Iberostar Selection Marbella Coral Beach

Hotel
4 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
745 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Iberostar Selection Marbella Coral Beach

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Iberostar Selection Marbella Coral Beach, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 x to enkeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Iberostar Selection Marbella Coral Beach

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Iberostar Selection Marbella Coral Beach for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
På Iberostar Selection Marbella Coral Beach kan du tilbringe dagen på den nærliggende strand eller forkæle dig selv med et komplet udvalg af spatjenester på dette hotel. Rengøring er tilgængelig efter...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+34 952 824 500

Fordele og faciliteter på Iberostar Selection Marbella Coral Beach

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Iberostar Selection Marbella Coral Beach, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Ved stranden
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder

Basis

  • Mobile hotspot-enhed
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Vækning
  • Portner
  • Underholdningspersonale
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Døgnåben reception
  • Mødelokaler
  • Sikkerhedsboks

Generelt

  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Udsigt til pool
  • Bagageopbevaring
  • Ved stranden
  • Havudsigt
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Solarium
  • Telefon
  • Flise-/marmorgulv

Tilgængelighed

  • Ingen rygning
  • Lav badeværelsesvask
  • Fjerfri pude
  • Rygeområde
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Bad

  • Højt toilet
  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Badekar
  • Spabad
  • Toilet

Aktiviteter

  • Økoturisme
  • Adgang til strand
  • Cykeludlejning
  • Golf
  • Cykling
  • Aftenunderholdning
  • Windsurfing
  • Hiking

Pool og spa

  • Opvarmet pool
  • Spa
  • Boblebad
  • Udendørspool
  • Massage
  • Poolbar
  • Sauna

Restauranter

  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Minibar
  • Snackbar
  • Te-/kaffemaskine

Udendørs

  • Havemøbler
  • Have
  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Balkon

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Buksepresse
  • Tørrestativ til tøj

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn

Parkering og transport

  • Parkering
  • Privat parking
  • Opladning til elbiler

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Kuliltealarm

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Legeplads

Fitness

  • Fitnesscenter
  • Tennis

Soveværelse

  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Skrivebord

Anmeldelser af Iberostar Selection Marbella Coral Beach

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Iberostar Selection Marbella Coral Beach har haft. Rejsende har lavet 1.508 anmeldelser af Iberostar Selection Marbella Coral Beach til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
8,8
Meget god
1508 verificerede bedømmelser
Fantastisk
846
Meget god
291
God
170
Okay
60
Rimelig
62
Middelmådig
27
Dårlig
52
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Iberostar Selection Marbella Coral Beach

Find andre ejendomme i Marbella, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Iberostar Selection Marbella Coral Beach. Der er i alt 6.083 hoteller for rejsende i Marbella. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Marbella

Iberostar Selection Marbella Coral Beach ligger på Carretera De Cadiz Km 176 i kvarteret i Marbella. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Iberostar Selection Marbella Coral Beach, Carretera De Cadiz Km 176

De mest populære seværdigheder

  • Los Naranjos Golf Course1.5 km
  • Puerto Banús1.5 km
  • Aloha Golf Club2.1 km
  • Real Club de Golf Las Brisas2.8 km
  • Magna Marbella Golf3.6 km
  • Paseo Maritimo3.8 km
  • Lagoland Mountain Lake Center5 km
  • Plaza de los Naranjos5.3 km
  • Old Town5.4 km
  • Iglesia de la Encarnación5.4 km
  • Marbella City Centre5.5 km
  • Castle Walls5.5 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Iberostar Selection Marbella Coral Beach

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Iberostar Selection Marbella Coral Beach. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Er priserne på Iberostar Selection Marbella Coral Beach sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Marbella?

    Hoteller i Marbella, der er vurderet til 4 stjerner, koster generelt 5.523 kr./nat, men i gennemsnit kan Iberostar Selection Marbella Coral Beach bookes for 40% under områdets gennemsnitspris. Du kan normalt få et ophold på Iberostar Selection Marbella Coral Beach for 3.342 kr./nat. Det er et virkelig godt tilbud for brugere af HotelsCombined, der gerne vil til Marbella.

  • Er der en pool på Iberostar Selection Marbella Coral Beach?*

    Ja, Iberostar Selection Marbella Coral Beach har en pool til hotellets gæster. Generelt er der faste åbningstider for pools på hoteller, så sørg for at tale med receptionen, inden du bruger poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Iberostar Selection Marbella Coral Beach?

    Du kan kontakte receptionen på Iberostar Selection Marbella Coral Beach på +34 952 824 500.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Iberostar Selection Marbella Coral Beach?

    Ja, Iberostar Selection Marbella Coral Beach har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Iberostar Selection Marbella Coral Beach?

    Ja, der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på Iberostar Selection Marbella Coral Beach. Fitnesscenteret er måske ikke åbent døgnet rundt, så det anbefales, at du spørger i receptionen, når du tjekker ind.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Iberostar Selection Marbella Coral Beach?

    Iberostar Selection Marbella Coral Beach tjek ud er kl. 12:00, men sen udtjekning kan dog arrangeres på forhånd med hotelreceptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Iberostar Selection Marbella Coral Beach, Marbella?

    I gennemsnit har gæster betalt 3.342 kr. per nat for at bo på Iberostar Selection Marbella Coral Beach. Nogle brugere har fundet priser helt ned til 1.502 kr. per nat. Tast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se de tilgængelige priser for dit ophold.

  • Er der en restaurant på Iberostar Selection Marbella Coral Beach?

    Der er en restaurant på Iberostar Selection Marbella Coral Beach. Vær venlig at kontakte dem for at høre åbningstiderne. hotel har også en bar.

  • Har Iberostar Selection Marbella Coral Beach vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på Iberostar Selection Marbella Coral Beach. Heller ingen grund til at medbringe et rejsestrygejern, det kan stedet tilbyde.

  • Har Iberostar Selection Marbella Coral Beach handicapvenlige værelser?

    Ja, Iberostar Selection Marbella Coral Beach tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Iberostar Selection Marbella Coral Beach?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Iberostar Selection Marbella Coral Beach-reservation, hvis du overvejer at bo i november, hvor priserne typisk er lavest (822 kr.).

  • Er der andre Iberostar Beachfront Resorts-hoteller i Marbella?

    I alt er der 1 sted i Marbella. Den mest populære Iberostar Beachfront Resorts-ejendom i Marbella er Iberostar Selection Marbella Coral Beach.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Iberostar Selection Marbella Coral Beach?

    Overvej at tjekke ind på Iberostar Selection Marbella Coral Beach om fredag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 1.978 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Iberostar Selection Marbella Coral Beach