Hosteria Lago Viedma

Bed & Breakfast
2 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
724 kr.
/Billigste pris per nat
Udbyder
I alt pr. nat
724 kr.
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Hosteria Lago Viedma

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Hosteria Lago Viedma, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
724 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Hosteria Lago Viedma

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Hosteria Lago Viedma for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, concierge-tjenester og vaskeservice. Foruden gratis kontinental morgenmad tilbydes gæster gratis Wi-Fi på fællesarealer og gratis selvstændig parker...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out10:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+54 935 3767 1593

Fordele og faciliteter på Hosteria Lago Viedma

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Hosteria Lago Viedma, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Gratis wi-fi
  • Tøjvask
  • Fiskeri
  • Have
  • Bagageopbevaring
  • Daglig rengøring
  • Adapter
  • Gratis toiletartikler

Basis

  • Adapter
  • Gratis wi-fi
  • Gratis toiletartikler

Udendørs

  • Have

Vaskeri

  • Tøjvask

Aktiviteter

  • Fiskeri

Generelt

  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring

Anmeldelser af Hosteria Lago Viedma

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Hosteria Lago Viedma har haft. Rejsende har lavet 560 anmeldelser af Hosteria Lago Viedma til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
9,2
Fantastisk
560 verificerede bedømmelser
Fantastisk
442
Meget god
64
God
43
Okay
5
Rimelig
5
Middelmådig
0
Dårlig
1
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Hosteria Lago Viedma

Find andre ejendomme i El Chaltén, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Hosteria Lago Viedma. Der er i alt 223 hoteller for rejsende i El Chaltén. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk El Chaltén

Hosteria Lago Viedma ligger på Ricardo Arbilla 71 i kvarteret i El Chaltén. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Hosteria Lago Viedma, Ricardo Arbilla 71

De mest populære seværdigheder

  • Laguna Torre2.7 km
  • Aguja Saint Exupery11.7 km
  • Mt. Fitz Roy12.9 km
  • Torre Egger15.7 km
  • Huemul Glacier28.7 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Hosteria Lago Viedma

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Hosteria Lago Viedma. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Hvad er telefonnummeret til Hosteria Lago Viedma?

    Du kan kontakte receptionen på Hosteria Lago Viedma på +54 935 3767 1593.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hosteria Lago Viedma?

    Ja, Hosteria Lago Viedma har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Hosteria Lago Viedma?

    10:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 14:00.

  • Har Hosteria Lago Viedma vaskefaciliteter?

    Ja, der er som regel vaskefaciliteter tilgængelige på Hosteria Lago Viedma, El Chaltén.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Hosteria Lago Viedma?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Hosteria Lago Viedma-reservation, hvis du overvejer at bo i juli, hvor priserne typisk er lavest (236 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Hosteria Lago Viedma