Mercure Roma Centro St. John

Hotel
4 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
676 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Mercure Roma Centro St. John

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Mercure Roma Centro St. John, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 x to enkeltsenge
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 2 x to enkeltsenge
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 1 dobbeltseng
Klassisk værelse, 2 x to enkeltsenge
Klassisk værelse, 2 x to enkeltsenge
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 1 dobbeltseng
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 1 dobbeltseng
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Mercure Roma Centro St. John

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Mercure Roma Centro St. John for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en bar/lounge, en kaffebar/café og et forretningscenter. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer concierge-tjenester, vaskeserv...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+39 069 799 7045
Licensnummer: 058091-ALB-00634, IT058091A1N2JN42LT

Fordele og faciliteter på Mercure Roma Centro St. John

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Mercure Roma Centro St. John, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Gratis toiletartikler
  • Møde/banket-faciliteter

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Bad

  • Bruser
  • Bidet
  • Spabad
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse

Restauranter

  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Keddel
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger

Generelt

  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Træ- eller parketgulv
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Sovesofa
  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Pengeskab

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Ingen rygning

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Pool og spa

  • Boblebad

Parkering og transport

  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Anmeldelser af Mercure Roma Centro St. John

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Mercure Roma Centro St. John har haft. Rejsende har lavet 2.640 anmeldelser af Mercure Roma Centro St. John til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
7,7
God
2640 verificerede bedømmelser
Fantastisk
945
Meget god
528
God
527
Okay
227
Rimelig
177
Middelmådig
92
Dårlig
144
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Mercure Roma Centro St. John

Find andre ejendomme i Rom, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Mercure Roma Centro St. John. Der er i alt 30.036 hoteller for rejsende i Rom. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Roms historiske centrum i Rom

Mercure Roma Centro St. John ligger på Via Matteo Boiardo, 30 i kvarteret Roms historiske centrum i Rom. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Mercure Roma Centro St. John, Via Matteo Boiardo, 30

De mest populære seværdigheder

  • Colosseum1.1 km
  • Piazza di Santa Maria Maggiore1.1 km
  • Foro Romano1.7 km
  • Circus Maximus1.7 km
  • Centrum af Rom2.2 km
  • Trevi Fountain2.2 km
  • Tiberøen2.3 km
  • Aventino2.3 km
  • Pantheon2.6 km
  • Den Spanske Trappe2.6 km
  • Piazza di Spagna2.7 km
  • Piazza Navona2.9 km
  • Hvor langt er Mercure Roma Centro St. John fra Campo dei Fiori?

    Det populære Campo dei Fiori er kun lidt over 2,8 km fra Mercure Roma Centro St. John.

  • Er Mercure Roma Centro St. John tæt på Pantheon?

    Gåafstand - der er 2,6 km mellem Pantheon og Mercure Roma Centro St. John.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Mercure Roma Centro St. John

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Mercure Roma Centro St. John. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Er priserne på Mercure Roma Centro St. John sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Rom?

    I Rom ligger gennemsnitsprisen pr. nat 4-stjernede hoteller på 1.363 kr.. Den forventede pris pr. nat på Mercure Roma Centro St. John ligger omkring 1.261 kr., hvilket er en pris, som er 8% billigere end byens gennemsnit. HotelsCombined anser Mercure Roma Centro St. John for at være et godt tilbud, hvis du gerne vil bo på et 4-stjernet hotel i Rom.

  • Hvor tæt er Mercure Roma Centro St. John på den nærmeste lufthavn, Rom Leonardo da Vinci-Fiumicino Lufthavn?

    37,7 km væk ligger Rom Leonardo da Vinci-Fiumicino Lufthavn, som er den lufthavn, der er tættest på Mercure Roma Centro St. John. Det tager i gennemsnit 0 t. 29 min. at køre fra Mercure Roma Centro St. John is Rom Leonardo da Vinci-Fiumicino Lufthavn. Det er en god idé at undersøge trafikken mellem hotellet og lufthavnen.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Rom Leonardo da Vinci-Fiumicino Lufthavn til Mercure Roma Centro St. John?

    En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Rom Leonardo da Vinci-Fiumicino Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Er Mercure Roma Centro St. John kæledyrsvenligt?

    Gæster må gerne tage kæledyr med til Mercure Roma Centro St. John under deres ophold.

  • Hvor tæt er Mercure Roma Centro St. John på centrum af Rom?

    Mercure Roma Centro St. John ligger 0,5 km fra centrum af Esquilino, Rom. Overvej en tur til Olympisk stadion, enn populær seværdighed, som du kan komme til fra Mercure Roma Centro St. John med forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Mercure Roma Centro St. John?

    Hvis du har spørgsmål eller tvivl om opholdet, kan du ringe til +39 069 799 7045 for at tale med en fra receptionen på Mercure Roma Centro St. John.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Mercure Roma Centro St. John?

    Ja, Mercure Roma Centro St. John har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Mercure Roma Centro St. John?

    12:00 er tidspunktet for at tjekke ud på Mercure Roma Centro St. John. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.

  • Hvor meget koster det at bo på Mercure Roma Centro St. John, Rom?

    Mercure Roma Centro St. John værelsespriserne afhænger af dine valgte datoer, værelsestype og tilgængelighed. Gennemsnitsprisen senest fundet er 1.261 kr./per nat, og de bedste tilbud starter fra 473 kr./per nat. For at se tilgængelige tilbud, tast dine datoerind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Mercure Roma Centro St. John?

    Ja, der er en restaurant på Mercure Roma Centro St. John, Rom. En bar er også tilgængelig på stedet.

  • Har Mercure Roma Centro St. John vaskefaciliteter?

    Mercure Roma Centro St. John giver mulighed for at vaske tøj. kontakt stedet for detaljer. Gæster har også adgang til strygejern og strygebræt under deres ophold - enten på værelset, eller ved henvendelse til receptionen.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Mercure Roma Centro St. John?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Mercure Roma Centro St. John-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (689 kr.).

  • I hvilket område af Rom ligger Mercure Roma Centro St. John?

    Mercure Roma Centro St. John ligger i Roms historiske centrum-området af Rom. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Mercure Roma Centro St. John ligger i forhold til resten af Rom.

  • Er der andre Mercure-hoteller i Rom?

    I alt er der 8 steder i Rom. Den mest populære Mercure-ejendom i Rom er Mercure Roma Centro Colosseo.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Mercure Roma Centro St. John?

    Overvej at tjekke ind på Mercure Roma Centro St. John om tirsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 820 kr.).

  • Hvor langt er Mercure Roma Centro St. John fra Campo dei Fiori?

    Det populære Campo dei Fiori er kun lidt over 2,8 km fra Mercure Roma Centro St. John.

  • Er Mercure Roma Centro St. John tæt på Pantheon?

    Gåafstand - der er 2,6 km mellem Pantheon og Mercure Roma Centro St. John.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Mercure Roma Centro St. John