger kun 1,5 km fra hoveddøren på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station. Du kan finde andre turister på steder som f.eks. Veterans Memorial Arena, som du kan komme til fra Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station via forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station?

    Du kan kontakte receptionen på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station på +1 904 264 4466.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station?

    Ja, Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station?

    Ja, der er et fitnesscenter, som er tilgængeligt for gæsterne på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station?

    Tjek ud skal foregå før kl. 11:00. For at tjekke ind på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station, skal gæster regne med efter kl. 15:00 på dagen for deres planlagte ankomst.

  • Hvor meget koster det at bo på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station, Jacksonville?

    I gennemsnit har gæster betalt 458 kr. per nat for at bo på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station. Nogle brugere har fundet priser helt ned til 303 kr. per nat. Tast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se de tilgængelige priser for dit ophold.

  • Har Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station vaskefaciliteter?

    Der er vaskefaciliteter på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station som kan benyttes af gæsterne. Gæster kan også bruge strygefaciliteter.

  • Har Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station handicapvenlige værelser?

    Ja, Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station-reservation, hvis du overvejer at bo i juni, hvor priserne typisk er lavest (361 kr.).

  • I hvilket område af Jacksonville ligger Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station?

    Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station ligger i Westside-området af Jacksonville. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station ligger i forhold til resten af Jacksonville.

  • Er der andre Quality-hoteller i Jacksonville?

    I alt er der 4 steder i Jacksonville. Den mest populære Quality-ejendom i Jacksonville er Quality Inn & Suites Jacksonville-Baymeadows.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Quality Inn Jacksonville - Orange Park near Naval Air Station