Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve

Resort
5 stjerner
lør. 1.8
-
søn. 2.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
2.073 kr.
/Billigste pris per nat
Udbyder
I alt pr. nat
2.073 kr.
2.345 kr.
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 25. juli 2026.
lør. 1.8
-
søn. 2.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 25. juli 2026.
Overnatningsstedet har 2 restauranter, en spa med fuld service og en udendørs pool. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer et ...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+94 662 286 000

Fordele og faciliteter på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Cykeludlejning
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Fladskærms-tv

Service og bekvemmelighed

  • Billeje
  • Vækning
  • Portner
  • Valutaveksling
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøgle
  • Fodmassage
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Basis

  • Internet
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Restauranter

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Minibar
  • Morgenmad på værelset
  • Keddel
  • Kaffemaskine

Generelt

  • Vindue
  • Haveudsigt
  • Træ- eller parketgulv
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Søudsigt
  • Skab med lås
  • Bagageopbevaring
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Telefon

Bad

  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Badehætte
  • Badekar
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste
  • Walk-in-bad

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Økoturisme
  • Cykeludlejning
  • Bræt-/puslespil
  • Kano
  • Cykling
  • Aftenunderholdning
  • Madlavningskursus
  • Hiking

Pool og spa

  • Spa
  • Boblebad
  • Udendørspool
  • Dyppe-pool
  • Pool-håndklæder
  • Dampbad
  • Privat pool
  • Massage

Udendørs

  • Havemøbler
  • Picnicområde
  • Have
  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Grill

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Bibliotek
  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn

Tilgængelighed

  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Rygeområde
  • Privat indgang
  • Handicapparkering

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Buksepresse
  • Strygejern og strygebræt

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Soveværelse

  • Fjerpude
  • Stikkontakt nær sengen
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Privat parking

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Familievenligt

  • Børnemenuer
  • Babysitting/børnetjenester (tillæg)

Fitness

  • Fitnesshold
  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve har haft. Rejsende har lavet 231 anmeldelser af Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 25. juli 2026.
9,4
Fantastisk
231 verificerede bedømmelser
Fantastisk
171
Meget god
31
God
11
Okay
7
Rimelig
4
Middelmådig
2
Dårlig
5
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve

Find andre ejendomme i Sigiriya, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve. Der er i alt 775 hoteller for rejsende i Sigiriya. Prisdata blev senest opdateret den 25. juli 2026.

Udforsk Sigiriya

Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve ligger på Rangirigama i kvarteret i Sigiriya. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 25. juli 2026.
Beliggenhed: Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve, Rangirigama

De mest populære seværdigheder

  • Sigiriya Museum4.6 km
  • Sigiriya Archaeological Site5.3 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 25. juli 2026.

  • Er priserne på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve sammenlignelige med 5-stjernede hoteller i Sigiriya?

    Der er en forskel på 405% i gennemsnitsprisen pr. nat på 5-stjernede hoteller i Sigiriya, og prisen pr. nat ligger i gennemsnit på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve. Prisen på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve er kun 2.553 kr./nat og anses for et virkelig godt tilbud for et ophold i Sigiriya.

  • Hvor tæt er Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve på den nærmeste lufthavn, Sigiriya Lufthavn?

    Der er en afstand på 5 km mellem Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve og den nærmeste lufthavn, Sigiriya Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 03 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Er der en pool på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve?*

    Ja, Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve har en pool til hotellets gæster. Generelt er der faste åbningstider for pools på hoteller, så sørg for at tale med receptionen, inden du bruger poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve?

    For at få assistance angående din reservation på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve skal du ringe til +94 662 286 000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve?

    Ja, Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve?

    Ja, der er et fitnesscenter, som er tilgængeligt for gæsterne på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve?

    Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve tjek ud er kl. 12:00, men sen udtjekning kan dog arrangeres på forhånd med hotelreceptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve, Sigiriya?

    Normalt er Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve værelsespriser omkring 2.553 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 1.435 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Er der en restaurant på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve?

    Der er en restaurant på stedet. Kontakt Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve for åbningstider og sidste udkald. resort har også en bar.

  • Har Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve vaskefaciliteter?

    Ja, der er som regel vaskefaciliteter tilgængelige på Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve, Sigiriya. Er der også strygejern og strygebræt på stedet.

  • Er der andre Jetwing-hoteller i Sigiriya?

    I alt er der 1 sted i Sigiriya. Den mest populære Jetwing-ejendom i Sigiriya er Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Jetwing Vil Uyana, A Luxury Reserve