Phi Phi Nice Beach Hotel Hip

Hotel
3 stjerner
tor. 24.9
-
fre. 25.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
133 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Phi Phi Nice Beach Hotel Hip

tor. 24.9
-
fre. 25.9
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 dobbeltseng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 2 x to enkeltsenge
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Om Phi Phi Nice Beach Hotel Hip

Phi Phi Nice Beach Hotel Hip leverer fejlfri service og alle nødvendige faciliteter til besøgende.Gratis internetadgang er tilgængelig i boligen for at sikre, at du forbliver forbundet under dit besøg...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+66 984 693 926

Fordele og faciliteter på Phi Phi Nice Beach Hotel Hip

  • Privat strand
  • Roomservice
  • Lufthavnsbus
  • Wi-fi
  • Tøjvask
  • Vaskeri
  • Hurtig check-out
  • Pengeautomat
  • Babysitning eller børnepasning
  • Døgnåben reception

Anmeldelser af Phi Phi Nice Beach Hotel Hip

6,8
Okay
1793 verificerede bedømmelser
Fantastisk
389
Meget god
235
God
314
Okay
214
Rimelig
241
Middelmådig
144
Dårlig
256
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Phi Phi Nice Beach Hotel Hip

Udforsk Ko Phi Phi

Beliggenhed: Phi Phi Nice Beach Hotel Hip, 17 Moo 7

De mest populære seværdigheder

  • Ko Phi Phi Pier0.6 km
  • Tonsai Cliffs1 km
  • Wang Long Cave1 km
  • Ton Sai Bay1.4 km
  • Monkey Beach1.5 km
  • Phi Phi Viewpoint1.8 km
  • Long Beach2.3 km
  • Loh Bagao Beach2.9 km
  • Laem Tong Beach4.7 km
  • Viking Cave5 km
  • Pileh Lagoon6 km
  • Maya Bay6.6 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Phi Phi Nice Beach Hotel Hip

  • Er priserne på Phi Phi Nice Beach Hotel Hip sammenlignelige med 3-stjernede hoteller i Ko Phi Phi?

    Phi Phi Nice Beach Hotel Hip koster generelt mindre end den gennemsnitlige pris for 3-stjernede hoteller i Ko Phi Phi. I gennemsnit kan du forvente at betale 441 kr. pr. nat i Ko Phi Phi. Phi Phi Nice Beach Hotel Hip ligger på 642 kr. pr. nat, hvilket er 45% billigere end den gennemsnitlige pris i Ko Phi Phi.

  • Hvad er telefonnummeret til Phi Phi Nice Beach Hotel Hip?

    Hvis du har spørgsmål om Phi Phi Nice Beach Hotel Hip og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +66 984 693 926.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Phi Phi Nice Beach Hotel Hip?

    Ja, Phi Phi Nice Beach Hotel Hip har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Phi Phi Nice Beach Hotel Hip?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Phi Phi Nice Beach Hotel Hip er kl. 11:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 14:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Phi Phi Nice Beach Hotel Hip, Ko Phi Phi?

    615 kr. per nat er det bedste pris senest fundet for et værelse på Phi Phi Nice Beach Hotel Hip, med gennemsnitlige tilbud på omkring 642 kr. per nat. ETast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se tilgængelige priser.

  • Har Phi Phi Nice Beach Hotel Hip vaskefaciliteter?

    Dette sted tilbyder vaskefaciliteter.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Phi Phi Nice Beach Hotel Hip?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Phi Phi Nice Beach Hotel Hip-reservation, hvis du overvejer at bo i september, hvor priserne typisk er lavest (311 kr.).

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Phi Phi Nice Beach Hotel Hip?

    Overvej at tjekke ind på Phi Phi Nice Beach Hotel Hip om tirsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 264 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Phi Phi Nice Beach Hotel Hip