Park Hyatt Toronto

Hotel
5 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
1.817 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Park Hyatt Toronto

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Park Hyatt Toronto, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, 1 ekstra stor seng
Dobbeltværelse, 2 store senge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Park Hyatt Toronto

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Park Hyatt Toronto for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Overnatningsstedet har en spa med fuld service, en restaurant og et døgnåbent fitnesscenter. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en bar/lounge, en tagterrasse o...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 416 925 1234

Fordele og faciliteter på Park Hyatt Toronto

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Park Hyatt Toronto, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Parkeringsservice
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv

Service og bekvemmelighed

  • Mødelokaler
  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Allergivenlig
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Rygeområde

Restauranter

  • Minibar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger

Generelt

  • Familieværelser
  • Hjemmesko
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Telefon
  • Forhæng
  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Pengeskab

Pool og spa

  • Massage
  • Spa
  • Boblebad
  • Sauna
  • Dampbad

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt
  • Buksepresse

Bad

  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Cykeludlejning
  • Skønhedssalon
  • Shopping

Parkering og transport

  • Parkering
  • Parkeringsservice
  • Privat parking

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Soveværelse

  • Vækkeur
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Park Hyatt Toronto

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Park Hyatt Toronto har haft. Rejsende har lavet 108 anmeldelser af Park Hyatt Toronto til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
8,7
Meget god
108 verificerede bedømmelser
Fantastisk
80
Meget god
15
God
5
Okay
1
Rimelig
3
Middelmådig
0
Dårlig
4
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

10
Fantastisk
Doug, aug. 2024
Beliggenheden er fantastisk - i gåafstand fra tonsvis af restauranter og museet. Hotellet er smukt og pletfrit. Men det, der gør Park Hyatt Toronto fantastisk, er deres personale. Hver eneste interaktion under hele opholdet var utrolig professionel, engagerende og behagelig. Der er en grund til, at det er et femstjernet hotel.

Hoteller, der ligner Park Hyatt Toronto

Find andre ejendomme i Toronto, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Park Hyatt Toronto. Der er i alt 3.843 hoteller for rejsende i Toronto. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Udforsk Midtown i Toronto

Park Hyatt Toronto ligger på 4 Avenue Road i kvarteret Midtown i Toronto. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Beliggenhed: Park Hyatt Toronto, 4 Avenue Road

De mest populære seværdigheder

  • يوركفيل226 m
  • جامعة تورنتو0.7 km
  • ميدان يونغ - دوندس1.9 km
  • Toronto City Hall2 km
  • مركز تورنتو ايتين2 km
  • Four Seasons Centre2.2 km
  • Queen Street West2.2 km
  • Toronto-Dominion Center2.7 km
  • هوكي قاعة المشاهير2.8 km
  • CN Tower3 km
  • مركز مترو تورونتو كونفينشن3 km
  • Rogers Centre3.1 km
  • Hvor langt er Park Hyatt Toronto fra Scotiabank Arena?

    Park Hyatt Toronto er et godt sted at bo, hvis du vil se Scotiabank Arena. det er 3,1 km væk.

  • Er Park Hyatt Toronto tæt på CAA Ed Mirvish Theatre?

    2 km - hvilket placerer CAA Ed Mirvish Theatre en fornuftig gåtur eller kort køre/taxatur fra Park Hyatt Toronto.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Park Hyatt Toronto

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Park Hyatt Toronto. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Er priserne på Park Hyatt Toronto sammenlignelige med 5-stjernede hoteller i Toronto?

    Gennemsnitsprisen for en nat på Park Hyatt Toronto er 8% lavere end gennemsnittet i Toronto for hoteller med en lignende vurdering på 5 stjerner. Prisen pr. nat på Park Hyatt Toronto er normalt 3.820 kr., hvilket anses for at være et godt tilbud for et hotelværelse i god kvalitet i Toronto.

  • Hvor tæt er Park Hyatt Toronto på den nærmeste lufthavn, Toronto Pearson Lufthavn?

    Afstanden mellem den nærmeste lufthavn, Toronto Pearson Lufthavn, og Park Hyatt Toronto er 29 km, og den forventede køretid er ca. 0 t. 22 min.. Kørselstiden mellem de to steder kan variere afhængigt af tidspunktet på dagen og trafikforholdene i området.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Toronto Pearson Lufthavn til Park Hyatt Toronto?

    At kommer fra Toronto Pearson Lufthavn til Park Hyatt Toronto kan være så nemt som at leje en bil i lufthavnen for omkring 183 kr./dag i gennemsnit i Toronto. Heldigvis har Park Hyatt Toronto parkering på stedet for de gæster, som vælger denne form for transport. At tage en taxa eller sammenkørselsservice fra den nærmeste lufthavn, Toronto Pearson Lufthavn, til dit hotel er ofte den billigste transportløsning.

  • Er Park Hyatt Toronto kæledyrsvenligt?

    Park Hyatt Toronto byder de fleste huskæledyr velkommen.

  • Hvor tæt er Park Hyatt Toronto på centrum af Toronto?

    Park Hyatt Toronto ligger 0,7 km fra centrum af The Annex, Toronto. Overvej en tur til Rogers Stadium, enn populær seværdighed, som du kan komme til fra Park Hyatt Toronto med forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Park Hyatt Toronto?

    Hvis du har spørgsmål om Park Hyatt Toronto og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +1 416 925 1234.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Park Hyatt Toronto?

    Ja, Park Hyatt Toronto har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Park Hyatt Toronto?

    Ja, der er et fitnesscenter, som er tilgængeligt for gæsterne på Park Hyatt Toronto.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Park Hyatt Toronto?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Park Hyatt Toronto er kl. 12:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 15:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Park Hyatt Toronto, Toronto?

    Normalt er Park Hyatt Toronto værelsespriser omkring 3.820 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 161 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Er der en restaurant på Park Hyatt Toronto?

    Ja, man kan bestille mad fra Park Hyatt Toronto restauranten. Åbningstiderne kan variere. En bar er også tilgængelig på stedet.

  • Har Park Hyatt Toronto vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Park Hyatt Toronto. Gæster har også adgang til strygejern og strygebræt under deres ophold - enten på værelset, eller ved henvendelse til receptionen.

  • Har Park Hyatt Toronto handicapvenlige værelser?

    Ja, Park Hyatt Toronto tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Park Hyatt Toronto?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Park Hyatt Toronto-reservation, hvis du overvejer at bo i februar, hvor priserne typisk er lavest (879 kr.).

  • I hvilket område af Toronto ligger Park Hyatt Toronto?

    Park Hyatt Toronto ligger i Midtown-området af Toronto. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Park Hyatt Toronto ligger i forhold til resten af Toronto.

  • Er der andre Park Hyatt-hoteller i Toronto?

    I alt er der 1 sted i Toronto. Den mest populære Park Hyatt-ejendom i Toronto er Park Hyatt Toronto.

  • Hvor langt er Park Hyatt Toronto fra Scotiabank Arena?

    Park Hyatt Toronto er et godt sted at bo, hvis du vil se Scotiabank Arena. det er 3,1 km væk.

  • Er Park Hyatt Toronto tæt på CAA Ed Mirvish Theatre?

    2 km - hvilket placerer CAA Ed Mirvish Theatre en fornuftig gåtur eller kort køre/taxatur fra Park Hyatt Toronto.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Park Hyatt Toronto