Hôtel l'Elysée Val d'Europe

Hotel
4 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
896 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Hôtel l'Elysée Val d'Europe

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Hôtel l'Elysée Val d'Europe, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 2 store senge
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 2 dobbeltsenge
Klassisk værelse, 2 store senge
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 2 store senge
Klassisk værelse, 2 store senge
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 2 store senge
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Hôtel l'Elysée Val d'Europe

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Hôtel l'Elysée Val d'Europe for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, en bar/lounge og en snackbar/deli. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis transport i området og gratis transport til forlyste...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+33 1 64 63 33 33

Fordele og faciliteter på Hôtel l'Elysée Val d'Europe

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Hôtel l'Elysée Val d'Europe, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Generelt

  • Elkedel
  • Terrasse/gårdhave
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Familieværelser
  • Håndklæder
  • Sikkerhedsboks
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Brandslukkere
  • Opladning til elbiler
  • Vaskeri
  • Elevator
  • Strygetjeneste
  • Minibar
  • Fladskærms-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Fælles lounge/tv-område
  • Roomservice
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bruser
  • Strygejern og strygebræt
  • Handicapparkering
  • Allergivenlig pude
  • Tilpasset bad
  • Hjemmesko
  • Førstehjælpsudstyr
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Snackbar
  • Sovesofa
  • Vækkeur
  • Sovesofa
  • Allergivenligt værelse
  • Børnemenuer
  • Ingen rygning
  • Lydsikrede værelser
  • Badekar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Hurtig check-out
  • Parkering
  • Hårtørrer
  • Vandflaske
  • Morgenmad på værelset
  • Lav vask
  • Te-/kaffemaskine
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Aircondition
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Toilet med støttehåndtag
  • Pengeskab
  • Skraldespande
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine
  • Fjernsyn
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Skrivebord
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Have
  • Garderobe eller skab
  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring
  • Privat parking

Aktiviteter

  • Golf
  • Pay-per-view-kanaler

Tjenester

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Daglig rengøring
  • Fax/kopimaskine
  • Valutaveksling
  • Tøjvask
  • Møde/banket-faciliteter
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Adgang med nøgle
  • Transportservice
Vis alle 79 faciliteter

Anmeldelser af Hôtel l'Elysée Val d'Europe

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Hôtel l'Elysée Val d'Europe har haft. Rejsende har lavet 7.341 anmeldelser af Hôtel l'Elysée Val d'Europe til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
9,1
Fantastisk7.341 verificerede bedømmelser
Ingen anmeldelser. Prøv at fjerne et filter, ændre din søgning eller rydde alle for at få vist anmeldelser.

Hoteller, der ligner Hôtel l'Elysée Val d'Europe

Find andre ejendomme i Serris, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Hôtel l'Elysée Val d'Europe. Der er i alt 396 hoteller for rejsende i Serris. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Serris

Hôtel l'Elysée Val d'Europe ligger på 7 Cours du Danube i kvarteret i Serris. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.

De mest populære seværdigheder

Val d'Europe Shopping Center

5 min. gang

0,4 km

Aquarium Sea Life Paris

10 min. gang

0,8 km

La Vallee Outlet Village

11 min. gang

0,9 km

Val d'Europe Shopping Center

5 min. gang

0,4 km

Aquarium Sea Life Paris

10 min. gang

0,8 km

La Vallee Outlet Village

11 min. gang

0,9 km

Nærmeste lufthavne

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Hôtel l'Elysée Val d'Europe

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Hôtel l'Elysée Val d'Europe. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Hvad er telefonnummeret til Hôtel l'Elysée Val d'Europe?

    Du kan kontakte receptionen på Hôtel l'Elysée Val d'Europe på +33 1 64 63 33 33.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hôtel l'Elysée Val d'Europe?

    Ja, Hôtel l'Elysée Val d'Europe har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Hôtel l'Elysée Val d'Europe?

    Hôtel l'Elysée Val d'Europe tjek ud er kl. 11:00, men sen udtjekning kan dog arrangeres på forhånd med hotelreceptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Hôtel l'Elysée Val d'Europe, Serris?

    Priserne på Hôtel l'Elysée Val d'Europe vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 1.645 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 948 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Hôtel l'Elysée Val d'Europe?

    Ja, man kan bestille mad fra Hôtel l'Elysée Val d'Europe restauranten. Åbningstiderne kan variere. Til drinks på stedet, er der en bar tilgængelig.

  • Har Hôtel l'Elysée Val d'Europe vaskefaciliteter?

    Dette sted tilbyder vaskefaciliteter. Der er også strygejern (og strygebræt) på stedet.

  • Har Hôtel l'Elysée Val d'Europe handicapvenlige værelser?

    Ja, Hôtel l'Elysée Val d'Europe tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Hôtel l'Elysée Val d'Europe?

    Overvej at tjekke ind på Hôtel l'Elysée Val d'Europe om mandag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 1.055 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Hôtel l'Elysée Val d'Europe