Sarova Imperial Hotel, Kisumu

Hotel
3 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
528 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Sarova Imperial Hotel, Kisumu

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Sarova Imperial Hotel, Kisumu, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Sarova Imperial Hotel, Kisumu

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Sarova Imperial Hotel, Kisumu for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, en bar/lounge og en kaffebar/café. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer et forretningscenter, et mødelokale o...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out10:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+254 709 111 000

Fordele og faciliteter på Sarova Imperial Hotel, Kisumu

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Sarova Imperial Hotel, Kisumu, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Badestol
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Ingen rygning
  • Lav badeværelsesvask
  • Lav vask
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Rygeområde

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Restauranter

  • Elkedel
  • Minibar
  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine

Bad

  • Hævet toilet
  • Bruser
  • Højt toilet
  • Badehætte
  • Bidet
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Walk-in-bad

Generelt

  • Udsigt mod stille vej
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Søudsigt
  • Telefon
  • Flise-/marmorgulv
  • Byudsigt
  • Bagageopbevaring

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Adgang med nøglekort
  • Vandflaske
  • Døgnåben reception

Parkering og transport

  • Gadeparkering
  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Kuliltealarm
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Buksepresse

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Børnevenlig buffet

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Sarova Imperial Hotel, Kisumu

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Sarova Imperial Hotel, Kisumu har haft. Rejsende har lavet 183 anmeldelser af Sarova Imperial Hotel, Kisumu til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
8,1
Meget god
183 verificerede bedømmelser
Fantastisk
92
Meget god
32
God
22
Okay
8
Rimelig
14
Middelmådig
5
Dårlig
10
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Sarova Imperial Hotel, Kisumu

Find andre ejendomme i Kisumu, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Sarova Imperial Hotel, Kisumu. Der er i alt 607 hoteller for rejsende i Kisumu. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Udforsk Kisumu

Sarova Imperial Hotel, Kisumu ligger på Achieng Oneko Road, 111 i kvarteret i Kisumu. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Beliggenhed: Sarova Imperial Hotel, Kisumu, Achieng Oneko Road, 111

De mest populære seværdigheder

  • The Door Fellowship Church1.1 km
  • Kings Assembly International Church1.3 km
  • Migosi Seventh - Day Adventist Church4.2 km
  • Onjiko Aic Church21.5 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Sarova Imperial Hotel, Kisumu

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Sarova Imperial Hotel, Kisumu. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Hvor tæt er Sarova Imperial Hotel, Kisumu på den nærmeste lufthavn, Kisumu Lufthavn?

    Afstanden mellem den nærmeste lufthavn, Kisumu Lufthavn, og Sarova Imperial Hotel, Kisumu er 5,7 km, og den forventede køretid er ca. 0 t. 04 min.. Kørselstiden mellem de to steder kan variere afhængigt af tidspunktet på dagen og trafikforholdene i området.

  • Hvad er telefonnummeret til Sarova Imperial Hotel, Kisumu?

    Hvis du har spørgsmål om Sarova Imperial Hotel, Kisumu og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +254 709 111 000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Sarova Imperial Hotel, Kisumu?

    Ja, Sarova Imperial Hotel, Kisumu har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Sarova Imperial Hotel, Kisumu?

    Ja, der er et fitnesscenter, som er tilgængeligt for gæsterne på Sarova Imperial Hotel, Kisumu.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Sarova Imperial Hotel, Kisumu?

    Sarova Imperial Hotel, Kisumu tjek ud er kl. 10:00, men sen udtjekning kan dog arrangeres på forhånd med hotelreceptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Sarova Imperial Hotel, Kisumu, Kisumu?

    Priserne på Sarova Imperial Hotel, Kisumu vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 746 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 651 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Sarova Imperial Hotel, Kisumu?

    Ja - Sarova Imperial Hotel, Kisumu har en restaurant. Der er også et bar- og loungeområde på hotellet.

  • Har Sarova Imperial Hotel, Kisumu vaskefaciliteter?

    Ja, der er som regel vaskefaciliteter tilgængelige på Sarova Imperial Hotel, Kisumu, Kisumu. Stedet har også strygejern og strygebræt tilgængelig til brug for deres gæster.

  • Har Sarova Imperial Hotel, Kisumu handicapvenlige værelser?

    Ja, Sarova Imperial Hotel, Kisumu tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Sarova Imperial Hotel, Kisumu