Howard Johnson by Wyndham Lake George

Motel
2 stjerner
ons. 5.8
-
tor. 6.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
410 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Howard Johnson by Wyndham Lake George

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Howard Johnson by Wyndham Lake George, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 29. juli 2026.
ons. 5.8
-
tor. 6.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Howard Johnson by Wyndham Lake George

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Howard Johnson by Wyndham Lake George for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Overnatningsstedet har en udendørs pool, kaffe/te på fællesarealer og en døgnåben reception. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inklu...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 518 668 5300

Fordele og faciliteter på Howard Johnson by Wyndham Lake George

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Howard Johnson by Wyndham Lake George, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Gratis wi-fi
  • Gratis parkering
  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Internet
  • Hårtørrer
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Internet
  • Bodyshampoo
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Aircondition
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Opvarmning
  • Skraldespande

Bad

  • Badekar
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse

Service og bekvemmelighed

  • Vækning
  • Hurtig check-out
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception

Parkering og transport

  • Gratis parkering
  • Privat parking

Medier og underholdning

  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fladskærms-tv

Tilgængelighed

  • Hele enheden ligger i stueetagen
  • Ikke-rygerværelser tilgængelige

Soveværelse

  • Tøjstativ
  • Vækkeur

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Restauranter

  • Køleskab
  • Mikroovn

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr

Aktiviteter

  • Adgang til strand

Generelt

  • Telefon

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig

Pool

  • Udendørspool

Anmeldelser af Howard Johnson by Wyndham Lake George

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Howard Johnson by Wyndham Lake George har haft. Rejsende har lavet 1.888 anmeldelser af Howard Johnson by Wyndham Lake George til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 29. juli 2026.
8,0
Meget god
1888 verificerede bedømmelser
Fantastisk
651
Meget god
352
God
329
Okay
164
Rimelig
164
Middelmådig
83
Dårlig
145
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Howard Johnson by Wyndham Lake George

Find andre ejendomme i Lake George, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Howard Johnson by Wyndham Lake George. Der er i alt 322 hoteller for rejsende i Lake George. Prisdata blev senest opdateret den 29. juli 2026.

Udforsk Downtown i Lake George

Howard Johnson by Wyndham Lake George ligger på 99 Canada Street i kvarteret Downtown i Lake George. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Beliggenhed: Howard Johnson by Wyndham Lake George, 99 Canada Street

De mest populære seværdigheder

  • Lake George Shoreline Cruises239 m
  • Parasailing Adventures239 m
  • House of Frankenstein Wax Museum288 m
  • Fort William Henry341 m
  • Lake George Steamboat Company0.4 km
  • Adirondack Winery0.5 km
  • Lake George0.5 km
  • Old Warren County Courthouse Complex0.5 km
  • Around the World Golf Course0.5 km
  • Lake George Battlefield Park0.6 km
  • Black Mountain Loop0.7 km
  • Million Dollar Beach1 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Howard Johnson by Wyndham Lake George

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Howard Johnson by Wyndham Lake George. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 29. juli 2026.

  • Er priserne på Howard Johnson by Wyndham Lake George sammenlignelige med 2-stjernede hoteller i Lake George?

    I Lake George ligger gennemsnitsprisen pr. nat 2-stjernede hoteller på 1.022 kr.. Den forventede pris pr. nat på Howard Johnson by Wyndham Lake George ligger omkring 1.012 kr., hvilket er en pris, som er 2% billigere end byens gennemsnit. HotelsCombined anser Howard Johnson by Wyndham Lake George for at være et godt tilbud, hvis du gerne vil bo på et 2-stjernet hotel i Lake George.

  • Er der en pool på Howard Johnson by Wyndham Lake George?*

    Ja, Howard Johnson by Wyndham Lake George har en pool til hotellets gæster. Generelt er der faste åbningstider for pools på hoteller, så sørg for at tale med receptionen, inden du bruger poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Howard Johnson by Wyndham Lake George?

    Du kan kontakte receptionen på Howard Johnson by Wyndham Lake George på +1 518 668 5300.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Howard Johnson by Wyndham Lake George?

    Ja, Howard Johnson by Wyndham Lake George har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Howard Johnson by Wyndham Lake George?

    Howard Johnson by Wyndham Lake George har en normal tjek ind tid efter kl. 15:00, og tjek ud tid før kl. 11:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Howard Johnson by Wyndham Lake George, Lake George?

    ET godt tilbud på Howard Johnson by Wyndham Lake George lige nu er mellem 304 kr. og 1.012 kr. per nat. Priserne ændrer sig alt efter datoer og værelsestype, så tast dine ønsker ind i formlen ovenfor for at se de bedste tilbud lige nu.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Howard Johnson by Wyndham Lake George?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Howard Johnson by Wyndham Lake George-reservation, hvis du overvejer at bo i april, hvor priserne typisk er lavest (598 kr.).

  • I hvilket område af Lake George ligger Howard Johnson by Wyndham Lake George?

    Howard Johnson by Wyndham Lake George ligger i Downtown-området af Lake George. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Howard Johnson by Wyndham Lake George ligger i forhold til resten af Lake George.

  • Er der andre Howard Johnson-hoteller i Lake George?

    I alt er der 1 sted i Lake George. Den mest populære Howard Johnson-ejendom i Lake George er Howard Johnson by Wyndham Lake George.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Howard Johnson by Wyndham Lake George