Hotel Rigas

Lejlighedshotel
2 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
944 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Hotel Rigas

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Hotel Rigas, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Hotel Rigas

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Hotel Rigas for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har vaskeservice, vaskeri på stedet og et bibliotek. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer h...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+30 228 702 3450
Licensnummer: 1172K012A1285200

Fordele og faciliteter på Hotel Rigas

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Hotel Rigas, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Snorkling
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Parkeringsservice
  • Gratis parkering
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Ventilator
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Skraldespande

Restauranter

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Kogeplader
  • Morgenmad på værelset
  • Keddel
  • Køleskab
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine
  • Spisebord

Aktiviteter

  • Hiking
  • Adgang til strand
  • Cykeludlejning
  • Fiskeri
  • Kano
  • Cykling
  • Dykning
  • Dykning
  • Snorkling

Generelt

  • Vindue
  • Familieværelser
  • Haveudsigt
  • Sovesofa
  • Lydsikring
  • Flise-/marmorgulv
  • Byudsigt
  • Bagageopbevaring

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Bibliotek
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn
  • Dvd-afspiller

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Parkeringsservice
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Bad

  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Balkon
  • Udendørsspiseområde
  • Havemøbler
  • Have

Service og bekvemmelighed

  • Billeje
  • Sikkerhedsboks
  • Roomservice
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Buksepresse

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Bøger, dvd'er, musik til børn
  • Stikkontakter med børnesikring

Tilgængelighed

  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Privat indgang

Soveværelse

  • Ekstra lange senge (> 2 meter)
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine

Anmeldelser af Hotel Rigas

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Hotel Rigas har haft. Rejsende har lavet 636 anmeldelser af Hotel Rigas til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
9,7
Fantastisk
636 verificerede bedømmelser
Fantastisk
565
Meget god
56
God
12
Okay
3
Rimelig
0
Middelmådig
0
Dårlig
0
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Hotel Rigas

Find andre ejendomme i Adamantas, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Hotel Rigas. Der er i alt 367 hoteller for rejsende i Adamantas. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Adamantas

Hotel Rigas ligger på Adamas i kvarteret i Adamantas. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Hotel Rigas, Adamas

De mest populære seværdigheder

  • Milos Mining Museum84 m
  • Church of the Holy Trinity0.7 km
  • Papikinou Beach0.7 km
  • Ecclesiastical Museum of Milos0.8 km
  • Adamas Port0.9 km
  • Panagia Tourliani2.7 km
  • Panagia Faneromeni3.2 km
  • Plathiena Beach4.8 km
  • Agia Kiriaki Beach7.3 km
  • Psaravolada Beach7.6 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Hotel Rigas

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Hotel Rigas. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Hvor tæt er Hotel Rigas på den nærmeste lufthavn, Paleochori Milos Lufthavn?

    Der er 6,1 km mellem den nærmeste lufthavn, Paleochori Milos Lufthavn, og Hotel Rigas. Køreturen til lufthavnen fra hotellet burde tage 0 t. 04 min. med normal trafik. Det er vigtigt at tage f.eks. myldretid i betragtning, særligt i byområder.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Paleochori Milos Lufthavn til Hotel Rigas?

    At kommer fra Paleochori Milos Lufthavn til Hotel Rigas kan være så nemt som at leje en bil i lufthavnen for omkring 686 kr./dag i gennemsnit i Adamantas. Heldigvis har Hotel Rigas parkering på stedet for de gæster, som vælger denne form for transport. En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Paleochori Milos Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Er Hotel Rigas kæledyrsvenligt?

    Ja. De fleste kæledyr, f.eks. hunde, er velkomne på Hotel Rigas.

  • Hvad er telefonnummeret til Hotel Rigas?

    Den bedste måde at kontakte Hotel Rigas på er ved at ringe til +30 228 702 3450.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hotel Rigas?

    Ja, Hotel Rigas har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Hotel Rigas?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Hotel Rigas er kl. 11:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 15:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Hotel Rigas, Adamantas?

    Priserne på Hotel Rigas vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 1.694 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 788 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Har Hotel Rigas vaskefaciliteter?

    Hotel Rigas giver mulighed for at vaske tøj. kontakt stedet for detaljer. Heller ingen grund til at medbringe et rejsestrygejern, det kan stedet tilbyde.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Hotel Rigas