Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality

Hotel
4 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
667 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 2 x to enkeltsenge
King-size-værelse, 2 x to enkeltsenge
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 2 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 2 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en indendørs pool, en udendørs pool og en restaurant. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer et døgnåbent fitnesscenter, en sa...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+65 6664 0333

Fordele og faciliteter på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Café
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Generelt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Vaskeri
  • Røgalarmer
  • Indendørs pool
  • Udendørspool
  • Ingen rygning
  • Restaurant
  • Parkering
  • Hårtørrer
  • Aircondition
  • Døgnåben reception
  • Sauna
  • Rygeområde
  • Bagageopbevaring
  • Handicapvenligt
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Elevator
  • Minibar
  • Strygejern og strygebræt
  • Tilgængelig med elevator
  • Adapter
  • Vækkeur
  • Badekar
  • Bodyshampoo
  • Byudsigt
  • Kaffemaskine
  • Skrivebord
  • Elkedel
  • Tilgang til executive-lounge
  • Brandslukkere
  • Fladskærms-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Infinity pool
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Adgang med nøglekort
  • Buksepresse
  • Pooltildækning
  • Pool-håndklæder
  • Pool med udsigt
  • Eget badeværelse
  • Privat pool
  • Sikkerhedsboks
  • Shampoo
  • Bruser
  • Badehætte
  • Hjemmesko
  • Stikkontakt nær sengen
  • Telefon
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Toilet med støttehåndtag
  • Tandbørste
  • Fjernsyn
  • Walk-in-bad
  • Garderobe eller skab
  • Strygetjeneste
  • Morgenkåbe
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Café
  • Pengeskab
  • Lettilgængeligt bad

Aktiviteter

  • Fitnesscenter
  • Fitnesscenter

Tjenester

  • Portner
  • Valutaveksling
  • Tøjvask
  • Møde/banket-faciliteter
  • Vækning
  • Adgang med nøgle
  • Daglig rengøring
  • Fax/kopimaskine
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Mødelokaler
Vis alle 77 faciliteter

Anmeldelser af Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality har haft. Rejsende har lavet 3.699 anmeldelser af Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
8,4
Meget god3.699 verificerede bedømmelser
Ingen anmeldelser. Prøv at fjerne et filter, ændre din søgning eller rydde alle for at få vist anmeldelser.

Hoteller, der ligner Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality

Find andre ejendomme i Singapore, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality. Der er i alt 1.073 hoteller for rejsende i Singapore. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Novena i Singapore

Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality ligger på 8 Sinaran Drive i kvarteret Novena i Singapore. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udlejningsbiler

117 kr. dagligt gennemsnit

Nærmeste lufthavne

  • Hvor langt er Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality fra Fort Canning Park?

    Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality er i gåafstand(2,9 km) fra Fort Canning Park, Singapore.

  • Er Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality tæt på Masjid Sultan?

    Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality er et godt valg, hvis du vil besøge Masjid Sultan, som er 2,6 km væk.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Er priserne på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Singapore?

    Gennemsnitsprisen for en nat på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality er 20% lavere end gennemsnittet i Singapore for hoteller med en lignende vurdering på 4 stjerner. Prisen pr. nat på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality er normalt 1.096 kr., hvilket anses for at være et godt tilbud for et hotelværelse i god kvalitet i Singapore.

  • Hvor tæt er Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality på den nærmeste lufthavn, Singapore Changi Lufthavn?

    Uden trafik tager den 26,7 km lange køretur mellem Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality og Singapore Changi Lufthavn (den nærmeste lufthavn) normalt kun omkring 0 t. 20 min.. Hvis du bor i et storbyområde, kan køretiden være længere på grund af meget trafik på vejene.

  • Er der en pool på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality?*

    Ja, Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality har en pool til hotellets gæster. Generelt er der faste åbningstider for pools på hoteller, så sørg for at tale med receptionen, inden du bruger poolen.

  • Hvor tæt er Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality på centrum af Singapore?

    Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality ligger 0,5 km fra centrum af Novena, Singapore. Overvej en tur til Universal Studios Singapore, enn populær seværdighed, som du kan komme til fra Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality med forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality?

    Du kan kontakte receptionen på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality på +65 6664 0333.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality?

    Ja, Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality?

    Ja. Du bør overveje at bo på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality, hvis det er vigtigt for dig at have direkte adgang til et fitnesscenter.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality er kl. 12:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 15:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality, Singapore?

    Priserne på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 1.096 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 568 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality?

    Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality har en restaurant.

  • Har Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality. Stedet har også strygejern og strygebræt tilgængelig til brug for deres gæster.

  • Har Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality handicapvenlige værelser?

    Ja, Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality-reservation, hvis du overvejer at bo i juni, hvor priserne typisk er lavest (907 kr.).

  • I hvilket område af Singapore ligger Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality?

    Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality ligger i Novena-området af Singapore. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality ligger i forhold til resten af Singapore.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality?

    Overvej at tjekke ind på Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality om søndag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 976 kr.).

  • Hvor langt er Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality fra Fort Canning Park?

    Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality er i gåafstand(2,9 km) fra Fort Canning Park, Singapore.

  • Er Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality tæt på Masjid Sultan?

    Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality er et godt valg, hvis du vil besøge Masjid Sultan, som er 2,6 km væk.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Oasia Hotel Novena, Singapore by Far East Hospitality