Ottawa Plaza Inn Downtown

Hotel
2 stjerner
lør. 11.7
-
søn. 12.7
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for Ottawa Plaza Inn Downtown
Udbyder for Ottawa Plaza Inn Downtown
Udbyder for Ottawa Plaza Inn Downtown
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Ottawa Plaza Inn Downtown

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Ottawa Plaza Inn Downtown, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 4. juli 2026.
lør. 11.7
-
søn. 12.7

Om Ottawa Plaza Inn Downtown

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Ottawa Plaza Inn Downtown for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 4. juli 2026.

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 613 746 4641

Fordele og faciliteter på Ottawa Plaza Inn Downtown

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Ottawa Plaza Inn Downtown, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Gratis wi-fi
  • Vaskeri
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Valutaveksling
  • Handicapvenligt
  • Mikroovn
  • Køleskab
  • Aircondition
  • Tekøkken

Køkken

  • Mikroovn
  • Køleskab
  • Tekøkken

Service og bekvemmelighed

  • Valutaveksling
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Tilgængelighed

  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Handicapvenligt

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Aircondition

Vaskeri

  • Vaskeri

Generelt

  • Bagageopbevaring

Anmeldelser af Ottawa Plaza Inn Downtown

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Ottawa Plaza Inn Downtown har haft. Rejsende har lavet 97 anmeldelser af Ottawa Plaza Inn Downtown til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 4. juli 2026.
4,0
Middelmådig
97 verificerede bedømmelser
Fantastisk
0
Meget god
0
God
6
Okay
3
Rimelig
11
Middelmådig
20
Dårlig
57
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Ottawa Plaza Inn Downtown

Find andre ejendomme i Ottawa, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Ottawa Plaza Inn Downtown. Der er i alt 510 hoteller for rejsende i Ottawa. Prisdata blev senest opdateret den 4. juli 2026.

Udforsk Ottawa

Ottawa Plaza Inn Downtown ligger på 112 Montreal Road i kvarteret i Ottawa. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 4. juli 2026.
Beliggenhed: Ottawa Plaza Inn Downtown, 112 Montreal Road

De mest populære seværdigheder

  • University of Ottawa1.8 km
  • Rideau Hall1.9 km
  • Shaw Centre2.2 km
  • Embassy of the United States2.3 km
  • National War Memorial2.5 km
  • National Gallery of Canada2.5 km
  • Royal Canadian Mint2.6 km
  • Peace Tower2.8 km
  • Parliament Hill2.8 km
  • Library Of Parliament2.8 km
  • Downtown Ottawa3 km
  • Canada Aviation and Space Museum3.2 km
  • Hvor langt er Ottawa Plaza Inn Downtown fra Ottawa Art Gallery?

    Du kan gå til Ottawa Art Gallery når du bor på Ottawa Plaza Inn Downtown - du vil være omkring 2,2 km væk.

  • Er Ottawa Plaza Inn Downtown tæt på Library Of Parliament?

    Hvis du vil se Library Of Parliament under dit ophold i Ottawa, er Ottawa Plaza Inn Downtown kun 2,8 km væk.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Ottawa Plaza Inn Downtown

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Ottawa Plaza Inn Downtown. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 4. juli 2026.
  • Hvor tæt er Ottawa Plaza Inn Downtown på den nærmeste lufthavn, Ottawa Intl Lufthavn?

    Der er en afstand på 19,9 km mellem Ottawa Plaza Inn Downtown og den nærmeste lufthavn, Ottawa Intl Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 15 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Hvor tæt er Ottawa Plaza Inn Downtown på centrum af Ottawa?

    Ottawa Plaza Inn Downtown ligger 1,3 km fra centrum af Sandy Hill, Ottawa. Overvej en tur til Nepean Sportsplex, enn populær seværdighed, som du kan komme til fra Ottawa Plaza Inn Downtown med forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Ottawa Plaza Inn Downtown?

    Du kan kontakte receptionen på Ottawa Plaza Inn Downtown på +1 613 746 4641.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Ottawa Plaza Inn Downtown?

    Ja, Ottawa Plaza Inn Downtown har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Ottawa Plaza Inn Downtown?

    Ottawa Plaza Inn Downtown tjek ud er kl. 12:00, men sen udtjekning kan dog arrangeres på forhånd med hotelreceptionen.

  • Har Ottawa Plaza Inn Downtown vaskefaciliteter?

    Dette sted tilbyder vaskefaciliteter.

  • Har Ottawa Plaza Inn Downtown handicapvenlige værelser?

    Ja, Ottawa Plaza Inn Downtown tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Ottawa Plaza Inn Downtown?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Ottawa Plaza Inn Downtown-reservation, hvis du overvejer at bo i marts, hvor priserne typisk er lavest (359 kr.).

  • Hvor langt er Ottawa Plaza Inn Downtown fra Ottawa Art Gallery?

    Du kan gå til Ottawa Art Gallery når du bor på Ottawa Plaza Inn Downtown - du vil være omkring 2,2 km væk.

  • Er Ottawa Plaza Inn Downtown tæt på Library Of Parliament?

    Hvis du vil se Library Of Parliament under dit ophold i Ottawa, er Ottawa Plaza Inn Downtown kun 2,8 km væk.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Ottawa Plaza Inn Downtown