Lindos View Hotel

Hotel
4 stjerner
ons. 5.8
-
tor. 6.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
805 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Lindos View Hotel

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Lindos View Hotel, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 29. juli 2026.
ons. 5.8
-
tor. 6.8
Superior-værelse, ukendt sengetype
899 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Queen-size-værelse, 1 stor seng
1.453 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Lindos View Hotel

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Lindos View Hotel for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Overnatningsstedet har 2 udendørs swimmingpools, en restaurant og en bar/lounge. Foruden gratis kontinental morgenmad tilbydes gæster gratis Wi-Fi på fællesarealer og gratis selvstændig parkering. And...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+30 224 403 1477
Licensnummer: 1476K014A0350500

Fordele og faciliteter på Lindos View Hotel

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Lindos View Hotel, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Bad

  • Bruser
  • Badehætte
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste
  • Eget badeværelse
  • Walk-in-bad

Restauranter

  • Elkedel
  • Snackbar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Køleskab

Generelt

  • Udsigt mod stille vej
  • Familieværelser
  • Haveudsigt
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Sovesofa
  • Flise-/marmorgulv
  • Bagageopbevaring

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Sikkerhedsboks
  • Adgang med nøgle
  • Adgang med nøglekort
  • Døgnåben reception

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Bibliotek
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Tilgængelighed

  • Hele enheden ligger i stueetagen
  • Handicapparkering
  • Ingen rygning
  • Øverste etager tilgængelige med trapper
  • Rygeområde

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Balkon
  • Have

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Aktiviteter

  • Adgang til strand
  • Bordtennis
  • Biliard

Pool

  • Udendørspool
  • Pool-håndklæder
  • Pool med udsigt

Parkering og transport

  • Gratis parkering
  • Privat parking

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder

Vaskeri

  • Vaskeri

Familievenligt

  • Børnepool

Anmeldelser af Lindos View Hotel

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Lindos View Hotel har haft. Rejsende har lavet 594 anmeldelser af Lindos View Hotel til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 29. juli 2026.
9,2
Fantastisk
594 verificerede bedømmelser
Fantastisk
430
Meget god
94
God
44
Okay
13
Rimelig
9
Middelmådig
1
Dårlig
3
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Lindos View Hotel

Find andre ejendomme i Lindos, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Lindos View Hotel. Der er i alt 378 hoteller for rejsende i Lindos. Prisdata blev senest opdateret den 29. juli 2026.

Udforsk Lindos

Lindos View Hotel ligger på Lindos i kvarteret i Lindos. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Beliggenhed: Lindos View Hotel, Lindos

De mest populære seværdigheder

  • Village of Lindos150 m
  • Amphitheatre290 m
  • The Church of the Panagia382 m
  • Tomb of Cleobulus0.4 km
  • Lindos Beach0.5 km
  • St Pauls Bay0.5 km
  • Acropolis of Lindos0.6 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Lindos View Hotel

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Lindos View Hotel. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 29. juli 2026.

  • Er der en pool på Lindos View Hotel?*

    Ja. Brugere af HotelsCombined, der rejser til Lindos, leder ofte efter hoteller med pool. De feste hoteller har åbningstider på poolen, så sørg for at spørge ind til regler og retningslinjer for brug af poolen i receptionen på Lindos View Hotel.

  • Hvad er telefonnummeret til Lindos View Hotel?

    Hvis du har spørgsmål eller tvivl om opholdet, kan du ringe til +30 224 403 1477 for at tale med en fra receptionen på Lindos View Hotel.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Lindos View Hotel?

    Ja, Lindos View Hotel har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Lindos View Hotel?

    Tjek ud skal foregå før kl. 11:00. For at tjekke ind på Lindos View Hotel, skal gæster regne med efter kl. 15:00 på dagen for deres planlagte ankomst.

  • Hvor meget koster det at bo på Lindos View Hotel, Lindos?

    Normalt er Lindos View Hotel værelsespriser omkring 1.447 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 587 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Er der en restaurant på Lindos View Hotel?

    Der er en restaurant på stedet. Kontakt Lindos View Hotel for åbningstider og sidste udkald. Hvis du er mere interesseret i at drikke end at spise, findes der også en bar.

  • Har Lindos View Hotel vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på Lindos View Hotel.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Lindos View Hotel?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Lindos View Hotel-reservation, hvis du overvejer at bo i april, hvor priserne typisk er lavest (1.281 kr.).

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Lindos View Hotel?

    Overvej at tjekke ind på Lindos View Hotel om søndag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 1.416 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Lindos View Hotel