Motel

Lake 45 Hotel

Vurderet til klasse 2
8,7
Enestående
baseret på 395 anmeldelser
395 verificerede bedømmelser
tor. 1.10
-
fre. 2.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
181 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Lake 45 Hotel

tor. 1.10
-
fre. 2.10
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Om Lake 45 Hotel

Overnatningsstedet er røgfrit og har en døgnåben reception, gratis selvstændig parkering og gratis Wi-Fi på fællesarealer.
Lake45 Hotel har 45 værelser med pengeskab og gratis mineralvand. Værelse...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in17:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+82 (0) 61 338 8000

Fordele og faciliteter på Lake 45 Hotel

  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Fladskærms-tv
  • Hårtørrer
  • Døgnåben reception
  • Køleskab
  • Aircondition
  • Opladning til elbiler
  • Privat parking

Generelt

  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Strygejern og strygebræt
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Hårtørrer
  • Handicapparkering
  • Hjemmesko
  • Keddel
  • Opladning til elbiler
  • Morgenkåbe
  • Elevator
  • Aircondition
  • Fladskærms-tv
  • Køleskab
  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring
  • Privat parking

Tjenester

  • Daglig rengøring
Vis alle 18 faciliteter

Anmeldelser af Lake 45 Hotel

8,7
Meget god395 verificerede bedømmelser
Ingen anmeldelser. Prøv at fjerne et filter, ændre din søgning eller rydde alle for at få vist anmeldelser.

Hoteller, der ligner Lake 45 Hotel

Udforsk Naju

Udlejningsbiler

Nærmeste lufthavne

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Lake 45 Hotel

  • Hvor tæt er Lake 45 Hotel på den nærmeste lufthavn, Gwangju Lufthavn?

    Der er 21,9 km mellem den nærmeste lufthavn, Gwangju Lufthavn, og Lake 45 Hotel. Køreturen til lufthavnen fra hotellet burde tage 0 t. 16 min. med normal trafik. Det er vigtigt at tage f.eks. myldretid i betragtning, særligt i byområder.

  • Hvad er telefonnummeret til Lake 45 Hotel?

    Hvis du har spørgsmål om hotellet eller dit ophold, kan du ringe til +82 (0) 61 338 8000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Lake 45 Hotel?

    Ja, Lake 45 Hotel har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Lake 45 Hotel?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Lake 45 Hotel er kl. 12:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 17:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Lake 45 Hotel, Naju?

    ET godt tilbud på Lake 45 Hotel lige nu er mellem 158 kr. og 221 kr. per nat. Priserne ændrer sig alt efter datoer og værelsestype, så tast dine ønsker ind i formlen ovenfor for at se de bedste tilbud lige nu.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Lake 45 Hotel?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Lake 45 Hotel-reservation, hvis du overvejer at bo i februar, hvor priserne typisk er lavest (190 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined