Riva Hotel The Hague

Hotel
4 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
390 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Riva Hotel The Hague

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Riva Hotel The Hague, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Riva Hotel The Hague

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Riva Hotel The Hague for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, en bar/lounge og en døgnåben reception. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inklud...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+31 708 918 888

Fordele og faciliteter på Riva Hotel The Hague

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Riva Hotel The Hague, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv

Generelt

  • Elkedel
  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Familieværelser
  • Håndklæder
  • Sikkerhedsboks
  • Brandslukkere
  • Opladning til elbiler
  • Siddeområde
  • Elevator
  • Fladskærms-tv
  • Madpakker
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bruser
  • Strygejern og strygebræt
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Adapter
  • Hjemmesko
  • Førstehjælpsudstyr
  • Boblebad
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Børnemenuer
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Ingen rygning
  • Børnevenlig buffet
  • Badekar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Spabad
  • Bodyshampoo
  • Gadeparkering
  • Hårtørrer
  • Te-/kaffemaskine
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Telefon
  • Keddel
  • Væg til væg-tæppe
  • Aircondition
  • Køleskab
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Toilet med støttehåndtag
  • Byudsigt
  • Skraldespande
  • Kaffemaskine
  • Fjernsyn
  • Gratis parkering
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Balsam
  • Skrivebord
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Walk-in-bad
  • Privat ind- og udtjekning
  • Garderobe eller skab
  • Døgnåben reception
  • Bagageopbevaring
  • Privat parking

Aktiviteter

  • Kasino
  • Golf

Tjenester

  • Vækning
  • Daglig rengøring
  • Fax/kopimaskine
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Adgang med nøgle
Vis alle 70 faciliteter

Anmeldelser af Riva Hotel The Hague

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Riva Hotel The Hague har haft. Rejsende har lavet 3.171 anmeldelser af Riva Hotel The Hague til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
8,3
Meget god3.171 verificerede bedømmelser
Ingen anmeldelser. Prøv at fjerne et filter, ændre din søgning eller rydde alle for at få vist anmeldelser.

Hoteller, der ligner Riva Hotel The Hague

Find andre ejendomme i Delft, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Riva Hotel The Hague. Der er i alt 86 hoteller for rejsende i Delft. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Udforsk Leidschenveen - Ypenburg i Delft

Riva Hotel The Hague ligger på Brasserskade 221 i kvarteret Leidschenveen - Ypenburg i Delft. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 28. juli 2026.

De mest populære seværdigheder

Museum Lambert van Meerten

6 min. kørsel

2,9 km

Oude Kerk

6 min. kørsel

3,0 km

Het Prinsenhof

6 min. kørsel

2,9 km

Nieuwe Kerk

6 min. kørsel

4,4 km

Vermeer Centrum

6 min. kørsel

4,4 km

Museum Lambert van Meerten

6 min. kørsel

2,9 km

Oude Kerk

6 min. kørsel

3,0 km

Het Prinsenhof

6 min. kørsel

2,9 km

Nieuwe Kerk

6 min. kørsel

4,4 km

Vermeer Centrum

6 min. kørsel

4,4 km

Nærmeste lufthavne

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Riva Hotel The Hague

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Riva Hotel The Hague. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Er priserne på Riva Hotel The Hague sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Delft?

    Hoteller i Delft, der er vurderet til 4 stjerner, koster generelt 909 kr./nat, men i gennemsnit kan Riva Hotel The Hague bookes for 27% under områdets gennemsnitspris. Du kan normalt få et ophold på Riva Hotel The Hague for 663 kr./nat. Det er et virkelig godt tilbud for brugere af HotelsCombined, der gerne vil til Delft.

  • Hvor tæt er Riva Hotel The Hague på den nærmeste lufthavn, Rotterdam Haag Lufthavn?

    Afstanden mellem den nærmeste lufthavn, Rotterdam Haag Lufthavn, og Riva Hotel The Hague er 15,4 km, og den forventede køretid er ca. 0 t. 11 min.. Kørselstiden mellem de to steder kan variere afhængigt af tidspunktet på dagen og trafikforholdene i området.

  • Hvad er telefonnummeret til Riva Hotel The Hague?

    Hvis du har spørgsmål om hotellet eller dit ophold, kan du ringe til +31 708 918 888.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Riva Hotel The Hague?

    Ja, Riva Hotel The Hague har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Riva Hotel The Hague?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Riva Hotel The Hague er kl. 11:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 14:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Riva Hotel The Hague, Delft?

    Priserne på Riva Hotel The Hague vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 663 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 380 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Riva Hotel The Hague?

    Der er en restaurant på Riva Hotel The Hague. Vær venlig at kontakte dem for at høre åbningstiderne. Hvis du er mere interesseret i at drikke end at spise, findes der også en bar.

  • I hvilket område af Delft ligger Riva Hotel The Hague?

    Riva Hotel The Hague ligger i Leidschenveen - Ypenburg-området af Delft. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Riva Hotel The Hague ligger i forhold til resten af Delft.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Riva Hotel The Hague?

    Overvej at tjekke ind på Riva Hotel The Hague om søndag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 673 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined