Minneapolis International Hostel

Hostel
1 stjerne
tor. 24.9
-
fre. 25.9
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for Minneapolis International Hostel
Udbyder for Minneapolis International Hostel
Udbyder for Minneapolis International Hostel
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Minneapolis International Hostel

tor. 24.9
-
fre. 25.9

Om Minneapolis International Hostel

Værd at vide

Tidspunkt for check-in13:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 612 522 5000

Fordele og faciliteter på Minneapolis International Hostel

  • Gratis wi-fi

Anmeldelser af Minneapolis International Hostel

6,5
Okay
44 verificerede bedømmelser
Fantastisk
9
Meget god
4
God
11
Okay
2
Rimelig
6
Middelmådig
2
Dårlig
10
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Minneapolis International Hostel

Udforsk Whittier i Minneapolis

Beliggenhed: Minneapolis International Hostel, 2400 Stevens Avenue South

De mest populære seværdigheder

  • Minneapolis Institute of Arts97 m
  • Minneapolis Convention Center1.2 km
  • Walker Art Center1.4 km
  • Minnesota Orchestra Hall1.5 km
  • Foshay Tower1.7 km
  • Vikings Stadium2.1 km
  • Marriott Hotel City Center2.1 km
  • Minneapolis City Centre2.1 km
  • Minneapolis City Hall2.2 km
  • Hubert H. Humphrey Metrodome2.2 km
  • Target Center2.3 km
  • Target Field2.5 km
  • Hvor langt er Minneapolis International Hostel fra Malcolm Moos Health Sciences Tower?

    Minneapolis International Hostel er et godt sted at bo, hvis du vil se Malcolm Moos Health Sciences Tower. det er 3,8 km væk.

  • Er Minneapolis International Hostel tæt på US Bancorp Center?

    Gåafstand - der er 1,8 km mellem US Bancorp Center og Minneapolis International Hostel.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Minneapolis International Hostel

  • Hvor tæt er Minneapolis International Hostel på den nærmeste lufthavn, Minneapolis-Saint Paul Lufthavn?

    Blot 16,2 km mellem den nærmeste lufthavn, Minneapolis-Saint Paul Lufthavn, og Minneapolis International Hostel, så køreturen forventes at tage 0 t. 12 min.. Den anslåede kørselstid kan variere afhængigt af trafikforholdene i området. Det gælder især omkring storbyer.

  • Hvor tæt er Minneapolis International Hostel på centrum af Minneapolis?

    Centrum af Whittier, Minneapolis, ligger kun 0,4 km fra hoveddøren på Minneapolis International Hostel. Du kan finde andre turister på steder som f.eks. Old Main Augsburg College, som du kan komme til fra Minneapolis International Hostel via forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Minneapolis International Hostel?

    Hvis du har spørgsmål om Minneapolis International Hostel og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +1 612 522 5000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Minneapolis International Hostel?

    Ja, Minneapolis International Hostel har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Minneapolis International Hostel?

    11:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 13:00.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Minneapolis International Hostel?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Minneapolis International Hostel-reservation, hvis du overvejer at bo i februar, hvor priserne typisk er lavest (441 kr.).

  • I hvilket område af Minneapolis ligger Minneapolis International Hostel?

    Minneapolis International Hostel ligger i Whittier-området af Minneapolis. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Minneapolis International Hostel ligger i forhold til resten af Minneapolis.

  • Hvor langt er Minneapolis International Hostel fra Malcolm Moos Health Sciences Tower?

    Minneapolis International Hostel er et godt sted at bo, hvis du vil se Malcolm Moos Health Sciences Tower. det er 3,8 km væk.

  • Er Minneapolis International Hostel tæt på US Bancorp Center?

    Gåafstand - der er 1,8 km mellem US Bancorp Center og Minneapolis International Hostel.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Minneapolis International Hostel